„Poliedro“ krepšinio arena | forums.interbasket.net nuotr.

„Poliedro“ krepšinio arena | forums.interbasket.net nuotr.

Iki olimpinio krepšinio atrankos turnyro Venesueloje liko mažiau nei du mėnesiai, tačiau „Poliedro“ krepšinio arena vis dar yra tragiškos būklės. Kitaip tariant, paruošiamieji darbai turnyrui dar neprasidėjo.

Antradienį šalies žiniasklaida informavo, kad Venesuelos krepšinio federacijos kišenes pagaliau pasiekė valdžios skirti  60 milijonų dolerių. Didžioji dalis šios sumos turėtų būti skirta būtent krepšinio arenos tvarkymui. Žiniasklaida taip pat pranešė, kad sudarytas tikslus pasiruošimo olimpinei atrankai darbų grafikas.

„Tai šiokia tokia pažanga. Prieš kelias savaites mus vietiniai lietuviai informavo, kad Venesuelos valdžia žada skirti tuos milijonus, bet dar neskyrė ir darbai nepajudėjo. Mums tai nesuvokiama, bet FIBA atstovai ramina, kad situacija yra kontroliuojama“, – 15min.lt teigė Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas.

Lietuvių, gyvenančių Venesueloje šaltinių duomenimis, FIBA atstovai Karakase lankėsi balandžio pradžioje. Tuomet jie organizatoriams pateikė daugybę priekaištų, o apžiūrėję areną surašė bent kelis lapus pastabų.

Panašu, kad prabėgus dar mėnesiui situacija krepšinio arenoje nepasikeitė.

P.Motiejūno teigimu,  jeigu organizatoriai ir įgyvendins, tai tik privalomus pasiruošimo darbus. „Dar anksčiau buvo pasakyta, kad ventiliacijos arenoje nebus, kėdžių niekas nekeis, parketo netvarkys ir kapitalinio remonto nedarys. Organizatoriai įsipareigojo tik išvalyti salę, sumontuoti svarbiausią techniką ir įrengti dar kelias rūbines. Mes esame susitaikę su mintimi, kad sąlygos bus tragiškos. Bet jos bus vienodos visiems“, – mintimis dalijosi P.Motiejūnas.

Lietuvos krepšinio federacijos atstovo teigimu, FIBA vadovybė turi planą B. „FIBA geriausiai žino situaciją Karakase ir tikrai yra numačiusi galimybę, kad atranka gali ir neįvykti. Tokių atvejų, jau yra buvę. Berods, vienas iš krepšinio turnyrų kartą buvo perkeltas į Las Vegasą. Savo ruožtu mes nieko negalime padaryti, tik laukti žinių ir ruoštis.

Daugelis nemėgsta kalbėti „kas būtų, jeigu būtų“, bet olimpinio atrankos turnyro Karakase atveju, tai negalioja. FIBA turi būti pasiruošusi blogiausiam scenarijui, apie tai svarsto ir Lietuvos krepšinio federacija“, – kalbėjo vykdantysis direktorius.

Olimpinė krepšinio atranka Karakase vyks liepos 2-8 dienomis. Lietuvos krepšinio rinktinė atrankos turnyrą pradės B grupėje kartu su šeimininke Venesuela ir Nigerija.

Iš grupės į kitą etapą pateks dvi rinktinės, kurios varžysis ketvirtfinaliuose. Kelialapiai į olimpiadą iš karto atiteks pusfinalių nugalėtojoms (finalas nebus žaidžiamas), o dėl paskutiniojo – trečiojo – kovos pusfinaliuose pralaimėjusios rinktinės.

Sėkmės atrankoje atveju, krepšinio turnyras Londono olimpinėse žaidynėse vyks liepos 28 – rugpjūčio 12 dienomis.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų