Andy Ruizas | Scanpix nuotr.

Andy Ruizas | Scanpix nuotr.

  Gruodžio 7-ą dieną Saudo Arabijoje meksikiečių kilmės amerikietis Andy Ruizas gins WBA (Super), IBF, WBO ir IBO sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržus prieš britą Anthony Joshua, kuriam tai bus galimybė revanšuotis po sensacingo pralaimėjimo techniniu nokautu birželio 1 d. Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje (JAV).

A.Ruizas sėkmingai ruošiasi kovai, yra numetęs svorio ir baigė savo pirmą pasiruošimo stovyklą.

„Esu pasiruošęs šiai kovai. Treniruojamės gerai, esame susitelkę ir disciplinuoti“, – sakė A.Ruizas. „Esame pasiruošę gruodžio 7-ai dienai. Žinau, kad A.Joshua išsitrauks triukų iš savo rankovės“.

A.Ruizas tapo pirmuoju sunkiasvorių čempionu iš Meksikos, todėl gimtajame mieste netrūko įvairių švenčių bei parado sutinkant naująjį čempioną. Boksininkas net buvo pakviestas susitikti su dabartiniu Meksikos prezidentu Andresu Lopezu Obradoru.

„Tapau pirmuoju pasaulio sunkiasvorių čempionu iš Meksikos. To tikrai nebūčiau padaręs be savo komandos. Manny Robleso ir savo tėvo“, – sakė A.Ruizas. „Tai neįtikėtina. Labai didžiuojuosi, kad esu pirmas meksikietis, laimėjęs titulą. Labai stengiuosi išlaikyti šiuos titulus“.

Po treniruočių stovyklos Gvadalacharoje, A.Ruizas yra numetęs nemažai svorio, o netrukus bus atnaujinta treniruočių stovykla Pietų Kalifornijoje.

„M.Roblesas ir aš sunkiai dirbome. Jis tikrai mane labai spaudė. Ši stovykla buvo kitokia: turėjome aukotis ir būti atokiau nuo artimųjų“, – pasakojo A.Ruizas. „Būti Gvadalacharoje buvo kažkas kitokio. Tai buvo tarsi būti narve. Iš pradžių buvo gana sunku dėl aukštumų: bėgioti kalnuose ir daryti kitus dalykus. Visą tą sunkų darbą aš parodysiu gruodžio 7-ą dieną.

A.Ruizo treneris pažymėjo, kad buvo labai svarbu boksininką išstumti iš komforto zonos.

„Pats unikaliausias dalykas, kurį mes padarėme šioje treniruočių stovykloje buvo išvykimas į Gvadalacharą. Buvo labai svarbu jį išstumti iš komforto zonos“, – kalbėjo M.Roblesas. „Treniravomės penkias dienas per savaitę. Be to, kad darėme bokso treniruotes, nuo dviejų iki trijų dienų taip pat darėme jėgos ir kondicijos treniruotes. Pirmadienį pratęsime treniruočių stovyklą Los Andžele ir tam turėsime šešias savaites“.

A.Ruizas A.Joshua varžovu tapo tik tada, kai pirminis brito priešininkas Jarellas Milleris buvo priverstas pasitraukti dėl teigiamo dopingo testo. Kai sužinojo apie galimybę susikauti su A.Joshua, A.Ruizas buvo vos prieš kelias savaites nugalėjęs Alexanderį Dimitrenko ir pasiruošimui taip pat turėjo keletą savaičių.

„Paskutinėje stovykloje negalėjau pailsinti kūno. Šį kartą mes turime puikų tvarkaraštį“, – sakė A.Ruizas.

Kai A.Ruizo buvo pasiteirauta, ar jis padėkojo J.Milleriui už suteiktą galimybę, čempionas juokėsi: „Kalbėjausi su J.Milleriu ir pasakiau jam, kad viskas nutinka dėl priežasties ir dabar nebuvo jo laikas. Jis sulauks savo šanso“.

Buvo daug kalbų apie A.Joshua būklę žengiant į kovą su A.Ruizu: nuo to, kad A.Joshua buvo nokautuotas stovykloje sparingo partnerio Joey Dawjeko, iki to, kad A.Joshua buvo prastos kondicijos. Visgi A.Ruizas netiki tais gandais ir spekuliacijomis.

„Kai laimėsiu gruodžio 7-ą dieną visi žinos, kad pirmoji kova nebuvo atsitiktinumas“, – sakė A.Ruizas.

Sunkiasvorių divizionas dabar sugrįžo į pačią didžiausią viršūnę ir yra kaip niekada įdomus: be A.Ruizo ir A.Joshua, taip pat yra WBC čempionas Deontay Wilderis, taip pat ir buvęs čempionas Tysonas Fury.

„Sunkiasvorių divizionas sugrįžo. Dabar čia yra didžiausias veiksmas“, – sakė A.Ruizas.

D.Wilderis dar šiais metais revanšinėje kovoje susitiks su Luisu Ortizu ir jeigu laimės – D.Wilderis kitų metų pradžioje turėtų susikauti su T.Fury. Pats T.Fury paskutinį kartą sunkioje kovoje nugalėjo Otto Walliną ir nors patyrė rimtų sužalojimų, tačiau jau greitai turėtų debiutuoti WWE amerikietiškose imtynėse.

A.Ruizas mano, kad revanšinėje T.Fury ir D.Wilderio kovoje pergalę turėtų švęsti pastarasis.

„Manau, kad D.Wilderis jį nokautuos“, – spėjimu dalinosi A.Ruizas. „Konkurencija yra didžiulė – D.Wilderis, T.Fury, Chisora. Svarbiausia yra būti susitelkusiam. Aš turiu tuos diržus ir mirsiu bandydamas juos išsaugoti. Visų pirma turiu susitelkti į artimiausią kovą bei ją laimėti. Po to galėsime galvoti apie kitą varžovą“.

A.Joshua ir A.Ruizo revanšinė kova įvyks gana netikėtoje vietoje – Saudo Arabijoje. Tai bus pirmoji sunkiasvorių titulinė kova šioje šalyje.

„Iš pradžių aš buvau sunerimęs, kokiu keliu mes einame, tačiau dabar tai yra gražu. Aš jiems visiems parodysiu kas aš esu. Mes tiesiog turime prisitaikyti. Į Saudo Arabiją vyksime 2-3 savaites prieš kovą. Tai nėra pirmoji mano kova užsienyje“, – sakė A.Ruizas. „Su A.Joshua kalbėjomės spaudos konferencijoje ir nesvarbu ką jis paruoš, mes būsime pasiruošę. Manau, kad jis bandys laimėti taškais. Svarbiausia man atlikti savo kombinacijas. Jis jaučia didesnį spaudimą nei aš. Aš tiesiog privalau daryti tai, ką privalau ir turiu būti susitelkęs“.

Kokią kovą mato treneris M.Roblesas?

„Aš sakiau Andy, kad tai bus aštuntasis raundas. Mes sustabdėme jį septintame. Dabar atėjo laikas spausti pedalą iki dugno ir padaryti tai, ką padarėme per pirmą kovą“, – sakė M.Roblesas.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United
Sek 12-15 Wolverhampton … 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 12-15 Manchester United 16 : 00 Everton
Sek 12-15 Arsenal 18 : 30 Manchester City