Ch.Nurmagomedovo 2 valandų spaudos konferencija per kelias minutes: svarbiausios UFC čempiono mintys apie J.Gaethje, T.Fergusoną, C.McGregorą, G.St-Pierre'ą, tėvo mirtį ir TOP-5 Rusijos kovotojus (2)

2020.08.14 23:35
Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą spalio 25 d. rytą vyksiančiame „UFC 254“ turnyre Rusijos atstovas Chabibas Nurmagomedovas gins lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą prieš laikinąjį čempioną amerikietį Justiną Gaethje.

Po tėvo ir trenerio Abdulmanapo Nurmagomedovo mirties viešai nekalbėjęs C.Nurmagomedovas penktadienį surengė spaudos konferenciją Maskvoje (Rusija). Ilgesniame nei dviejų valandų renginyje čempionas atsakinėjo į klausimus tiek apie save, tiek apie kitus kovotojus.

„Sport24.ru“ atrinko įdomiausias Ch.Nurmagomedovo mintis, kurias pateikiame ir „Sportas.lt“ lankytojams.

Pasiruošimas kovai

„Mūsų kova suplanuota spalio 24-ą dieną Abu Dabyje. Pradžioje mes negalėjome nuspręsti vietos, tačiau tada nusprendėme, kad tai įvyks „kovų saloje“. Tikiuosi, kad viskas pavyks. Jau dabar ruošiuosi ir treniruojuosi. Visus metus esu kovos rėžime. Jeigu nėra traumų, aš esu sporto salėje. Šiuo metu neturiu jokių problemų. Turiu daug patirties MMA ir neturiu dėl ko jaudintis. Nekovojau beveik metus, tačiau nemanau, kad tai gali mane įtakoti. Dabar treniruojuosi Degastane , tačiau vyksiu į Makhachala kaimelį. Visur turiu salių, kur galiu treniruotis. Darysiu tai pats, tačiau Javieras Mendesas prisijungs rugsėjo mėnesį. Jis norėtų atskristi į treniruočių stovyklą, tačiau mes dar nenusprendėme, kur tai bus. Po 45 dienų jis bus ten“.

Jokių „purvinų kalbu“ su J.Gaethje.

„Dabar esu Rusijoje ir ruošiuosi kovai. Prieš bet kurią kovą aš nenoriu konfliktuoti su savo varžovu, nes man to nereikia. Bet jeigu kažkas su manimi konfliktuoja, aš į tai kažkaip atsakau. Tai niekada nėra mano iniciatyva. J.Gaethje aš žinau ilgą laiką. Prisimenu, kai grįžau 2016 m. po trijų operacijų iš eilės ir turėjau kovoti su Tony Fergusonu, tačiau tada jis gavo traumą ir jie man davė Darrellą Horcherį. Tuomet J.Gaethje man padėjo, nes tada buvo itin varginantis svorio metimas. Galutinėje stadijoje prieš kovą turėjau 2 kg viršsvorį. Paskutinius kilogramus numečiau karštoje vonioje ir J.Gaethje man tai padėjo padaryti. Jis mane išnešė iš vonios. Nebuvo daug žmonių, kurie man padėtų. Mes pasirodėme viename vakare ir tada buvo svarbu, kad keletas žmonių būtų su manimi. Nėra jokio priešiškumo jam. Jis nori būti geriausiu pasaulyje ir aš tai gerbiu. Šiame sporte jis daug išgyveno ir yra vertas šios kovos. Jūs matėte, ką jis padarė kovoje su T.Fergusonu. Mes išeisime, padarysime savo darbą, paspausime rankas ir išeisime“.

Tėvo mirtis

„Mano galvoje mintys buvo įvairios ir jos vis dar egzistuoja. Visgi dabar aš turiu pasiruošti kovai ir neturiu ilgalaikių planų. Pažiūrėsime, kas nutiks. Man 31-eri, rugsėjį bus 32-eji. Tai nėra mažas amžius, aš nebesu pradedantysis kovotojas. Galite sakyti, kad aš esu jau veteranas, nes 12 metų kovoju profesionaliai. Net jeigu dabar baigčiau karjerą, ji būtų gera. Visgi dabar aš turiu gerą motyvaciją sugrįžti, kovoti ir būti kažkuo užimtu. Dirbu geriausiai, kai esu profesionalas. Šie metai ėjo treniruočių rėžimu, o tai padėjo man atsiriboti nuo visų žinių ir įvykių. Ką patartų mano tėvas? Jis buvo žmogus, kurio patarimai visada buvo griežti ir kritiški. Dabar jis lieptų man nesiblaškyti: kai nusprendžiu kovoti, privalau pasiruošti. Nemanau, kad yra kažkas, kas išvengė mirties. Kažkas visada turi mirti. Suprantu tai, tačiau tai vis tiek yra skaudi netektis. Mes turėjome artimus santykius, jis buvo mano tėvas, draugas ir treneris. Mes visada buvome kartu. Žinoma, aš jaudinuosi ir sakyti, kad tai manęs neveikia būtų netiesa. Tai tikrai trukdo, tačiau tikiuosi, kad tie jausmai pakels mane į kitą lygį ir pavers mane stipresniu. Mes per laiką pamatysime, ar tai mane sulaužys, ar sustiprins.

Apie kovą su George‘u St. Pierre‘u

„Mane tai domina, tai buvo mano tėvo svajonių kova. Visgi kitais metais jam bus jau 40. Jeigu su juo kovočiau balandį, tai būtų nuostabu. Dana White‘as man sakė, kad po šios kovos su J.Gaethje jie derėsis su juo. Jeigu jis sutiks, bus kova. Susidomėjimas yra tiek iš manęs, tiek iš UFC“.

Chabibas tęs tėvo darbus

„Mano tėvas turėjo daug planų. Aš vis dar turiu jo užrašų knygutę, nors ne viską esu perskaitęs. Viską, ką galėsiu padaryti, aš padarysiu. Visai neseniai buvau susitikęs su respublikos vadovu, norime nepamiršti mokyklos, kurią davė mums Vladimiras Putinas. Tai bus kalnuose, įrengsime infrastruktūra ir mokykla bus skirta 200 žmonių. Tai bus unikali stovykla, kurioje taip pat bus ir vaikų. Tai veiks šešis mėnesius, nes kitus šešis mėnesius ten per daug sniego. Mes norime, kad ta bazė taptų Degastano turistiniu turtu. Yra planų įrengti kelius, mokyklas į kaimelius, tiltus. Mano tėvas darė daug socialinio darbo, jis norėjo daugiau naudos aplinkiniams. Dabar visas mano dėmesys skirtas kovai, todėl negaliu nuo jos atitrūkti, tačiau po jos aš tęsiu jo darbus. Dar nebaigiau savo karjeros ir visas savo jėgas atiduodu sportui, taip pat užsiimu viešaisiais renginiais. Nemanau, kad turiu būti politiku, nes tam, kad padėtum, nereikia kėdės ir biuro, užtenka geros energijos. Aš tai darau nuo 23-24 metų, kai tik turiu tam galimybę. Patariu tai daryti ir jums. Jeigu jūs turite 2 rublius, jūs galite kažkam padėti“.

Apie J.Gaethje žodžius

„Mane supa geriausi pasaulio kovotojai, todėl kaip jie mane gali gąsdinti? Mes esame geriausi, nes vienas kito neglostome sporto salėse. Nemanau, kad esu tobulas. Nėra tobulų. Esu labai kritiškas sau. Užaugau šeimoje, kurioje buvau kritikuojamas ir iš manęs buvo daug reikalaujama. Su manimi nebuvo elgiamasi kaip su čempionu, tačiau buvo elgiamasi kaip su žmogumi, kuris kiekvieną dieną turi dirbti. Žinoma, kartais norėčiau, kad kartais mane paglostytų, kaip sakė J.Gaethje, tačiau tai neveikia. Pažiūrėkite į kovotojus, su kuriais aš treniruojuosi. Bet kuriame versle mes norime laimėti, o varžybos mus pakelia į kitą lygį“.

Apie dabartinę sportinę formą

„Jeigu vertinčiau tai pagal penkiabalę sistemą, tai duočiau sau 3. Patenkinamai. Planas yra likus mėnesiui iki kovos pakilti iki 4-erto, o per likusį mėnesį pakilti iki penketuko. Turiu labai daug patirties pasiruošime ir turiu pakankamai laiko. 70 dienų žmogui, kuris yra 3-ejete – užtektinai laiko. Pasiruošimas vyksta pagal planą. Vakar turėjau skrydį vakare, nuėjau į sporto salę, baigiau treniruotę pusę dvylikos nakties. Gerai pasitreniravau, o šiandien ryte neturėjau treniruotės, kad ateičiau čia su gera energija ir nepavargęs. Po spaudos konferencijos aš eisiu į treniruotę“.

Apie pinigus iš kovos su J.Gaethje

„Šiuo atžvilgiu turiu gerus santykius su UFC. Aš nedvigubinu uždarbio, nei žinau, ko esu vertas. Žinoma, turėčiau gauti daugiau už kovą su J.Gaethje, nei už kovą su Dustinu Poirier. Aš ir toliau laimiu, nepriekaištingai darau savo darbą. Manau, kad esu savo vietoje dėl priežasties. Visų pirma, Visagalis man visa tai davė ir antra, aš sukūriau tai pats. Žmonės, kurie išgirsta mano vardą, prisimena imtynes, graplingą ir panašiai. Šiuo atžvilgiu esu laikomas geriausiu pasaulyje, tačiau manau, kad turėčiau būti dar stipresnis“.

Apie planą kovai su J.Gaethje

„Niekada nesiruošiu kovai galvodamas apie varžovo įgūdžius. Aš noriu, kad jis pavargtų ir gintųsi prieš mane. Kiekvieną kartą, kai jis ginsis, jis praras energijos ir ištvermės. Noriu pažiūrėti į jo akis ir paklausti, kaip jis jaučiasi. Noriu pakreipti taip kovą, kad jis nesijaustų pasitikintis savimi nuo pat pirmos minutės. Žinome jo privalumus, tačiau pasiruošime aš susitelkiu į savo įgūdžius. Daugelis žmonių sako, kad aš esu geriausias, tačiau aš noriu būti dar geresniu. Informacija apie jo pajėgumą nėra perdėta. Jis yra žmogus, kuris žino, kaip stovėti ir kaip kovoti. Net jeigu man nepavyks visko pakreipti į parterį, nebus jokios problemos, mes kovosime“.

Apie revanšinę kovą su C.McGregoru

„Po J.Gaethje, aš noriu kovoti su bet kuo, kuris įveiks D.Poirier. T.Fergusonas, C.McGregoras – visiškai nesvarbu. Jeigu tai neįvyks, tuomet yra GSP. Jeigu jis sugrįžtų ir UFC susitartų, aš su juo kovosiu. Mes turime daugiau nei 25 metų pergalingą seriją kartu. Jeigu tai neįvyks, tegu kitas mano varžovas būna kovos su D.Poirier nugalėtojas“.

TOP-5 Rusijos MMA kovotojai pagal Ch.Nurmagomedovą

Pirmoje vietoje dėčiau Piotrą Janą. Antras būtų Zabitas Magomedšaripovas, trečiasis – Islamas Machačevas, o ketvirtas – Askaras Askarovas. Manau, kad šie vaikinai turi gerus šansus tapti čempionais. Penktoje vietoje statyčiau Magomedą Ismailovą“.

Apie C.McGregoro užuojautos žodžius

„Be sporto, žmonės turi ir kitus santykius. Tai yra praėjęs etapas. Kažką laikyti savyje iš praeities nėra mano būdas. Mano tėvas toks nebuvo ir nemanau, kad aš esu toks. Aš nepalaikau įžeidinėjimų“.

Apie kovą su T.Fergusonu

„Nežinau kodėl, tačiau aš tikiu, kad kovosiu su T.Fergusonu. Patarčiau jam susitikti su D.Poirier. Nežinau, kas laimėtų, mano nuomone 51 prieš 49 favoritas yra Dustinas. Visgi norėčiau, kad laimėtų Tony. Jeigu aš įveikiu J.Gaethje, T.Fergusonas būtų mano kitas varžovas. Nežinau, kas nutiks pasauliui, tačiau tikiuosi, kad kitais metais kovosiu su T.Fergusonu. Man tas vardas suteikia daug motyvacijos“.

Apie A.Jemeljanenką, P.Janą ir per mažą prisitraukimų skaičių skaitykite čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

...
2020-08-17 09:12:33
Deja bet pries tony tu neturi sansu o pries gsp isvis gali nesvajot.
Atsakyti
Khabib
2020-08-16 16:16:09
Zveris... protingas... priesingybe makdakui
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-22 „Heat“ 04:00 „Celtics“
09-23 „Nuggets“ 04:00 „Lakers“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga