Geriausiai algą „atidirbę“ šio sezono NBA krepšininkai | Scanpix nuotr.

Geriausiai algą „atidirbę“ šio sezono NBA krepšininkai | Scanpix nuotr.

 Dėl covid-19 pandemijos vėliau startavęs ir kiek sutrumpintas 2020/2021 m. NBA reguliarusis sezonas neseniai finišavo. „Spotrac“ puslapis išanalizavo reguliariojo sezono statistiką ir nustatė, kurie krepšininkai geriausiai „atidirbo“ algas.

„Spotrac“ sukurta formulė padeda įvertinti, ar žaidėjams mokami atlyginimai yra adekvatūs ir ar jie duoda komandai tiek naudos, kiek turėtų pagal gaunamą uždarbį. Skaičiuojant tikrosios vertės rodiklį („true value statistics“) naudojamas kiekvieno žaidėjo naudingumo rodiklis („player efficiency rating“, PER) bei jo gaunama alga. Taip pat suskaičiuojama vidutinė kiekvienos pozicijos žaidėjų alga bei naudingumo rodikliai. Atskiro žaidėjo algos ir naudingumo santykis tuomet palyginamas su vidutinio jo pozicijos žaidėjo santykiu. Taip gaunamas tikrosios vertės rodiklis. Kuo jis didesnis (maksimali vertė – 100) – tuo žaidėjas geriau „atidirba“ gaunamą atlyginimą. Kuo rodiklis mažesnis – tuo žaidėjas labiau pervertintas.

Į skaičiavimus įtraukiami tie žaidėjai, kurie sužaidė bent 25 proc. šio sezono rungtynių. Natūralu, kad tarp geriausiai „algą“ atidirbančių žaidėjų daugiausiai yra pagal naujokų kontraktus žaidžiančių krepšininkų. Tiesa, vietą sąraše, nepaisant išaugusios algos, išlaikė ir lietuvis Domantas Sabonis.

Geriausiai algą „atidirbę“ šio sezono krepšininkai – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų