Julija Stoliarenko ir Jana Kunickaja | „Stop“ kadras

Julija Stoliarenko ir Jana Kunickaja | „Stop“ kadras

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „UFC Apex“ centre (JAV) įvyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC on ESPN +32“, kuriame pasirodė ir geriausia Lietuvos kovotoja tarp moterų – Julija Stoliarenko (9-4-2).

27-erių sportininkė pasirašė pilnavertį kontraktą su UFC ir likus vos šiek tiek daugiau nei savaitei iki turnyro pradžios susitiko kovoti su pirmą kartą 2020 m. pasirodžiusia 30-mete ruse Jana Kunickaja (13-5).

Fiziškai stipresnė J.Kunickaja nuo pat pirmųjų kovos sekundžių prispaudė J.Stoliarenko prie narvo krašto ir klinče nuolat atlikinėjo smūgius, tuo tarpu lietuvei tik kelis kartus pavyko pargriauti varžovę ant grindų ir ji visą kovą neturėjo erdvės savo veiksmams. Tokiu pat scenarijumi klostėsi visi trys raundai po 5 minutes, po kurių teisėjai vieningu sprendimu (30-27, 30-27, 30-26) paskelbė J.Kunickajos pergalę.

J.Stoliarenko atliko vos 6 akcentuotus smūgius, tuo tarpu J.Kunickaja – 43. Viso atliktų smūgių statistikos skirtumas taip pat įspūdingas: J.Kunickaja atliko 209 smūgius, tuo tarpu J.Stoliarenko – 30. 179 smūgių skirtumas yra antras didžiausias UFC moterų „bantamweight“ svorio kategorijos istorijoje, o didesnis buvo tik kovoje tarp Jessica Andrade ir Gadelha (242 prieš 47, +195).

Statistika | Organizatorių nuotr.

Statistika | Organizatorių nuotr.

Kovos eiga:

Trečiasis raundas: J.Kunickaja taktika nesikeitė ir trečiame raunde. Nors šį kartą lietuvei pavyko anksti pargriauti rusę, tačiau geresnės pozicijos užsiimti nepavyko ir jau netrukus teisėjas kėlė kovotojas dėl neaktyvumo. J.Kunickaja iškarto vėl perėjo į klinčą ir jame smūgiuodama praleido didžiąją raundo dalį. Likus apie pusę minutės iki raundo pabaigos J.Kunickaja nustojo spausti lietuvę, kuri turėjo vos keliasdešimt sekundžių pamėginti aktyviau smūgiuoti, tačiau galiausiai laikas baigėsi ir J.Kunickaja pranašumas nekėlė abejonių.

Antrasis raundas: Antrame raunde situacija ir vėl pasikartojo: J.Kunickaja prispaudė lietuvę prie narvo krašto ir atakavo ją artimais smūgiais. Visgi likus minutei iki raundo pabaigos J.Stoliarenkai pavyko parversti fiziškai gana stiprią kovotoją ir pagriebė jos ranką. J.Kunickaja buvo atsidūrusi labai pavojingoje situacijoje, tačiau galiausiai nuskambėjo raundo pabaigą skelbiantis gongas.

Pirmasis raundas: Kovos pradžioje kovotojos apsikeitė keletu netikslių smūgių ir netrukus perėjo į klinčą prie narvo krašto. Praktiškai visą pirmąjį raundą J.Stoliarenko stovėsenoje buvo prispausta prie tinklo ir turėjo gintis. Raundo viduryje iš lietuvės nosies pradėjo bėgti kraujas nuo J.Kunickajos smūgių pečiais.

Atnaujinta 4:44 val. J.Stoliarenko pirmoji žengia į narvą!

Julija Stoliarenko | „Stop“ kadras

Julija Stoliarenko | „Stop“ kadras

Penktadienį vykusiuose svėrimuose lietuvė su ruse išvengė problemų ir neviršijo 136 svarų ribos (61,69 kg). Joms net nereikėjo išsirengti nuogai. Lietuvė ir svėrė lygiai 136 svarus, o rusė buvo 0,5 svaro lengvesnė (61,46 kg).

„Dvejus metus atkakliai dirbau ir pagaliau sulaukiau šios galimybės. Tikėjausi, kad gausiu kvietimą į UFC. Nesu pačios geriausios sportinės formos, tačiau, manau, kad esu tinkamai pasirengusi techniškai, fiziškai ir psichologiškai. Nors iš anksto nežinojau, su kuo kovosiu, ruošiausi grumtis su aukštesne varžove, o tokia ir yra Jana. Žinau, kad galiu laimėti. Padarysiu viską, kad įveikčiau varžovę. Tikiu, kad gėdos Lietuvai nepadarysiu“, – portalui sportas.lt prieš turnyrą sakė J.Stoliarenko.

27 metų 173 cm ūgio J.Stoliarenko jau yra kovojusi UFC narve, bet tai buvo realybės šou – „The Ultimate Fighter“. Mišrių kovos menų (MMA) varžybose Lietuvos sportininkė iškovojo 9 pergales, patyrė 4 pralaimėjimus, o 2 akistatos baigėsi lygiosiomis.

Šių metų kovą J.Stoliarenko tapo organizacijos „Invicta“ čempione. Tada ji palaužė amerikietę Lisą Verzosą.

30-metė 176 cm J.Kunickaja MMA narve laimėjo 13 kovų, o 5-iose turėjo pripažinti oponenčių pranašumą. Ji „Invicta“ čempione yra tapusi 2017 metais. Rusė kelis kartus yra viešėjusi Lietuvoje, kur sėkmingai kovėsi „Bushido Hero's“ turnyruose. Dabar ji per pastarąsias keturias kovas yra iškovojusi 3 pergales, o vienintelis jos pralaimėjimas šiame laikotarpyje buvo patirtas prieš Aspen Ladd.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

camp303
2020-08-10 09:31:14
Statistika apie Kunytskaya atliktą rekordinį smūgių skaičių vertinti, kaip svarbų pasiekimą, tas pats kaip ir pačią kovą vertinti, kaip vieną gražiausių. Julijos, net veidas po kovos padoriai atrodė, o paskutines trisdešimt sekundžių dar turėjo jėgų užatakuoti Yaną. Tas vienas paskutinių smūgių alkūne buvo gražiausias visos kovos epizodas. Galima suprasti ir Kunytskaya - kovoti prieš naujokę prasmės mažai (greičiausiai beveik garantuotas čekis 70k), o rizika prasileisti kokią alkūnę ir paskui operuoti veidą - didelė. Ir taip po kovos sužalota atrodė. Egzprertų išvados ko Julijai trūksta, pigiai atrodo dabartiniame kontekste. Lyg prieš kovą nebuvo aišku. Taigi todėl ji ir nekovojo UFC. Reikia tikėtis kad D.White įvertins visas karjeros rizikas, kurias prisiėmė Julija, ir suteiks šansą sekančiai kovai su ne tokio aukšto reitingo kovotoja ir normaliu pasiruošimu.
Atsakyti
To camp303
2020-08-10 11:45:45
Mes visi palaikom Julija, bet statistika deja yra statistika ir negali teisti Yana uz jos plana kovos, ji viska padare idealiai, tai buvo Julijos darbas vengti klinco, ko ji deja nepadare.
camp303
2020-08-10 12:22:48
Jeigu Yana svajoja tapti top kovotoja, o ne vidutinioke, ji privalėjo kovą daryti efektingą. Galėjo bent po antro raundo kovą pervesti į vidurį narvo. Tai nebuvo kova dėl diržo, kur labai daug pastatyta ant kortos.
mirka3
2020-08-09 21:08:38
Kunickaja net Cyborg stumde, tikrai zino kaip tai daryt. Pasimate pas musiske daug spragu technikoje ir del to jega liko antram plane. Bus gera medziaga tobulejimui, viskas yra charakteryje, kurio Julijai kol kas netruksta.
Atsakyti
kunickaja
2020-08-09 20:46:50
kur kas aukstesniame lygyje.
Atsakyti
Ekzperc
2020-08-09 17:19:00
Kova į vienus vartus, Trumpos išvadėlės:

1. Lygių skirtumas akivaizdus, čia jums ne Invictoje ar "Leitvėjuje" diržais mosikuoti.
2. Suvokimo, kas yra darbas prie narvo, apskritai nėra. Ir nebus, nes tą turėtų ruošti treneris, kuris supranta kas tai yra. Donatas narvuose nekovojęs, tai natūraliai ir matome rezaultatą.
3. Julijos sudėjimas kaip meškutės, bet jėgos nerasta. Reiktų šiek tiek štanginėje pas normalius trenerius padirbėti, pora metelių bent. Nes vien technikos nepakaks prieš gerokai fiziškai stipresnes.
4. Parteryje gal Julija ir moka dirbti, bet su parvertimais pas ją problema. Logiškiausia jai būtų išvykt į užsienį, į normalų MMA klubą, kur yra stiprūs imtynių treneriai, suvokiantys, kad imtynės pritaikomos ne tik graikų-romėnų ar klasikų varžybose.
Atsakyti
To Eks..pirzt..
2020-08-09 20:55:49
Manau tau reiktų paimti kokia lietuvaitę ištreniruoti bent iki Julijos lygio ir sugebėti patekti į UFC ir tada kalbėti....
lm
2020-08-09 16:53:15
realybe karti gavo i vienus vartus tegu tobuleja manau ne paskutinis kartas ufc
Atsakyti
Dana
2020-08-09 15:53:40
Kunitskaja matosi stipresne fiziskai per visa galva, prie tvoros prispausta Julija nelabai supranta ka daryti, del paemimo nekovoja, apsukt nebando, pakabejo pora kartu bet cia ne tokiam lygyje kabet taip ... norint judeti toliau reikia vazuot i usa ar dar koki stipru kluba, dideli pliusa turi tai tikro kovotojo charakteri, taciau reik ir ziniu
Atsakyti
-
2020-08-09 15:09:46
Gal but labiausiai suveikė stovyklos nebuvimas, jaudulys ir blogas gameplan'as
Ištverme pas Julia nebloga ir ranka smagia turi, boksą reikia tobulint stipriai. Imtynes turi geras, bet boksas silpnas, visi žino, kad gerai imtyniauja, ten jos stiprybė. Bokse vienintelis dalykas gana neblogas pas ja ,tai Jab'as, toliau su boksu nekas.
Gal but ir apie žemesne kategorija pagalvot galima, nes tikrai turi iš ko mesti svori, plius šitam jos dabartiniame svoryje, didelės tetos ufc kovoja, prieš Kunickaja atrode gana nedidele, gal vertetu kokia kova prasivest mažiesneje kategorijoje.
Kaip bebutu pagarba vis viena, kol kas iš Lietuvos mma pasaulio aukšciau neužlipo , nei Julia.
Atsakyti
Amerika
2020-08-09 20:51:08
Jei tu suderinsi su UFC,kad ją pervestu į kitą lengvesnę kategoriją ir padėsi jai nusimesti svori apie 16kg ,tada ji tikrai su malonomu ten sukovos :).
Byron
2020-08-09 14:08:28
Kaip lietuviai mažai ką supranta apie sportą. Rusė atpiso į vienus vartus lietuvę. Klinčas tai klinčas, bet per jį rusė į lietuvės kūną pataikė 230 smūgių. Kai lietuvė tuo tarpu pataikė į rusės kūną vos 30 kartų. Per aukštas lygis lietuviai ufc. Tegul grįžta į KOK ir prieš visas mėgėjas laimi pirmame rounde ;))))
Atsakyti
Asd
2020-08-09 12:41:34
Ruske niekam neidomi
Atsakyti
Remas
2020-08-09 12:15:15
Tas pats kas Masvidal vs Usman
Atsakyti
Qq
2020-08-09 15:18:20
Oi ne taspats masvidalis dar gerai dave tam usmanui
hm
2020-08-09 11:12:17
you win or you learn.
Atsakyti
Rs
2020-08-09 10:15:46
Sudaužė kaip obuoli.Čia taspats kaip Maslobojeva ileist i narva su Misiūnu.Kojom i prieki išneštu po 5sec.
Atsakyti
Aaa
2020-08-09 09:43:15
Saunuole Jule tikrai stengesi,bet cia labiau suzaide ne pasiruosimas o tai jog ruse per didele buvo ir dar ji is TOP 10
Manau Julei reiketu mesti iki 57kg ten ji butu stipri,saunuole
Atsakyti
Caras
2020-08-09 08:48:42
Šaunuolė Julija, nors stengėsi, bet prieš daug stipresnė Jana, ir jos teisingai pasirinkta taktika praktiškai nebuvo šancu, sportas yra tik sportas, nereikia daryti tragedijos, gyvenime yra daug svarbesnių prioritetu!
Ps. Dievas įmes iš pragaro karų genijų Aladina, ir visi fasistuojantys, būtent puskvailiai rusofasisistai bus sunaikinti!
Atsakyti
Dar
2020-08-09 09:17:48
Reikia mąstyti logiškai, ieškoti priešnuodžių, galbūt Bukausko alkūnių technika gelbetu, arba koncentruotis smūgiui į kepenų sritį , daug yra vaistų, tik reik pagalvoti, kur jėgos išsilygina.
Bl
2020-08-09 07:14:56
Tai kad Julija daug mazesne atrodo oz varzove...
Atsakyti
Aisku
2020-08-09 07:10:09
Puslenke zydisku vardu xemicikes gerai uzvalgius, j a n k iai netikrina savi
Atsakyti
Ambal
2020-08-09 06:59:34
Čia jai ne KOK kad su kaimo mergom muštys reik...Čia jau lygys kur slabakam ne vieta..Nu bent pabandė.
Atsakyti
camp303
2020-08-09 05:35:09
Sprendžiant iš Kunytskaya, ji labai bijojo pralaimėti ir pasirinko saugią taktiką, prieš kurią Julija nebuvo pasiruošusi fiziškai. Kunytskaya su tokia pergale sau bonusų nepridės ir sekančią kovą gali gauti prelims carde.
Atsakyti
to camp303
2020-08-09 07:04:08
ji tiesiog neturejo technikos vertimo, net ne vieno rimto bandymo deja neatliko, ruselka deja reik pripazint labai gerai atidirbo kova iskankindama julija
Kaka
2020-08-09 08:05:35
JS fiziškumu neprilygo, teks padirbėt ir techniškai ir su štangike. JK padarė ką reikėjo padaryti, prispaudė, atėmė erdvę ir kojomis korpusą padaužė. Klasika visada veikia
To lopas
2020-08-09 05:13:07
Ta letuvos geda tau rsnka per minute islaustu daune
Atsakyti
Vv
2020-08-09 05:12:29
Ne geda bet turbut paskutini kart sutiks kovoti ir pasiruosti per savaite labai skyresi jegos...gaila julijos labai
Atsakyti
O
2020-08-09 09:31:07
Kaip graikas sutiko pries bukauska savaitej

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

10-01 „Lakers“ 04:00 „Heat“
10-03 „Lakers“ 04:00 „Heat“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva