Prancūzijos rinktinė Euro 2020 čempionato pirmose F grupės rungtynėse minimaliu rezultatu 1 – 0 nugalėjo Vokietijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė tris taškus.

Matsas Hummelsas 20-ąją minutę nukreipė kamuolį į savus vartus ir Prancūzijos rinktinė šiose rungtynėse išsiveržė į priekį 1:0. Tikslaus perdavimo sulaukusiam Ilkay‘ui Gundoganui 38-ąją minutę nepavyko tiksliai pataikyti į kamuolį ir pastarasis nuskriejo šalia vartų.

Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Adrienas Rabiotas, kurio 52-ąją minutę smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta vartų. Tikslaus perdavimo sulaukęs Serge'as Gnabry 54-ąją minutę atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio. Net keletą varžovų suklaidinęs

Kylianas Mbappe 66-ąją minutę nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Visgi teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Greitos atakos smaigalyje atsidūręs Karimas Benzema 85-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą. Visgi teisėjas pasinaudojęs VAR technologijos peržiūra užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

• Matso Hummelso pelnytas įvartis į savus vartus buvo trečias šiame Euro 2020 čempionate. Kiek anksčiau kamuolį į savus vartus taip pat nukreipė Merihas Demiralis ir Wojciechas Szczesny.

• Vokietija pirmą kartą pralaimėjo pirmąsias Europos čempionato rungtynes, iki šiol jie laimėjo septynis mačus ir penkis kartus buvo sužaidę lygiosiomis. Vienintelė komanda, kuri sugebėjo laimėti Europos čempionatą po to, kai pralaimėjo pirmąsias rungtynes, buvo Nyderlandai 1988 m. čempionate.

• Prancūzija atidarymo rungtynes laimėjo šeštą kartą ir tik Vokietija yra padariusi tą daugiau (7). Prancūzai tris iš penkių kartų, kuomet buvo laimėję pirmąsias rungtynes, pasiekė finalą (1984, 2000, 2016 m.).

89 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Geriausia penktosios Euro 2020 dienos citata
  • Vokietijos rinktinės gynėjas Antonio Rudigeris prieš mačą su prancūzais: „Turime žaisti kiek nešvariai“ (39 balsai)
  • Ch.Eriksenas „instagrame“ kreipėsi į gerbėjus: „Labai dėkoju už jūsų malonias ir nuostabias žinutes iš viso pasaulio“ (80 balsų)
  • Rasizmu kaltinamas austras M.Arnautovičius: „Buvo pasakyta keletą karštų žodžių emocingose rungtynėse, dėl kurių norėčiau atsiprašyti“ (16 balsų)

Rungtynių eiga:

90 min. Prancūzijos rinktinė iškovojo pergalę minimaliu rezultatu 1 – 0.

Rungtynių statistika (Prancūzija – Vokietija)

Rungtynių statistika (Prancūzija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

90 min. Pridedamos 6 papildomos žaidimo minutės.

85 min. Greitos atakos smaigalyje atsidūręs Karimas Benzema tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą. Visgi teisėjas pasinaudojęs VAR technologijos peržiūra užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

77 min. J.Kimmichas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau vartų sargas užtikrintai išmušė kamuolį tolyn nuo vartų.

71 min. T.Kroosas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau pastarasis nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

66 min. Net keletą varžovų suklaidinęs K.Mbappe nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Visgi teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

54 min. KOKIA PROGA! Tikslaus perdavimo sulaukęs Serge'as Gnabry atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio.

52 min. KOKIA PROGA! Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Adrienas Rabiotas, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

46 min. Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min. Prancūzijos rinktinė per pirmąjį kėlinį įgijo minimalų pranašumą 1 – 0.

Pirmojo kėlinio statistika (Prancūzija – Vokietija)

Pirmojo kėlinio statistika (Prancūzija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

45 min. Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

38 min. Tikslaus perdavimo sulaukusiam I.Gundoganui nepavyko tiksliai pataikyti į kamuolį ir pastarasis nuskriejo šalia vartų.

32 min. Ilkay'aus Gundogano atliktą perdavimą sėkmingai nutraukė varžovas ir Vokietijos rinktinės ataka nutrūko.

25 min. T.Kroosas baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau pastarasis atsitrenkė į iš žaidėjų sudarytą „sienelę“.

20 min. ĮVARTIS! M.Hummelsas nukreipė kamuolį į savus vartus ir Prancūzijos rinktinė šiose rungtynėse išsiveržė į priekį 1:0.

17 min. Kylianas Mbappe atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau Vokietijos rinktinės vartų sargas meistriškai atrėmė kamuolį.

16 min. Paulis Pogba standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau šį kartą kamuolys skriejo virš skersinio.

11 min. Joshua Kimmichas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

4 min. Tikslaus perdavimo sulaukęs Matsas Hummelsas atliko smūgį galva, tačiau pastarasis vartininkui problemų nesukėlė.

0 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!

Startinės sudėtys:

Įdomūs faktai:

• F grupės rungtynės tarp Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių bus žaidžiamos Miunchene, Vokietijoje.

• Šių F grupės rungtynių metu išvysime Europos futbolo 2016 m. čempionato pusfinalio mūšio pakartojimą, kuriame triumfavo Prancūzijos futbolininkai rezultatu 2 – 0.

• Tai bus pirmas kartas istorijoje, kai Prancūzijos ir Vokietijos rinktinės susitiks Europos arba pasaulio futbolo čempionatuose grupių etape.

• Pasaulio čempionai prancūzai gali tapti pirmąja šalimi, vienu metu triumfavusia tiek Europos futbolo čempionate, tiek pasaulio futbolo čempionate du kartus.

• Prancūzijos rinktinė nepralaimėjo paskutinių penkerių žaistų rungtynių prieš Vokietijos futbolininkus (3 pergalės ir 2 lygiosios)

Trenerių komentarai:

Didieras Deschampsas, Prancūzijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Čempionato starte mūsų laukia didelės svarbos rungtynės, tokios pačios jos bus ir vokiečiams, kadangi abejos rinktinės yra vienos iš stipriausių Europoje. Mūsų tikslas yra žaisti efektingai abejose aikštės pusėse, kadangi tai nulems šių rungtynių rezultatą.“

Joachimas Lowas, Vokietijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Šiuo metu pozityvumas tvyro ore. Jaučiuosi ramus ir atsipalaidavęs. Manau, jog per paskutines keturiolika dienų padarėme viską, ką norėjome. Šiose rungtynėse prieš aukščiausios klasės rinktinę Prancūziją bus galima išvysti, ką komanda nuveikė per šį laikotarpį.“