Ugnė Juzėnaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ugnė Juzėnaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

 „Didelių lūkesčių nebuvo, tiesiog norėjau sustartuoti, – rankose laikydama du Europos irklavimo uždarų patalpų čempionate iškovotus sidabro medalius sakė Ugnė Juzėnaitė. Pagerinusi savo asmeninį geriausią rezultatą U.Juzėnaitė tapo Europos vicečempione amžiaus grupėje iki 19 metų, o vėliau suspindo sidabru ir komandinėje (4x500 m) rungtyje, kurioje jauniesiems šalies irkluotojams teko varžytis ir su suaugusiais.

2000 metrų su ergometru U.Juzėnaitė įveikė per 7 minutes ir 13,1 sekundės – tai geriausias sportininkės karjeros rezultatas uždarose patalpose. Europos čempione tapo vengrė Bettina Siska (7 minutės ir 9,8 sek.).

„Prieš čempionatą buvo labai sunkios savaitės, todėl nieko gero nesitikėjau, – šypsojosi jaunoji irkluotoja. – Kas svarbiau – medalis ar asmeninis rezultatas? Net nežinau. Visai neseniai buvau pasigerinusi savo asmeninį rezultatą, tačiau, neslėpsiu, visada galvojau, kad galiu geriau ir geriau. Smagu, kad pavyko jį pagerinti“.

U.Juzėnaitė teigė, kad sidabro medalis, iškovotas individualioje rungtyje – tai įrodymas, kad dirbama teisinga linkme.

„Įrodžiau sau, kad nesu tokia silpna, kokia visada sau atrodau“, – nusišypsojo sportininkė.

Tuoj po sidabrinio finišo individualioje rungtyje U.Juzėnaitė startavo komandinėje (4x500 m) kartu su Martyna Kazlauskaite, Justu Kuskevičiumi ir Augustinu Matusevičiumi. Lietuviai distanciją įveikė per 5 minutes ir 58,3 sekundes. Šis rezultatas garantavo antrą poziciją. Čempionais tapo Čekijos komanda.

Augustinas Matusevičius, Ugnė Juzėnaitė, Martyna Kazlauskaitė, Justas Kuskevičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Augustinas Matusevičius, Ugnė Juzėnaitė, Martyna Kazlauskaitė, Justas Kuskevičius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Trenerė Birutė Šakickienė teigė, kad lietuvių rezultatus galima vertinti vienareikšmiškai puikiai.

„Čempionate startavo puiki komanda, o Ugnė dar ir pagerino savo asmeninį rekordą – ko daugiau dar buvo galima tikėtis? – kalbėjo trenerė. – Reikalavimų iš sportininkų prieš čempionatą jokių nebuvo. Tai buvo paskatinimas Lietuvos uždarų patalpų čempionams, kurie įrodė savo vertę“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton