F.Acerbi istorija: du kartus vėžį įveikęs gynėjas, laukiantis savo debiuto Europos čempionate įkvepiančios futbolininkų istorijos (2)

2021.06.11 11:30
Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Laukiant „Euro 2020“ futbolo čempionato pradžios, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvausiančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia ne vieną futbolo aistruolį pasaulyje.

Atėjo laikas pristatyti Italijos rinktinės gynėjo Francesco Acerbi istoriją, kuri tikrai yra neeilinė. Dabar jau 33-ejų metų gynėjas laukia savo debiuto Europos čempionate su Italijos rinktine. Gynėjui tam prireikė ne tik daug metų, bet ir sunkių kovų prieš klastingą ligą – sėklidžių vėžį. Ją dabartinis Romos „Lazio“ gynėjas įveikė net du kartus ir nors kaip paradoksaliai skambėtų, F.Acerbi sako, kad vėžys išgelbėjo jo gyvenimą.

1988 metais gimęs futbolininkas futbolo paslapčių mokėsi „Pavia“ klube, kuriame ir debiutavo kaip profesionalas. Ketverius metus futbolininkas žaidė tai trečioje, tai ketvirtoje šalies lygoje, kol 2010 metais sulaukė „Serie B“ lygoje žaidžiančio „Reggina“ klubo kvietimo atvykti į pasiruošimą stovyklą. Jau pirmosiomis savo dienomis F.Acerbi paliko puikų įspūdį „Reggina“ klubui ir šis perpirko dalį teisių į gynėją.

Jau pirmajame savo „Serie B“ lygos sezone, F.Acerbi žaidė reguliariai ir praleido vos dvi rungtynes, tad po pusmečio „Reggina“ pilnai išpirko gynėjo kontraktą, bet tuo pat metu dalį teisių už 1 milijoną eurų pardavė „Serie A“ lygos klubui „Genoa“.

„Genoa“ 2011 metų vasarą nusprendė pilnai išpirkti tuo metu 23-ejų metų futbolininko kontraktą, bet jį panaudojo mainuose su Veronos „Chievo“ klubu ir taip F.Acerbi atsidūrė Veronoje bei sulaukė savo šanso debiutuoti „Serie A“ lygoje. Patirties aukščiausiame lygyje neturėjęs gynėjas suteiktu šansu pasinaudojo – sužaidė 17 lygos rungtynių ir net pelnė 1 įvartį.

„Serie A“ lygoje žaidžiau dėl savo tėvo. Mes turėjome meilės ir neapykantos kupinus santykius. Jis visada kėlė man iššūkius, o kai 2011 metais pasirašiau sutartį su „Genoa“, tuo kontraktu pamojavau jam prieš veidą“, – 2016 metais yra papasakojęs gynėjas.

Po savo debiuto „Serie A“ lygoje, gynėjas atkreipė garsaus „Milan“ klubo dėmesį, kuris jau 2012 metais įsigijo dalį teisių į futbolininką ir pasikvietė jį į savo komandą.

Užaugęs šalia Milano, pats F.Acerbi priklausė klubo ultroms, tad jam tai buvo svajonės išsipildymas.

Galbūt tokio klubo dėmesys susuko galva jaunam gynėjui. Jis nesilaikė sportinio rėžimo, valgydavo tai, ką norėjo, o miegas taip pat būdavo nustumtas į antraeilį planą. Vakarėliai, merginos ir visa kita tokio tipo virtuvė F.Acerbi tapo norma. Įtakos galėjo turėti ir F.Acerbi tėvo Roberto mirtis. Jo tėtis turėjo silpną širdį, buvo patyręs net 7 širdies smūgius, o 2012 metais paliko šį pasaulį, keturis mėnesius prieš tai, kai F.Acerbi pasirašė kontraktą su „Milan“.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

„Aš pasiilgau jo iššūkių man. „Milan“ klube vilkėjau Alessandro Nesta 13 numeriu pažymėtus marškinėlius, bet aš daugiau švęsdavau nei treniravausi. Buvau įpratęs gerti tiek, kiek norėjau. Vienu metu netgi rimtai svarsčiau mesti futbolininko karjerą, bet vėžys išgelbėjo mano gyvenimą. Dėkoju Dievui už tai. Tik nugalėjęs vėžį iš tikro supratau, kad noriu tapti futbolininku“, – prieš kelis metus yra pasakęs F.Acerbi.

Taigi, toks gyvenimo būdas atsiliepė aikštėje. F.Acerbi neįsitvirtino „Milan“ gretose ir ten sužaidė tik 6 lygos mačus. Nenuostabu, kad vos po pusmečio jis paliko madų sostinės ekipą – jį susigrąžino „Genoa“ klubas, kuris gynėją paskolino „Chievo“ ekipai, o ten jis sužaidė 7 rungtynes.

2013 metais F.Acerbi patraukė „Sassuolo“ klubo dėmesį. Tik į „Serie A“ lygą patekęs klubas norėjo sustiprinti savo gynybą ir matė F.Acerbi kaip perspektyvų bei nebrangų variantą tai padaryti.

Atliekant medicininę patikrą prieš sezono pradžią, medikai aptiko gumbelį ant F.Acerbi sėklidžių. Tai sukėlė nerimo ir nerimas buvo pagrįstas – atlikus tyrimus paaiškėjo, kad 25-erių metų gynėjas turi sėklidžių vėžį. Būtent tokios žinios, bet tik jau po kurio laiko, apvertė futbolininko gyvenimą aukštyn kojomis.

Nors rastas auglys buvo greitai pašalintas ir F.Acerbi ne tik sugrįžo į treniruočių procesą, bet ir spėjo sužaisti 13 rungtynių „Serie A“ lygoje, 2013 metų gruodį gynėjui buvo užfiksuotas teigiamas dopingo testas. Pasirodė, kad neleistinų medžiagų jo kūne atsirado dėl sugrįžusio vėžio.

F.Acerbi jau sausio mėnesį pradėjo chemoterapijos kursą ir laikinai pasitraukė iš futbolo. Tačiau tuomet futbolininkas dar nekeitė savo gyvenimo įpročių – ryte atliekama chemoterapija, žiūrint „Daktaro House‘o“ serialą, šioks toks poilsis per pietus, o vakare – ėjimas į miestą ir klubus, kartais net iki 7 ryto. Apie teisingą maistą buvo išvis galima pamiršti.

„Kartais aš iš vis nieko nevalgydavau, daugiau gerdavau ir net nemiegodavau“, – kadaise yra atskleidęs F.Acerbi.

„Tada, sužinojęs apie vėžį, aš visiškai nebijojau. Tiesiog galvojau, kodėl vėžys nepakeitė manęs“, – pasakojo F.Acerbi.

Bet vieną dieną, praėjus maždaug metams po pirmosios sėklidžių vėžio diagnozės, Francesco atsibudo ir suprato: „Tiesiog vieną dieną pabudau ir supratau, kiek rūpesčių sukėliau savo tėvams, kiek progų iššvaisčiau pasirinkdamas vakarėlius. Pabudęs tą rytą, aš bijojau net savo paties šešėlio. Tuo metu aš sapnavau, kad mano tėtis ir Dievas yra tas pats asmuo ir jis stumia mane, kad pasikeisčiau. Tada pabudęs aš apsiverkiau ir supratau, kad vėžys yra man suteikta proga. Aš vėl turėjau dėl ko kovoti. Taigi, užsirašiau pas psichoterapeutą, kuris man labai padėjo“.

Prasidėjo naujas gynėjo gyvenimas. Vakarėliai ir gėrimai buvo nustumti į šalį. Maisto meniu tapo tik vanduo, daržovės, vaisiai ir kiti sveiki pasirinkimai. Rimtas požiūris į treniruotes ir poilsio rėžimas. O reguliarūs vizitai pas psichoterapeutą tęsiasi ir iki pat šiandienos.

Sėkmingai užbaigęs chemoterapijos kursą ir antrą kartą įveikęs vėžį, F.Acerbi sugrįžo į „Sassuolo“ klubą, kur jis dėl savo kovos su mirtina liga buvo labai mylimas fanų. Pasikeitęs gyvenimo stilius davė akivaizdžių rezultatų – nuo 2015 metų spalio iki 2019 metų sausio F.Acerbi iš eilės sužaidė 149 rungtynes ir buvo arti legendinio Javiero Zanetti rekordo – 162 rungtynės. „Sassuolo“ legenda tapęs gynėjas per tą laiką nepraleido nei vienų rungtynių, nepatyrė nei vienos traumos ir nei karto nebuvo diskvalifikuotas dėl kortelių.

Anglijos „Premier“ lygoje žaidžiantis „Leicester City“ norėjo įsigyti šį gynėją, bet F.Acerbi atsisakė. Jis nenorėjo palikti „Sassuolo“ klubo, kuris tapo jo šeima ir visada jį palaikė. Pats F.Acerbi tapo tuo žmogumi, kuris dažnai lankėsi ligoninėse net tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl kitų. Jis atvykdavo pas onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir kitų sutrikimų turinčius žmones ir juos palaikydavo, jiems būdavo pavyzdys, kad vėžys yra įveikiamas

„Čia jaučiausi kaip namuose. Šie žmonės visada apkabina vienas kitą, visada sako „ačiū“ ir niekada neteisia žmonių. Jie padėjo man pamatyti gyvenimą iš teisingos pusės“, – apie savo lankomus pacientus kalbėjo F.Acerbi.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Visgi, 2018 metais F.Acerbi paliko „Sassulo“, bet liko Italijoje. Jis pasirašė penkerių metų sutartį su Romos „Lazio“ klubu ir per tris sezonus sužaidė jau 137 mačus, o taip pat debiutavo UEFA Čempionų lygoje. Nors ir pakeitė klubą, F.Acerbi prioritetai nepasikeitė – jis reguliariai lanko sergančius vaikus ir kiekvieną dieną meldžiasi. Netgi jo „WhatsApp“ profilyje vis dar yra jo ir berniuko Elia, kuris mirė nuo vėžio, nuotrauka.

„Jis yra mano Liūtas. Jis mirė kovodamas“, - sakė F.Acerbi, kuris neilgai trukus po vaiko mirties išsitatuiravo liūtą ant krūtinės ir dešinės rankos. Būtent liūtas tapo jo simbolis ir pravardė.

Geru pavyzdžiu F.Acerbi žavi visus Italijos rinktinės gerbėjus. 2019 metų spalį per internetą nuvilnijo istorija, kaip visa Italijos rinktinė, kurios sudėtyje buvo ir F.Acerbi, lankėsi Romos ligoninėje.

Roberto Mancini auklėtiniai kalbėjosi su vaikais ir jų tėvais bei jiems dalino bilietus į EURO 2020 atrankos rungtynes tarp Italijos ir Graikijos. Kai atėjo laikas rinktinei palikti „Bambino Gesu Paediatric“ ligoninę ir sugrįžti į viešbutį, F.Acerbi to daryti net neketino. Jis norėjo aplankyti visus ligoninėje gulinčius vaikus ir su jais pakalbėti.

„Man nerūpi. Autobusas gali išvykti, aš grįšiu su taksi. Tol, kol su visų neaplankysių, tol aš nepaliksiu ligoninės“, – tuomet F.Acerbi atsakė į raginimus, eiti į rinktinės autobusą.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Pats F.Acerbi kaip liūtas kovoja gyvenime ir siekia savo tikslų. 2016 metais svajojęs su Italijos rinktine žaisti Pasaulio čempionate, gynėjas visgi nebuvo įtrauktas į Antonio Conte galutinę sudėtį, bet futbolininkas nepasidavė, tapo reguliaru Roberto Mancini kviečiamu žaidėju ir dabar laukia savo debiuto Europos čempionate.

14 rungtynių, iš kurių net 11 nuo 2019 metų, Italijos rinktinėje sužaidęs veteranas gali būti svarbia Italijos rinktinės gynybos grandimi. Kairiakojis, techniškas ir profesionalumu spinduliuojantis gynėjas moka kovoti tiek už save, tiek už kitus ir tuo bus galima nesunkiai įsitikinti Europos čempionate.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Francesco Acerbi | Organizatorių nuotr.

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų