Nikki Hiltz | Instagram.com nuotr

Nikki Hiltz | Instagram.com nuotr

 Pajėgi JAV bėgikė 26-erių Nikki Hiltz atvirai pasisakė, jog yra translytė ir pažymėjo nelaikanti savęs nei vyru, nei moterimi.

„Sveiki, aš Nikki ir aš translytė. Tai reiškia, kad neidentifikuoju savęs pagal tą lytį, kuri man buvo priskirta gimimo metu. Save laikau nebinarinės lyties žmogumi. Vieną dieną prabudusi jaučiuosi kaip stipri karalienė, o kitą dieną – kaip paprastas vaikinas. Būna ir tokių dienų, kai galėčiau identifikuoti save esančią už tradicinės lyties apibrėžimo ribų“, - rašė N.Hiltz.

Amerikietė dar būdama 19-os pripažino esanti homoseksuali. Dabar ji žengė dar vieną svarbų žingsnį. N.Hiltz patikino, kad nuo šiol į ją reikėtų kreiptis ji arba jie.

„Nėra kito tokio ryto kaip pirmasis po viešo prisipažinimo. Šį rytą buvo daug nervų ir jaudulio, o mano širdis yra pilna dėkingumo. Jums tik noriu ištarti ačiū. Labai gera būti matomai“, - pridėjo sportininkė.

NCAA lengvaatlečių varžybose žibėjusi N.Hiltz 2019 m. pasiekė kol kas skambiausią pergalę, tapdama Panamerikos žaidynių čempione 1500 m bėgime. Tais pačiais metais ji pateko ir į pasaulio čempionato finalą, kuriame atbėgo 12-a. Šiemet ji tikisi dalyvauti Tokijo olimpiadoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų