Olimpinė ugnis | Scanpix nuotr.

Olimpinė ugnis | Scanpix nuotr.

 Kol laukiama oficialių žinių apie Tokijo olimpiados nukėlimą, Japonijoje ruošiamasi pradėti olimpinio deglo kelionę.

Olimpinė ugnis į Japonija buvo atskraidina kovo 12 d. iš Graikijos. Dėl koronaviruso grėsmės atsisakyta pompastiškų ceremonijų, o olimpinio deglo estafetė bus visai kitokia nei įprastai.

Šį kartą nebus nei paties deglo, nei bėgikų, nei žiūrovų, o pačios ceremonijos mastas sumažintas iki minimumo. Teigiama, kad olimpinė ugnis bus vežama autobusu kaip žibintas. Organizatoriai tikisi, kad gatvės tuo metu bus tuščios, o smalsuoliai į žibintą iš tolo galės pažiūrėti pro langus, būdami savo namuose.

Olimpinio deglo kelionė šį kartą gali būti rekordiškai trumpa arba rekordiškai ilga, jei žaidynės išties bus nukeltos į 2021 m. Apie tokią galimybę kalbama vis garsiau, net ir JAV olimpinis komitetas neseniai pareiškė, kad žaidynės privalo būti nukeltos.

„Dabar situacija aiški – žaidynių nukėlimas būtų logiškas ir teisingas žingsnis. Raginame tarptautinį olimpinį komitetą imtis visų priemonių, kad žaidynės būtų rengiamos saugiai ir būtų užtikrinta sąžininga sportininkų konkurencija“, - teigė JAV olimpinio komiteto atstovai.

Kai kurių šaltinių teigimu, anksčiau nustatyto 4 savaičių termino galutiniam sprendimui neprireiks. Spėjama, kad oficialus verdiktas bus priimtas per keletą artimiausių dienų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton