„UFC 259“ | Organizatorių nuotr.

„UFC 259“ | Organizatorių nuotr.

  Ankstyvą kovo 7 d. rytą Lietuvos laiku „Apex“ patalpose Las Vegase (JAV) bus surengtas „UFC 259“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame sirgaliai išvys net tris titulines kovas.

Pirmoje titulinėje kovoje susikaus lengviausios svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempionas 28-erių metų rusas Petras Janas (15-1) bei pirmasis šios svorio kategorijos reitinge esantis 31-erių metų amerikietis Aljamainas Sterlingas (19-3).

Dėl moterų puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) čempionės titulo susikaus dabartinė titulo savininkė 32-ejų metų brazilė Amanda Nunes (20-4) ir 31-erių metų australė Megan Anderson (11-4).

Pagrindinėje vakaro kovoje išvysime po Jono Joneso titulo atlaisvinimo pussunkio svorio kategorijos čempionu tapusio 38-erių metų lenko Jano Blachowiczo (27-8) ir vidutinio svorio kategorijos čempiono 31-erių metų Nigerijos kovotojo Israelio Adesanya (20-0) pasirodymą.

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės kovos:

Kova dėl pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) čempiono titulo: Janas Blachowiczas (27-8) – Israelis Adesanya (20-0)

 Pavadinti tai didele kova būtų pernelyg maža. Tai pirmoji dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionų kova nuo 2019 m. sausio, kai TJ Dillashaw prarado visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) čempiono titulą prieš Henry Cejudo. Visgi natūralu, kad artėjanti dvikova sirgalius intriguoja kur kas labiau.

UFC vidutinio svorio kategorijos čempionas I.Adesanya per 20 karjeros kovų nėra patyręs nei vieno pralaimėjimo, o UFC organizacijoje iškovojo jau 9 pergales. Jeigu būti sąžiningu, tai dar niekas rimtai jo ir neišbandė.

Laimėjęs šioje kovoje, I.Adesanya ne tik automatiškai taptų UFC legenda, tačiau jis taip pat užsitarnautų vietą ir tarp geriausių visų laikų kovotojų.

Yra toks posakis „styles make fights“, o šis stilių susidūrimas be jokios abejonės yra palankus I.Adesanya.

Tai gali atrodyti nesąžininga J.Blachowiczo atžvilgiu. Lenkijos kovotojas buvo vienas iš tų, kuriam mažai kas prognozavo tapti čempionu, tačiau sunku pasakyti ir tai, jog jis nenusipelno titulo.

Paskutinėse devyniose kovose J.Blachowiczas iškovojo 8 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą, o pakeliui link čempiono titulo jis nugalėjo tokius varžovus kaip Corey Andersonas ir Luke‘as Rockholdas. Kovoje dėl čempiono titulo jis įveikė Dominicką Reyesą, kuriam, daugelio manymu, turėjo būti skirta pergalė „UFC 247“ turnyre prieš patį Joną Jonesą.

Visada stipriai smūgiuojantis J.Blachowiczas tobulėjo lėtai, bet stabiliai. Į UFC organizaciją jis pateko 2014 m., pagerino bokso įgūdžius, kontratakas, graplingo sugebėjimus ir dabar išdidžiai gali vadintis juodojo braziliškojo džiudžitsu diržo savininku.

Bet lyginant jį su I.Adesanya jaučiasi skirtumas. „The Last Stylebender“ yra kantresnis, greitesnis, o kas svarbiausia, nepaprastai tikslus smūgiuotojas.

Nerimaudamas dėl visų varžovų, su kuriais jis susiduria, I.Adesanya turi natūralius sugebėjimus išsiaiškinti varžovo silpnybes ir labai greitai tai išnaudoti.

Robertas Whittakeris, Paulo Costa ir Yoelis Romero – visi jie turėjo puikių smūgiuotojų reputaciją ir visi jie buvo įveikti I.Adesanya.

Vienintelis kovotojas, kuriam tikrai sekėsi prieš I.Adesanya, buvo Kelvinas Gastelumas, kurio imtynių sugebėjimai yra tokio aukšto lygio, kad jis sugebėjo sukelti grėsmę. Nepaisant patobulėjusio graplingo, J.Blachowiczas tiesiog negali sukurti tokios grėsmės.

Pridėkime tai, kad I.Adesanya yra kur kas lankstesnis ir greitesnis ir atrodo, kad gauname kovą, panašią į Andersono Silvą susidūrimus su Jamesu Irvinu bei Forrestu Griffinu.

J.Blachowiczas turi jėgą, galinčią nokautuoti, tačiau apskritai, I.Adesanya yra A.Silva geriausių laikų tęsinys, o „UFC 259“ turnyre jis žengs dar vieną žingsnį toliau nei Brazilijos legenda.

Verdiktas: I.Adesanya pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: J.Blachowiczas ar I.Adesanya?
  • J.Blachowiczas (61 balsas)
  • I.Adesanya (184 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.
 

Kova dėl moterų puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) čempionės titulo: Amanda Nunes (20-4) – Megan Anderson (11-4)

 Jeigu I.Adesanya pergalės atveju prieš J.Blachowiczą taptų vienu geriausiu visų UFC kovotoju, tai brazilė Amanda Nunes jau tokia yra.

Geriausia visų laikų UFC ir apskirtai MMA kovotoja yra vienintelė, kuri ne tik iškovojo du čempionų titulus, tačiau juos abu sėkmingai gina.

Šį savaitgalį „The Lioness“ antrą kartą gins moterų puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) čempionės titulą, kurį „UFC 232“ turnyre laimėjo prieš Cris Cyborg. Tiesą sakant, stiliaus prasme, tai gali būti viena sudėtingiausių jos kovų.

Reiktų paminėti, kad M.Anderson ši kova galbūt dar yra kiek per anksti, nes ji yra vis dar sparčiai besivystanti kovotoja.

Mažiau nei prieš trejus metus ją teisėju sprendimu, pasitelkdama graplingo sugebėjimus, nesunkiai įveikė Holly Holm, kuri geriau žinoma kaip smūgiuotoja. 2019 m. ji skausmingu veiksmu pralaimėjo Felicia Spencer, kurią praėjusiais metais A.Nunes tiesiog sutriuškino.

Visgi A.Nunes pirmą kartą gali būti pralenkta stovėsenoje. Taip, ji smūgiuoja neįtikėtinai – net pati Cyborg tą galėtų patvirtinti – bei gali nokautuoti bet ką, tačiau šioje kovoje ilgametė kikbokso kovotoja M.Anderson turės maždaug 10 cm ūgio ir maždaug 9 cm ištiestų rankų pranašumą ir tikrai žinos, kaip tai išnaudoti.

Kiekvienas puikus kovotojas tam tikru metu pralaimi, todėl yra tikimybė, kad M.Anderson gali pademonstruoti vieną didžiausių netikėtumų UFC istorijoje.

Visgi prognozuoti tai yra praktiškai neįmanoma. Taip, M.Anderson patobulėjo ir gali pasipriešinti A.Nunes, tačiau čempionė turi kur kas geresnius imtynių ir graplingo sugebėjimus nei H.Holm, kuriai pavyko bent kelis kartus parversti M.Anderson.

M.Anderson turi šansą smūgiuojant, tačiau apskritai, tai stilistiškai kur kas parankesnė kova A.Nunes.

Verdiktas: A.Nunes pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Nunes ar M.Anderson?
  • A.Nunes (110 balsų)
  • M.Anderson (20 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.
 

Kova dėl lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempiono titulo: Petras Janas (15-1) – Aljamainas Sterlingas (19-3)

Tiek P.Janas, tie A.Sterlingas yra aukščiausios klasės kovotojai, tačiau tuo pat metu ties abejais jais yra ne vienas klaustukas ir ši kova gali pakrypti bet kuria linkme.

P.Janas dar nėra pralaimėjęs savo kovos UFC organizacijoje. Jis debiutavo 2018 m. ir iš eilės iškovojo 7 pergales, įskaitant ir laimėjimus prieš legendą Jose Aldo.

Rusas pagrinde yra smūgiuotojas, dažniausiai naudodamas bokso įgūdžius, tačiau kaip pajautė Urijah Faberis, jis taip pat gali sėkmingai naudoti ir savo kojas.

P.Janas mėgsta spausti, jis turi fantastišką ištvermę ir gali pademonstruoti tokį tempą, kokio jo priešininkai neatlaiko.

Atrodo, kad P.Jano smakras yra pagamintas iš geležies, nes smūgiai, kuriuos jis sugėrė prieš Johną Dodsoną ir Jimmie Riverą, nokautuotų ne vieną kovotoją.

Sprendžiant iš to, ką matėm anksčiau, niekas šiame divizione negali jo pralenkti smūgiuojant. Bet kaip dėl imtynių? Tiesą sakant, nieko nežinome apie tokius jo sugebėjimus.

Matėme, kaip jis smūgiuoja į J.Aldo iš viršutinės pozicijos, tačiau sąžiningai kalbant, J.Aldo tame etape jau buvo gerokai sužeistas. Realybėje, P.Janas dar nėra susidūręs su aukščiausios klasės imtynininkais, su tokiu, su kuriuo susidurs šį savaitgalį.

A.Sterlingas į UFC pateko 2014 m. ir buvo vadinamas potenciali Jono Joneso „bantamweight“ svorio kategorijos versija.

„The Funk Master“ yra aukščiausio lygio sportininkas, pasižymintis sprogstamąja jėga ir greičiu. Kaip ir J.Jonesas, jis yra aukštas ir lankstus bei turės maždaug 10 cm ištiestų rankų pranašumą prieš P.Janą. Kaip ir J.Jonesas, prieš UFC karjerą jis buvo aukšto lygio imtynininkas.

Iš pradžių neatrodė, kad A.Sterlingas gali pasiekti tiek, kiek pasiekė J.Jonesas. Nors jo graplingas visada buvo pavojingas, tačiau jo smūgiavimas neatrodė toks užtikrintas, jis strikdavo ilgesnėse kovose, ypatingai tose, kai negalėdavo parversti varžovo.

Tam tikru momentu, maždaug 2018 m., tai pasikeitė. Nuo tada A.Sterlingas gerokai patobulino savo smūgiavimą ir išmoko, kaip tai panaudoti norint atlikti parvertimą ir pasinaudoti savo kitomis grėsmėmis. Tai leido jam iškovoti penkias pergales iš eilės, įskaitant pergalę skausmingu veiksmu „UFC 250“ turnyre prieš vieną iš pagrindinių pretendentų į titulą buvusį Cory Sandhageną.

Kova tarp P.Jano ir A.Sterlingo gali pakrypti į bet kurią pusę. P.Janas yra geresnis smūgiuotojas ir jeigu jis išlaikys kovą stovėsenoje, tuomet tikriausiai laimės. Visgi jeigu A.Sterlingui pavyks jį pargriauti ir paimti jo nugarą, tuomet kovos pabaigoje į viršų kils jo ranka.

Sunku spėti, tačiau kadangi daugiau žinome apie A.Sterlingo smūgiavimą, nei apie P.Jano graplingą, drįstume spėti, kad po šios kovos UFC gali turėti naują čempioną.  

Verdiktas: A.Sterlingo pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

 

Kas laimės: P.Janas ar A.Sterlingas?
  • P.Janas (71 balsas)
  • A.Sterlingas (65 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Islamas Machačevas (18-1) – Drew Doberis (23-9, 1 be nugalėtojo)

 Apie karjeros pabaigą jau paskelbusio Chabibo Nurmagomedovo ateities čempionu vadinamas Islamas Machačevas turi šešių pergalių iš eilės seriją (įveikė Chrisą Wade‘ą, Niką Lentzą, Gleisoną Tibau, Kajaną Johnsoną, Armaną Tsarukyaną ir Davi Ramosą), tačiau dėl COVID pandemijos bei traumos jis visus 2020 m. praleido nuošalyje. Visgi nepaisant prarastų metų, jis išlieka vienas iš labiausiai intriguojančių ir perspektyviausių lengvo svorio kategorijos kovotojų.

Pats 32-ejų metų D.Doberis 2020 m. turėjo dvi kovas ir abi jas laimėjo nokautais – pirmame raunde nugalėjo Nasratą Haqparastą, o antrame – Alexanderį Hernandezą. Viso jis yra iškovojęs 3 pergales iš eilės, visas anksčiau laiko. Apskritai, jis laimėjo šešias iš paskutinių septynių kovų arba aštuonias iš paskutinių dešimties.

Neįtikėtina, bet šios poros laimėtojas lengvo svorio kategorijoje greičiausiai išliktų už dešimtuko ribos, tačiau šiuo metu šiame divizione konkurencija yra tiesiog neįtikėtina.

I.Machačevas šioje kovoje turės nežymų ūgio pranašumą, tačiau ištiestų rankų ilgis pas kovotojus yra vienodas. Pagal „FightMetrics“, D.Doberis atlieka daugiau akcentuotų smūgių per minutę, tačiau I.Machačevas smūgių tikslumas yra geresnis. Pastarasis kovotojas taip pat yra patyręs kur kas mažiau žalos ir geriau ginasi nuo smūgių.

Sambo ekspertas I.Machačevas taip pat turi didžiulį pranašumą graplinge, per savo kovas bent kelis kartus parverčia varžovus, o parvertimų sėkmė – 68 proc. Ir jeigu D.Doberis su savo 17 proc. sėkmingų parvertimų bandymais kažkaip sugalvotų tai daryti prieš I.Machačevą, tuomet jis tikrai turėtų problemų, nes pastarasis sustabdo beveik kiekvieną bandymą jį parversti.

D.Doberis neabejotinai yra geresnis smūgiuotojas ir greičiausiai jis ieškos dar vienos pergalės techniniu nokautu. Reiktų prisiminti, kad I.Machačevas anksčiau buvo nokautuotas, tačiau tik kartą, tuo tarpu D.Doberis buvo triskart priverstas pasiduoti.

Atsižvelgiant į tai, D.Doberiui gali būti sunku nokautuoti I.Machačevą, todėl tikėtina, kad Ch.Nurmagomedovo broliu vadinamas I.Machačevas jeigu ne privers pasiduoti D.Doberio, tai laimės teisėjų sprendimu.

Verdiktas: I.Machačevo pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

 

Kas laimės: I.Machačevas ar D.Doberis?
  • I.Machačevas (72 balsai)
  • D.Doberis (17 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Thiago Santosas (21-8) – Aleksandaras Rakičius (13-2)

 T.Santosas užima 2-ą vietą pussunkio svorio kategorijos reitinge ir turi pergalę prieš dabartinį čempioną Janą Blachowiczą, tačiau į šią kovą jis ateina su dviem pralaimėjimais iš eilės.

T.Santosas pirmą kartą pralaimėjo Jonui Jonesui, nors tas sprendimas vadinamas kontraversišku. Visgi po šios kovos jis susitiko su pirmą reitingo vietą užimančiu Golveru Teixeira ir turėjo pasiduoti po skausmingo pastarojo veiksmo.

T.Santosui būtina pergalė, jeigu jis nori išlikti titulo medžioklėje. Jo varžovas A.Rakičius yra vienas iš kylančių diviziono kovotojų, kuris paskutinį kartą įveikė Anthony Smithą.

A.Rakičius rikiuojasi 4-oje reitingo vietoje ir turi pergales prieš Jimi Manuwa, Deviną Clarką bei Justiną Ledetą. Tai A.Rakičiui bus pirmasis itin didelis išbandymas.

Šioje kovoje A.Rakičius turės tiek ūgio, tiek ištiestų rankų pranašumą. Tai bus kova, kurios nugalėtoją nuspėti yra itin sunku. Ši kova gali vykti ir 15 minučių, bet taip pat abu kovotojai turi sugebėjimus ir pribaigti varžovą. Užsienio ekspertai mano, kad šioje kovoje šiek tiek labiau sėkmė lydės A.Rakičių, kuris švęs pergalę teisėjų sprendimu.

Verdiktas: A.Rakičiaus pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: T.Santosas ar A.Rakičius?
  • T.Santosas (35 balsai)
  • A.Rakičius (31 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Dominicas Cruzas (22-3) – Casey Kenney (16-2-1)

Verdiktas: D.Cruzo pergalė teisėjų sprendimu

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Songas Yadongas (16-4-1, 1 be nugalėtojo) – Kyleris Phillipsas (8-1)

Verdiktas: S.Yadongo pergalė teisėjų sprendimu

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Josephas Benavidezas (28-7) – Askaras ASkarovas (12-0-1)

Verdiktas: J.Benavidezo pergalė teisėjų sprendimu

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Rogerio Bontorinas (16-2, 1 be nugalėtojo) – Kai Kara-France'as (21-9, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: R.Bontorino pergalė teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Timas Elliottas (17-11-1) – Jordanas Espinosa (15–8, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: J.Espinosa pergalė teisėjų sprendimu

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Kennedy Nzechukwu (7-1) – Carlosas Ulbergas (5-0)

Verdiktas: C.Ulbergo pergalė techniniu nokautu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) kova: Seanas Brady (13-0) – Jake'as Matthews (17-4)

Verdiktas: S.Brady pergalė teisėjų sprendimu

Moterų minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52,2 kg) kova: Livia Renata Souza (14-2) – Amanda Lemos (8-1–1)

Verdiktas: A.Lemos pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Urošas Medičius (6-0) – Aalonas Cruzas (8-3)

Verdiktas: U.Medičiaus pergalė techniniu nokautu

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Mario Bautista (8-1) – Trevinas Jonesas (12-6, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: M.Bautista pergalė teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų