Rūta Meilutytė | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Rūta Meilutytė | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Pasaulio vandens sporto šakų čempionate Ispanijoje neabejotina, kad prie televizorių ekranų bus prilipusi visa Lietuva. O kiek tautiečių susivilios istorines akimirkas pamatyti iš arti?, - klausia „Kauno diena“.

Didžiausias renginys

Rūtos Meilutytės ir kitų mūsų šalies plaukikų startus pernai Anykščiuose vykusiame Lietuvos plaukimo čempionate stebėjo sausakimšos tribūnos. Tam, kad būtų išvengta spūsčių, pirmą kartą per šalies plaukimo istoriją čempionatas žiūrovams buvo mokamas.

Gal po auksinių kaunietės grybšnių susidomėjimas plaukimu taip išaugo, kad ir liepos pabaigoje Ispanijoje prasidėsiančiame Pasaulio vandens sporto šakų čempionate lietuviai sirgaliai bus skaičiuojami šimtais?

Šios varžybos yra didžiausias pastarųjų dvejų metų vandens sporto renginys pasaulyje.

„Ar nori pamatyti kaip Rūta Meilutytė gerina pasaulio rekordą ir dar kartą priverčia pasaulį aikčioti? Pats laikas pirkti bilietą į varžybas ir pradėti planuoti įsimintiniausias gyvenimo atostogas“, – sirgaliai agituojami Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) interneto svetainėje.

„Kai žinai, kad kažkas į varžybas atvažiavo dėl tavęs, kad kažkas palaiko, išgyvena, kad pergalių ne tau vienam reikia. Be abejo, kad sirgaliai sportininkams energijos tik prideda“, – įsitikinęs LPF direktorius Emilis Vaitkaitis.

Pigiausi likę bilietai į vienos dienos rytines plaukimo varžybas vakar kainavo po 60 litų, į vakarines – po 90 litų. Šuolių į vandenį rytines varžybas pigiausiai bus galima stebėti už 40 litų, vakarinės – dvigubai brangesnės.

Laukia ir vietos lietuvių

„Manau, kad geriausiu atveju mūsų šalies plaukikų pasirodymą Barselonoje stebės iki šimto lietuvių“, – bandė spėti LPF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Ir tai, kaip plaukimui, lyginant su ankstesniais metais, jau būtų gana daug“, – pridūrė E.Vaitkaitis.

Pasak jo, jau aišku, kad į čempionatą važiuos apie 20 rėmėjų grupė ir maždaug tiek pat sportininkų artimųjų.

Federacijos atstovai viliasi, kad Barselonoje bus sulaukta ir vietos lietuvių paramos.

Į agentūras nesikreipia

Kelionių agentūros Pasaulio vandens sporto šakų čempionatu nesusidomėję. Neradome, kad kuri nors sirgaliams siūlytų kelionės, apgyvendinimo paslaugų paketus. Pateikiama priežastis – per maža paklausa.

„Kuo Lietuvoje visi daugiausiai domisi? Krepšiniu!“ – pareiškė kelionių agentūros „Saitas“ direktorė Lina Rukaitytė.

Ši agentūra nesulaukė nė vieno užklausimo, susijusio su plaukimo čempionatu. „Tenkiname individualius klientų poreikius, bet šią minutę nė vieno, norinčio, mums padedant, vykti į minėtas varžybas, neatsirado“, – sakė L.Rukaitytė.

Kitose kelionių agentūrose – situacija panaši.

L.Rukaitytė pastebėjo, kad su Barselona labai patogus susisiekimas – į šį miestą iš Lietuvos yra daug pigių aviakompanijų reisų, tad gali būti, kad kai kurie lietuviai pasiryžę į čempionatą vykti savarankiškai.

Varžysis keturiose rungtyse

Pasaulio vandens sporto šakų čempionatas Barselonoje vyks vyks liepos 19–rugpjūčio 4 d. Čia geriausi pasaulio atletai varžysis penkiose sporto šakose. Lietuvos atstovai varžysis dviejose – šuolių į vandenį ir plaukimo.

R.Meilutytė šiame čempionate dalyvaus keturiose rungtyse: plauks 50 ir 100 m krūtine ir laisvu stiliumi. Greičiausiai, kad pasaulio čempionate dalyvaus dar aštuoni Lietuvos plaukikai, įvykdę čempionato normatyvus, bet tikslus dalyvių skaičius ir pavardės dar nėra oficialiai patvirtinti.

Lietuvos plaukimo federacijos duomenimis, Lietuvoje sportinį plaukimą propaguoja per 4,3 tūkst. žmonių: 2,9 tūkst. vyrų ir 1,4 tūkst. moterų.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų