Giannis Antetokounmpo ir LeBronas Jamesas | Scanpix nuotr.

Giannis Antetokounmpo ir LeBronas Jamesas | Scanpix nuotr.

 Pasaulyje siaučiantis koronavirusas skaudžiai smogė JAV sporto lygoms. Savo sezonus sustabdė visos lygos ir lieka neaišku, kada juos galės pratęsti.

„Forbes“ paskaičiavo, kad per 2 mėnesius JAV sporto lygos patirs net 5 mlrd. JAV dolerių nuostolių ir tai reikėtų vadinti optimistiniu scenarijumi, nes niekas nežino, ar po 2 mėnesių sezonai bus pratęsti, ar teks laukti dar ilgiau. Paskaičiuota, kad daugiausiai – apie 2 mlrd. JAV dolerių – praras stipriausia pasaulyje beisbolo lyga MLB. Prie nuostolių priskaičiuoti neparduoti bilietai, prarastos rėmimo sutartys ir pažeistos kontraktų su televizijomis sąlygos.

NBA turėtų prarasti 1,2 mlrd. JAV dolerių, o NCAA – apie 1 mlrd. JAV dolerių. Likusius 900 mln. JAV dolerių kartu sudėjus praras NHL, NASCAR ir MLS. NBA ir NHL situaciją dar galėtų išgelbėti sezono pratęsimas. Šios lygos iš TV transliacijų daugiausiai uždirba atkrintamųjų varžybų metu ir viliasi, kad vasarą dar turės galimybių išsiaiškinti čempionus.

Ne ką geresnė situacija ir kitoje Atlanto pusėje. Net ir patys garsiausi Europos futbolo klubai jau kalba apie artėjančias finansines problemas. Manoma, kad bus „apkarpytos“ net ir tokių žvaigždžių kaip Lionelis Messi ar Cristiano Ronaldo algos.

Kai kuriose šalyse sportui pagalbos ranką tiesia valstybė. Štai Švedijos vyriausybė paskelbė, kad skirs 50 mln. sporto sektoriui, kuris šiuo metu yra visiškai sustojęs.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Nu tai ir gerai
2020-03-21 15:45:13
Nes jau buvo virš visko....
Atsakyti