Vyrų rankinis | rkdragunas.lt nuotr.

Vyrų rankinis | rkdragunas.lt nuotr.

Šeštadienį, gegužės 5 d., Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionate prasideda superfinalo serija dėl aukso medalių, kurioje iki dviejų pergalių kovos titulą ginantis Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“.

Pirmasis mačas bus žaidžiamas Klaipėdoje, antrasis - Kaune (gegužės 12 d.). Jeigu reikės trečiųjų rungtynių, jos vyks uostamiestyje (gegužės 16 d.).

„Žemaitijos Dragūnas“ ir „Granitas-Gaja-Karys“ šį sezoną tarpusavyje jau žaidė penkis kartus. Keturiuose iš jų pergales šventė uostamiesčio ekipa, įveikusi kauniečius visus tris kartus Lietuvos rankinio lygos čempionato reguliariajame sezone ir kartą – LRT taurės pusfinalyje. Granitiečiai vienintelę pergalę iškovojo antrose LRT taurės pusfinalio rungtynėse, tačiau būtent šis laimėjimas eliminavo „Žemaitijos Dragūną“ iš tolimesnės kovos dėl šalies taurės. Klaipėdos komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigia, kad ši nesėkmė svarbiose rungtynėse skatins jo auklėtinius siekti revanšo: „Tikrai nemanau, kad keturios pergalės prieš granitiečius leistų atsipalaiduoti mano žaidėjams. Juk pralaimėjome jiems kol kas svarbiausią sezono mačą – LRT taurės pusfinalį. Tad mus į priekį ves užgautos ambicijos“.

Treneris teigia, kad komanda pasirengusi ginti stipriausios šalies rankinio komandos vardą. „Nors sezono pabaigoje daugeliui žaidėjų kažką skauda, tačiau rimtų traumų nėra, ir visi rankininkai pasirengę kovai, - superfinalo serijos išvakarėse kalbėjo A.Juškėnas. – Nesvarbu, kiek rungtynių reikės superfinale, tikslas vis tiek pats – laimėti. Ir fiziškai, ir psichologiškai esame pasirengę žaisti nors ir penkerias rungtynes, nors, suprantama, daugiau trejų nereikės“.

Lygindamas savo auklėtinių ir varžovų kozirius, A.Juškėnas sakė, kad „Granitas-Gaja-Karys“ turi kelis aukščiausios klasės žaidėjus, kurie vieni gali nulemti rungtynių baigtį, o jo ekipa labiau pripažįsta komandinį žaidimą. „Mūsų komanda – jauna. Vienas rungtynes ji gali sužaisti idealiai, kitas – prastai. Tačiau džiaugiamės, kad komandos pagrindą sudaro Klaipėdoje užaugę rankininkai, 1986-ųjų karta“, - sakė A.Juškėnas.

„Granito-Gajos-Kario“ vyriausiasis treneris, olimpinis čempionas Valdemaras Novickis, nepaisant į komandą šią savaitę įsisukusio viruso, tiki, kad jo komanda pajėgi po kelerių metų pertraukos susigrąžinti Lietuvos čempionų titulą.

Tris dienas dėl ligos negalėjo treniruotis komandos lyderis Vaidas Drevinskas, ketvirtadienį prastai pasijuto ir Edvinas Balčiūnas. Trečiadienį treniruotėje buvo prakirstas antakis Lukui Sutkui, jį teko siūti, tad pirmųjų superfinalo rungtynių jis tikrai negalės žaisti. „Vis dėlto žaidėjai supranta, kokios  svarbos mūšiai mūsų laukia, tad kausimės nepaisydami nieko, juk sporte traumos yra neišvengiamos, - sakė V.Novickis. – Manau, superfinale vyks įdomi kova, mes norėtume pergalę švęsti jau po dvejų rungtynių“.

„Granito-Gajos-Kario“ strategas įsitikinęs, kad lemiamuose čempionato mačuose jo komandą įtampa slėgs mažiau nei varžovus, nes ginti titulą yra sunkiau nei dėl jo kovoti. „Manau, svarbesnis tas faktas, kad šį sezoną mes laimėjome svarbiausią tarpusavio mačą su „Žemaitijos Dragūnu“, o ne tai, kad pralaimėjome keturis kartus mažesnės svarbos dvikovose. Visos tos dvikovos vyko labai atkakliai, mūsų varžovus lydėjo sėkmė, galbūt dabar Fortūna atsigręš į mus“, - svarstė V.Novickis.

Lygindamas komandų galimybes, patyręs treneris teigė, kad jo ekipoje yra daugiau patyrusių žaidėjų (Vaidas Drevinskas, Paulius Zėringis, Valdas Jarukas). Tačiau klaipėdiečius sustiprino vartininkas Šarūnas Mičiulis. Be to, palaikyti uostamiesčio komandos susirenka daugiau žiūrovų.

Abiejų ekipų strategai neabejoja, kad superfinale visų laukia įdomi kova, o galutinę pergalę lems daugelis dalykų: meistriškumas, taktinė kova, šaltakraujiškumas, atsarginių žaidėjų indėlis. „Tokių rungtynių baigčiai įtakos turi ir žiūrovai, ir žaidėjų nuotaika ir net oro sąlygos, nes tvyrant karščiui mūsų salėje sunkiau žaisti. Pergalės svarstykles į vieną ar kitą pusę gali nulemti ir smulkmenos“, - tvirtina tituluočiausias Lietuvos rankininkas V.Novickis.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141