W.Mukubu žaidė rezultatyviai (Fotodiena.lt)

W.Mukubu žaidė rezultatyviai (Fotodiena.lt)

Apmaudžiai šansą žaisti ketvirtfinalyje iš savo rankų išleido Latvijos rinktinė. Sėkmingai Europos čempionate rungtyniavusi mūsų kaimynė 56:60 (15:14, 17:18, 10:14, 14:14) nusileido Belgijos krepšininkams ir į kitą etapą nepateko.

Belgams šis Europos čempionato antrojo etapo E grupės paskutinis mačas nieko nelėmė, nes jie buvo praradę viltis patekti į ketvirtfinalį. Tuo tarpu latviams buvo būtina pergalė ir Ukrainos pralaimėjimas lietuviams.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus pusantros minutės rezultatas dar buvo lygus (46:46), bet Belgija laimėjo atkarpą 9:0 ir atitrūko – 55:46. Latviai nesutriko ir kilo į lemiamą šturmą – 53:55. Prasidėjus paskutinei minutei Latvijos ekipa galėjo išsiveržti į priekį, bet jos ataka pasibaigė netaikliu metimu. Tiesa, varžovai taip pat suklydo. Po minutės pertraukėlės Janis Blūmas nesugebėjo pasižymėti ir belgai kontroliavo kamuolį.

Latvijos rinktinė nusprendė taisyklių nepažeidinėti, o tuo pasinaudoję belgai ataką užbaigė dėjimu – 59:56. Lemiamam latvių antpuoliui dar buvo likusios beveik 9 sekundės. Dairis Bertanis prametė rezultatą galėjusį išlyginti tritaškį ir taip palaidojo savo komandos šansus išsigelbėti.

Belgija: Sacha Massotas 14, Wenas Mukubu 13, Axelis Hervelle 10 (7 atk. kam.), Jonathanas Tabu 8 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Maxime‘as De Zeeuw 5.

Latvija: Rolandas Freimanis 10 (11 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 9, Marekas Mejeris ir Janis Strelniekas (4 rez. perd.) – po 7, Martinas Meieris 6, Dairis Bertanis 5.

Ainaras Bagatskis, Latvijos rinktinės vyr. treneris: „Mačas buvo sunkus nuo pat jo pradžios, nes belgai yra patyrę krepšininkai, kurie rungtyniavo nejausdami spaudimo. Mes puolime žaidėme prastai. Statistikos visi rodikliai mūsų yra geresni, išskyrus pataikymą. Tiesiog mus slėgęs spaudimas pasirodė per sunkus.“

Eddy Casteelsas, Belgijos rinktinės vyr. treneris: „Mūsų tikslas buvo patekti į kitą etapą. Patekę į Liublianą norėjome pasiekti bent jau vieną pergalę ir tai padarėme. Mano žaidėjai buvo susikaupę ir atidavė visas jėgas tam, kad pasiektume pergalę. Ačiū jiems už gerą gynybą. Kodėl siekėme pergalės iš visų jėgų nors mums rungtynės nieko nelėmė? Tiesiog esame Europos čempionate, kur vyksta aukščiausio lygio kovos. Norėjome parodyti, jog ir mes šį tą sugebame. Be to, atsipalaidavimas būtų nesąžiningas nei Ukrainos rinktinės, nei mūsų gerbėjų atžvilgiu.“  

FOTOGALERIJA: Belgija – Latvija

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų