Clay Collardas | Instagram.com nuotr

Clay Collardas | Instagram.com nuotr

 27-erių amerikietis Clay Collardas ankstyvoje karjeros stadijoje koncentravosi tik į mišrius kovos menus (MMA). Jam ten sekėsi puikiai – amerikietis tapo „Showdown Fights“ lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionu ir netrukus sulaukė kvietimo iš UFC.

C.Collardas stipriausioje pasaulio MMA organizacijoje debiutavo 2014 m., kai techniniu nokautu pralaimėjo būsimam čempionui Maxui Holloway. Vėliau per 3 kovas jis šventė tik 1 pergalę ir turėjo atsisveikinti su UFC.

Po atleidimo iš UFC C.Collardas nusprendė išmėginti save profesionalų bokse, kur įtikinamai laimėjo pirmąją kovą. Tiesa, 2018 m. amerikietis grįžo atgal į MMA ir čia turėjo dar 5 kovas.

2019 m. C.Collardą vėl pasikvietė profesionalių bokso kovų organizatoriai. Ten amerikietis kartais kovodavo net kas savaitę, dažniausiai pasiekdavo lygiąsias ir uždirbdavo bent šiek tiek pinigų. Pernai vasarą juo vėl susidomėjo UFC, tačiau C.Collardas dėl neatskleistų priežasčių paskutinę akimirką atsisakė kautis „UFC 241“ turnyre su Devonte Smithu.

Vėliau C.Collardas pasirašė sutartį su PFL organizacija, bet ši dėl koronaviruso pandemijos atšaukė visą 2020 m. sezoną. Be darbo likęs amerikietis dar kartą atsigręžė į profesionalų boksą, bet šį kartą netapo lengvu grobiu kitiems ir ėmė skinti vieną pergalę po kitos.

2020 m. amerikietis šventė pergales prieš tris iš eilės iki tol nenugalėtus profesionalius boksininkus – Quashawną Tolerį (9-0 prieš kovą su C.Collardu), Raymondą Guajardo (5-0) ir Davidą Kaminsky (6-0). Praėjusią naktį jis pratęsė savo pergalių seriją, kai jau antrajame raunde techniniu nokautu nugalėjo Lorawntą Nelsoną.

Profesionalų bokse C.Collardas turi 8 pergales, 3 lygiąsias ir 2 pralaimėjimus. Profesionaliose MMA kovose amerikietis laimėjo 18 kartų, patyrė 8 nesėkmes ir prarado vieną pergalę dėl dopingo vartojimo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.