Vyrų rankinis | rkdragunas.lt nuotr.

Vyrų rankinis | rkdragunas.lt nuotr.

Klaipėdoje šiandien (05-05) prasidėjo Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo serija, kurios pirmąjį susitikimą savų žiūrovų akivaizdoje laimėjo „Žemaitijos Dragūno“ rankininkai.

Klaipėdiečiai po atkaklios kovos 26:24 (14:10) nugalėjo Kauno „Granito-Gajos-Kario“ komandą ir išsiveržė serijoje iki dviejų pergalių į priekį rezultatu 1:0.

Čempionų titulą ginantys klaipėdiečiai pirmavo visas rungtynes. Pirmajame kėlinyje jų persvara dažniausiai siekė 1-3 įvarčius. Po pertraukos „Žemaitijos Dragūnas“ aktyviais veiksmais sugebėjo padidinti atotrūkį iki 7 įvarčių – 18:11 (40 min.), solidus skirtumas komandas skyrė ir dar po 10 min. – 23:17.

Tuo metu iniciatyvos ėmėsi iki tol tylėjęs labiausiai patyręs Kauno ekipos žaidėjas Valdas Jarukas, atakose talkinęs Vaidui Drevinskui. Ryžtingais veiksmais prie 6 m linijos jis draskė varžovų gynybą ir skirtumas ėmė tirpti, o tuo pačiu ir sugrįžo intriga. Vis dėlto sukauptos persvaros užteko, kad aikštės šeimininkai švęstų pirmąją pergalę 26 : 24.

„Patys kalti, kad iššvaistėme solidžią persvarą, tačiau tuo ir gražūs finalai, kad niekada nežinai, kuo jie baigsis, - sakė „Žemaitijos Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas. – Antrojo kėlinio viduryje sukaupta persvara padarė meškos paslaugą, nes žaidėjai per anksti patikėjo pergale. Užteko trumpam atsipalaiduoti, ir varžovai tuo pasinaudojo, sugrąžinę intrigą. Pagarba Kauno komandai, kovojusiai iki pabaigos.“

Trenerio teigimu, jo auklėtiniai neuždengė V. Drevinsko, tačiau vienas žaidėjas laimėti rungtynių negali. Viena svarbiausių priežasčių, lėmusių jo ekipos pergalę, pasak A. Juškėno, buvo ta, kad jo auklėtiniai išsaugojo daugiau jėgų: „Mes šįkart panaudojome 11 žaidėjų, o kauniečiai – 8. Tai turėjo įtakos mačo baigčiai.“

„Granito-Gajos-Kario“ strategas Valdemaras Novickis mano, kad jo auklėtiniams trūko užsidegimo ir kovingumo pirmajame kėlinyje, o tai leido varžovams įgyti persvarą ir pajusti žaidimo skonį. „Be to, neapsigynėme, žaidėjai nevykdė taktinių nurodymų puolant, todėl pelnėme mažai įvarčių, dar ir dviejų baudinių nerealizavome. To ir pritrūko, juk tokiose rungtynėse ir smulkmenos daug lemia, - komentavo mačą V. Novickis. – Tik antrojo kėlinio antroje pusėje mūsų komanda pradėjo žaisti taip, kaip sutarta, bet pavyti varžovus nebeužteko laiko.“

Jis gyrė klaipėdiečius už individualų meistriškumą, nes jų nesustabdė jokia granitiečių gynybos sistema. V. Novickio manymu, kelios poilsio dienos dėl ligos išėjo į naudą V. Drevinskui, tačiau savo galimybių neišnaudojo Edvinas Balčiūnas, Paulius Zėringis, Robertas Švedas. Tad rezrevų komanda turi. „Analizuosime rungtynes, aiškinsimės klaidas ir namie sieksime revanšo. Svarbiausia, kad vyrai kovotų ir žaistų visa jėga nuo pirmųjų sekundžių.“

A.Juškėnas Kaune laukia labai sunkios kovos ir neatmeta galimybės, kad komandoms dar kartą teks sugrįžti į Klaipėdą.

„Žemaitijos Dragūnas“: Benas Petreikis 7 įvarčiai, Arūnas Šrederis 5, Tadas Stankevičius 4, Gražvydas Juška 3, Darius Jasinskas 3, Karolis Stropus 2, Jonas Truchanovičius 1, Mindaugas Dumčius 1.

„Granitas-Gaja-Karys“: Vaidas Drevinskas 11 įvarčių, Mindaugas Urbonas 4, Robertas Švedas 4, Valdas Jarukas 3, Edvinas Balčiūnas 1, Paulius Šarkauskas 1.

Antrosios rungtynės vyks kitą šeštadienį (05-12) Kaune.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141