Vytenė Vitkauskaitė (Gertrud Alatare nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Vytenė Vitkauskaitė (Gertrud Alatare nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį Estijoje pasibaigė paplūdimio tinklinio turnyras „Teras Beach Cup“, kuriame sezoną pradėjo ir keletas Lietuvos tinklininkų. Kai kurie iš jų suspindėjo gražiausiomis spalvomis.

Lietuvė Vytenė Vitkauskaitė visai netikėtai gavo kvietimą dalyvauti turnyre, bet jam atsispirti buvo sudėtinga. Lietuvę į komandą pasikvietė Europos paplūdimio tinklinio čempione su Tina Graudina tapusi Anastasija Kravčenoka. Nors tinklininkės beveik neturėjo kada susižaisti, jos pasirodė puikiai – užėmė antrąją vietą.

„Neplanavau žaisti išvis, bet paskutinę registracijos dieną gavau žinutę iš Anastasijos su pasiūlymu žaisti poroje. Nusprendžiau tokios progos nepraleisti – visgi ji geriausia Europoje“, - džiaugėsi V. Vitkauskaitė.

Sėkmingai įveikusios pirmąjį etapą, V. Vitkauskaitė ir A. Kravčenoka ketvirtfinalyje susitiko su grupės barjerą taip pat peržengusiomis lietuvėmis Daniele Kvedaraite ir Ieva Vasiliauskaite. Gerokai labiau patyrusios V. Vitkauskaitė ir A. Kravčenoka šventė pergalę 2-0 (21:13, 21:8).

Pusfinalyje lietuvės ir latvės duetas 2-0 (21:17, 21:16) pranoko estes Renatę Pikk ir Juudit Kure-Pochomov. Tik finale V. Vitkauskaitė su A. Kravčenoka 0-2 (18:21. 13:21) pralaimėjo latvėms Varvarai Brailko ir Anetei Namikei.

„Susižaisti pavyko ganėtinai gerai, nes abi esame tos pačios pozicijos žaidėjos ir turėjome keistis statydamos blokus, kas nėra mūsų stichija. Savo tikslą įvykdėme – gerai praleidome laiką ir pasimėgavome žaidimu. Pradžioje buvo šiek tiek nesupratimų, kai bandėme išsiaiškinti viena kitos terminus, bet buvo labai smagu“, - teigė V. Vitkauskaitė.

Lietuvos tinklininkė mano, kad patirtis, įgyta žaidžiant su Europos čempione, jai pravers ateityte.

„Per savaitgalį jaučiuosi įgavusi daug naujos patirties bei praplėtusi latvių kalbos žodyną. Finale pritrūko to susižaidimo. Jaučiau gana didelę atsakomybę žaidžiant poroje su Anastasija, nors ji nuolat mane palaikė, skatino ir gyrė už kiekvieną gerai atliktą veiksmą. Po turnyro tiesiog apsikabinusios viena kitai padėkojome už labai smagiai ir neįprastai praleistą savaitgalį. Manau, kad tai man buvo įsimintina ir neįkainojama patirtis“, - pabrėžė V. Vitkauskaitė.

Vyrų turnyre gana sėkmingai pasirodė Robertas Juchnevičius ir Artūras Vasiljevas. Mūsiškiai nelengvai pateko į ketvirtfinalį, bet jame 2-0 (21:16, 21:17) įveikė 2015 metų Europos čempioną Aleksandrs Samoilovs ir jo brolį Mihails Samoilovs.

Deja, kovai dėl prizinių vietų jėgų kiek pristigo. Pusfinalyje mūsiškiai 0-2 (18:21, 11:21) nusileido pajėgiausiai Estijos porai Kusti Nolvakui ir Martui Tiisaarui, o mažajame finale 0-2 (20:22, 20:22) turėjo pripažinti Suomijos čempionų Jyrki Nurmineno ir Santerio Sireno pranašumą.

„Man su Robertu tai buvo pirmosios varžybos po karantino, todėl pasirodymą vertinu teigiamai. Žinoma, kad galime žais dar geriau, bet šiuo metu dar tik pradedame įgauti formą. Šiame turnyre galėjome pažaisti su pajėgiausiomis Latvijos, Estijos ir Suomijos komandas. Pergalę prieš broliu Samoilovs lėmė mūsų pačių labai geras žaidimas. Prieš juos mes sužaidėme praktiškai be klaidų“, - įspūdžiais dalinosi A. Vasiljevas.

R. Juchnevičius buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju tarp vyrų.

Kita Lietuvos pora – Tomas Staševičius ir Mantas Donėla į ketvirtfinalį nepateko.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų