„Žalgirio“ žaidėjų džiaugsmas po pirmųjų rungtynių | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

„Žalgirio“ žaidėjų džiaugsmas po pirmųjų rungtynių | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.


Šiandien 20 valandą Lietuvos laiku, lietuvių fanų laiko suvokimas trumpam sutriks, kadangi savo kovą UEFA Europos lygoje pratęs Vilniaus „Žalgirio“ klubas. Jau trečiąjį atrankos etapą pasiekęs Vilniaus klubas turi puikią galimybę žengti istorinį žingsnį ir pasiekti paskutinį atrankos etapą. Tam sutrukdyti bandys Poznanės „Lech“ klubas, kuris Vilniuje liko nieko nepešęs ir pirmąsias rungtynes pralaimėjo 1-0. Tačiau, kaip sakoma, sužeistas žvėris yra dar pavojingesnis ir „Žalgirio“ klubo laukia labai sunki atsakomoji dvikova. Sausakimšas, daugiau nei 40 tūkstančių fanų talpinantis, stadionas „Žalgiriui“ ketina sukurti tikrą pragarą, tačiau visa Lietuva tiki Vilniaus komandos pergale ir Lietuvos futbolo fanų palaikymas bus jaučiamas net ir Lenkijoje. Tikėkimės, kad tai padės „Žalgiriui“ priartėti prie pagrindinio UEFA Europos lygos grupių etapo.
 • Poznanės „Lech“ (Lenkija) – Vilniaus „Žalgiris“ (Lietuva)


 • Turnyras: UEFA Europos lyga (III atrankos etapas)


 • Stadionas: INEA stadionas (Poznanė, Lenkija)


 • Teisėjas: Ken Henry Johnsen (Norvegija, 38 m.)


 • Data: 2013 m. rugpjūčio 8 d.


 • Laikas: 20:00 val. (tiesiogiai per LRT kanalą)


 •  


 • „Lech“ komandos žaidėjai Vilniuje atsiprašo savo komandos fanų | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

  „Lech“ komandos žaidėjai Vilniuje atsiprašo savo komandos fanų | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.
Poznanės „Lech“ komandos stovykloje tvyro ne pačios geriausios nuotaikos. Komandos futbolininkai ir treneris Mariuszas Rumakas daug kritikos sulaukė ne tik po 0-1 pralaimėtų pirmųjų rungtynių „Žalgirio“ klubui, bet ir dėl prasto žaidimo nacionalinėse pirmenybėse.


Prieš prasidedant Lenkijos čempionatui, „Lech“ ekipa savo fanams žadėjo kovoti dėl čempionų titulo, tačiau to kol kas jiems padaryti tikrai nepavyksta. Per tris sužaistas rungtynes „Lech“ nei karto neiškovojo pergalės ir visus kartus sužaidė lygiosiomis. Savaitgalį jiems nepavyko įveikti ir Lubino „Zaglebie“ komandos ir tas mačas pasibaigė be įvarčių 0-0. Po trečių lygiųjų iš eilės „Lech“ prieš čempionato lyderį Varšuvos „Legia“ atsilieka jau šešiais taškais.


Būtent dėl tokių prastų rezultatų „Lech“ fanų kantrybė po truputį senka. Jau Vilniuje matėme kaip „Lech“ žaidėjai po rungtynių atsiprašinėjo savo sirgalių ir klausėsi jų priekaištų, todėl savame stadione „Lech“ jaus dar didesnį spaudimą. Nuo pat pradžių „Lech“ buvo laikomas šios poros favoritu, todėl Lenkijos ekipas iškritimas prieš „Žalgirį“ būtų daugiau nei netikėtas. • „Lech“ fanai Vilniuje | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

  „Lech“ fanai Vilniuje | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.
Ne vienas futbolo žaidėjas, treneris ar ekspertas sakė, kad „Žalgiris“ gali patekti į kitą etapą, o „Lech“ privalo tai padaryti. Tai tik dar labiau padidina spaudimą Lenkijos klubui. Šiame mače bus labai svarbus pirmasis kėlinys, nes jei „Žalgiriui“ pavyks per jį nepraleisti įvarčio, „Lech“ po pertraukos turės žaisti dar atviriau, o Vilniaus klubas kontratakas moka išnaudoti. Laikui bėgant „Lech“ fanų palaikymas gali virsti ir engimu, o tai tik paskatintų „Lech“ kapituliaciją prieš „Žalgirį“.


Didelį spaudimą jaučią ir po „Damoklo kardu“ sėdintis treneris M.Rumakas. Nors strategas teigia, kad klubo vadovybė jį palaiko, tačiau „Lech“ fanai vis garsiau kalba apie jo galimą atleidimą. Šiandienos varžybos gali būti lemtingos „Lech“ strategui, nes nesėkmės atveju yra didelė tikimybė, kad jis gali būti atleistas. Treneris po sekmadienio rungtynių su „Zagliebie“ nerimauja dėl Gergo Lovrencsicso galimybių žaisti. Minėtame mače puolėjas iš Vengrijos dėl traumos negalėjo tęsti rungtynių. Nors po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad nieko rimto G.Lovrencsicso nepatyrė, tačiau tik prieš mačą paaiškės ar jis galės žaisti prieš „Žalgirį“. • . . • Komentarai:


 • Mariuszas Rumakas | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

  Mariuszas Rumakas | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.
„Lech“ treneris Mariuszas Rumakas:


„Komandos vadovybė apie mano ateitį nekalbėjo. Iš jų jaučiu tik palaikymą. Tą jaučiu jau seniai. Tačiau aš suprantu, kad komanda turi laimėti, jog treneris galėtų tęsti savo darbą. Taigi tol kol turime šansų žengti toliau, neketinu pasiduoti. Mūsų tikslas bus žaisti greitesnį žaidimą, nes Vilniuje to padaryti nepavyko. Esu įsitikinęs, kad galėsime sau leisti pulti nuo pat pirmos iki paskutinės minutės. Žinoma, turime galvoti ir apie gynybą ir neleisti „Žalgiriui“ kontratakuoti, nes tai jų stiprioji pusė“. • Marcinas Kaminskis | wielkopolskifutbol.pl nuotr.

  Marcinas Kaminskis | wielkopolskifutbol.pl nuotr.
„Lech“ gynėjas Marcinas Kaminskis:


„Mes žinome kokios svarbos tai rungtynės. Paskutiniu metu mes tikrai nežaidžiame taip kaip galime, o galime tikrai geriau. Šiandien žengsime į aikštę ir sieksime tik pergalės. Darysime viską kas įmanoma, kad laimėtume rungtynes ir patektume į kitą etapą. Žinome, kad fanai nėra patenkinti mūsų rezultatais ir tai puikiai suprantame. Po rungtynių Vilniuje sirgaliai mums tai viešai pasakė. Galbūt mums to reikėjo, nes tai mums suteikė motyvacijos ir noro kovoti. Tikiuosi, kad šiandien galėsime savo fanams padovanoti šventę“.

 • „Žalgirio“ komandos treniruotė Lenkijoje | Przemysław Szyszka nuotr.

  „Žalgirio“ komandos treniruotė Lenkijoje | Przemysław Szyszka nuotr.
Priešingai nei „Lech“ klube, „Žalgirio“ stovykloje nuotaikos yra daug pakilesnės. Tai lėmė ir svarbi pergalė pasiekta namuose praėjusį ketvirtadienį. Po jos „Žalgirio“ galimybės patekti į paskutinį atrankos etapą smarkiai padidėjo, o komandos vyriausiasis treneris Marekas Zubas mano, kad jo auklėtiniai turi 70 procentų tikimybę žengti toliau.


Žinoma, dauguma komandos žaidėjų nėrą pratę žaisti tokiame dideliame stadione kaip INEA, kuriame bus apie 40 tūkstančių fanų, bet nei M.Zubas, nei patys „Žalgirio“ žaidėjai to nebijo ir tai juos netgi „užveda“ lemiamai kovai. Galbūt Poznanės stadione Lietuvos klubo fanų nebus daug, tačiau šias varžybas tiesiogiai transliuos LRT televiziją, todėl visą savo meilę klubui Lietuvos žmonės bandys perduoti televizijos bangomis. • „Žalgirio“ ekipos sirgaliai | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

  „Žalgirio“ ekipos sirgaliai | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.
Prieš šias rungtynes „Žalgirio“ klubas spėjo sužaisti ir vieną „SMSCredit.lt A lygos“ mačą. Po mėnesio pertraukos „Žalgiris“ sėkmingai grįžo į nacionalinį čempionatą ir savame stadione 3-0 įveikė Tauragės „Tauro“ klubą. Verta paminėti, kad dabartinis Lietuvos čempionato lyderis nežaidė stipriausios sudėties ir ne vienam klubo lyderiui buvo leista pailsėti prieš itin svarbias šios dienos rungtynes.


O šviežių jėgų „Žalgirio“ klubui šiandien prireiks. Vilniaus ekipai reikės atlaikyti ne tik „Lech“ spaudimą, bet ir didelį karštį. Prognozuojama, kad šiandien Poznanėje bus net 35 laipsniai karščio pagal Celsijų. Taigi laukia tikrai alinančios rungtynės, bet „Žalgiris“ privalo atiduoti visas jėgas, kadangi tik taip jiems pavyks žengti istorinį žingsnį. Jei „Žalgiriui“ pirmajam pavyks įmušti įvartį, tas žingsnis taps labai realus, kadangi tada „Lech“ klubui reikės net trijų įvarčių.


M.Zubas šiandien negalės pasinaudoti visų futbolininkų paslaugomis. Su komandą į Lenkiją vyko, bet dėl patirtų traumų rungtynes praleis Andro Švrljuga ir Ramūnas Radavičius. Nežais ir naujasis komandos vartininkas Lukas Lidakevičius bei jaunimo komandos atstovai Edvinas Baniulis ir Rokas Simanavičius. Nors M.Zubas pripažino, kad A.Švrljugos peties trauma yra skaudi klubui, tačiau strategas tiki, kad jis turi lygiaverčių žaidėjų, kurie tinkamai pakeis Andro šios dienos rungtynėse. • . . • Komentarai:

  Marekas Zubas | Fotodiena/Paulius Peleckis nuotr.

  Marekas Zubas | Fotodiena/Paulius Peleckis nuotr.
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas:


Manau, kad tai vienos svarbiausių rungtynių, ne tik „Žalgiriui“, bet ir man. Jos ir turi būti svarbios, kadangi galime žengti dar vieną svarbų žingsnį link Europos. Vis dar manau, kad turime 70 procentų galimybę patekti į kitą etapą, o „Lech“ galimybės siekia 30 procentų. Žinoma, labai svarbu kaip komandos sugebės pasinaudoti tomis galimybėmis.


„Lech“ komanda kol kas nežaidžia gerai, tačiau viskas priklauso nuo jų tarpusavio santykių. Jei treneris su žaidėjais sutaria gerai ir nėra jokių problemų, tada jie tai išnaudos kaip pranašumą, nes norės įrodyti, kad jie gali laimėti tokias rungtynes, Jei klubo mikroklimatas nėra geras, tai bus mūsų pranašumas. Tačiau apie tokius dalykus mums nereikia galvoti. Turime susikoncentruoti tik į savo žaidimą, savo tikslą, savo komandą, savo pasirodymą. Jei žaisime taip kaip Vilniuje, esu tikras, kad mūsų galimybės žengti tolyn bus 70 procentų.


„Žaisime panašia taktika kaip ir Vilniuje ir didelių pokyčių nedarysiu. Žaisime svečiuose, todėl kažką gal ir pakeisiu, bet didelio reikalo atlikti didelius pakeitimus nematau. Mūsų taktika turėtų būti panaši kaip ir pirmajame mače. Pirmasis kėlinys bus labai svarbus. Jei sugebėsime nepraleisti įvarčio, tai bus didelis mūsų pranašumas. Nežinau dėl kokių priežasčių, bet „Lech“ klubas fiziškai neatrodo labai gerai, todėl labai svarbu atsilaikyti pirmajame kėlinyje“.


„Nemanau, kad „Lech“ žais kažkaip kitaip nei tai darė Vilniuje. Jų taktika bus tokia pati ir nesitikiu kažkokių staigmenų. Žinoma, man, kaip Lenkijos futbolo fanui, ir kitiems Lenkijos sirgaliams „Lech“ iškritimas iš Europos lygos atrankos būtų labai netikėtas. Tikiu, kad atmosfera stadione bus nepakartojama ir aš manau, kad mano žaidėjai bus pasirengę žaisti tokioje aplinkoje“. • Pavelas Komolovas | Fotodiena/Paulius Peleckis nuotr.

  Pavelas Komolovas | Fotodiena/Paulius Peleckis nuotr.
„Žalgirio“ saugas Pavelas Komolovas:


„Mes esame pajėgūs patekti į kitą etapą ir tikiu, kad turime gerą šansą tai padaryti. Esu tikras, kad Marekas Zubas mums tiksliai pasakys kaip geriau žaisti. Jis turi parengęs žaidimo planą, o mes jau esame parodę, kad galime laimėti prieš „Lech“. Mums svarbiausia bus mūsų pačių žaidimas, turime žaisti kaip komanda, o tą mokame padaryti. „Lech“ stadionas turėtų būti sausakimšas, bet nesitikiu, kad mes jausime neigiamą atmosferą. Visada malonu žaisti pilname stadione, todėl tikiuosi nuostabios atmosferos“. • Kamilis Bilinskis (dešinėje) | zalgiris-vilnius.lt/J.Petrulio nuotr.

  Kamilis Bilinskis (dešinėje) | zalgiris-vilnius.lt/J.Petrulio nuotr.
„Žalgirio“ puolėjas Kamilas Bilinskis:


„Įmušti įvartį mums bus labai svarbu. Jei mums pavyks tai padaryti pirmiems – kelias į kitą Europos lygos etapą mums bus labai atviras. Laukiame labai sunkios kovos, nors ir žinome, kad „Lech“ nėra tokios geros sportinės formos kaip praėjusiais metais. Taigi bandysime tuo pasinaudoti. Atiduosime visas jėgas, kad tik patektume į kitą etapą“. • „Žalgirio“ – „Lech“ pirmojo mačo akimirka | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

  „Žalgirio“ – „Lech“ pirmojo mačo akimirka | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr. • Pirmųjų rungtynių įvartis:Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141