„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 „Vilniaus“ futbolo klubui paskutiniame šiame sezone sostinės derbyje pergalės iškovoti nepavyko. Vieną po kitos progas kūrusi, bet jų neišnaudojusi ekipa Pirmos lygos XXVIII ture išvykoje lygiosiomis 1:1 (0:0) sužaidė su „Žalgiriu B“.

Itin "parankiu" futbolo gerbėjams laiku  - darbo dienos popietę prasidėjusiame susitikime įvykių netrūko nuo pirmųjų sekundžių. Nieko nelaukusi Igorio Morino vadovaujama komanda jau pirmąją rungtynių minutę atliko du smūgius į žalgiriečio Ralio Gaudento ginamus vartus: vos po teisėjo švilpuko savo laimę pabandė rezultatyviausias „Vilniaus“ žaidėjas Ignas Kružikas, netrukus vartams grasino ir Radoslavas Ruseckis.

9 min. „Žalgiris B“, kurio sudėtyje pasirodė ir patyręs Georgas Freidgeimas, taip pat sukūrė pavojingų epizodų. Po Gusto Jaruševičiaus perimto kamuolio ir uždirbto baudos smūgio, Dominykui Valeckui teko atremti stiprų aikštės šeimininkų baudos smūgį, o kitos aštrios atakos metu kamuolys atsimušė į išorinį vartų tinklą.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

16 min. eilinį įvartį į savo sąskaitą galėjo įsirašyti I. Kružikas, tačiau vienam prieš vartus atsidūrusiam puolėjui smūgis galva nepavyko. Vėliau po sumaišties prie „Žalgirio B“ vartų, „Vilniaus“ futbolininkai neišnaudojo dar dviejų savo susikurtų puikių progų.

21 min. puikų perdavimą gavęs Mantas Adomėnas galva nukreipė kamuolį į vartus, tačiau saugui buvo fiksuota nuošalė ir įvartis buvo neįskaitytas.

Faktiniai svečiai toliau rezgė atakas, 28 min. Artūrą Dolžnikovo įsiveržimą į baudos aikštelę sustabdė žalgiriečių gynėjai, vėliau „Vilniaus“ saugo tolimas smūgis skriejo šalia vartų, o į atakas gražiais spurtais link vartų įsijungusio kapitono Aldo Korsako perdavimų, deja, komandos draugai neišnaudojo.

D. Valeckas pirmojo kėlinio pabaigoje du kartus turėjo gelbėti savo komandą: 36 min. vartininkui teko išbėgti iš vartų ir išmušti kamuolį po žalgiriečių išpuolio, o 39 min. jam teko tvarkytis su itin pavojingu vieno prieš vartus iššokusio G. Jaruševičiaus smūgiu į vartų plotą.

Antros rungtynių dalies pradžioje „Vilniaus“ vienuolikei ir toliau nesisekė realizuoti susikurtų šansų įvarčiui pelnyti: du I. Kružiko smūgiai ir vienas Povilo Malinausko bandymas tikslo nepasiekė.

Pagaliau I. Morino komandai sėkmė nusišypsojo 54 min., kai tiksliai kamuolį į vartų tinklą pagaliau nukreipė ir svečius į priekį išvedė puolėjas R. Ruseckis – 1:0.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

64 min. atakos smaigalyje atsidūrusį pirmojo įvarčio autorių neleistinai sustabdė žalgiriečių gynėjai, o po baudos smūgio A. Dolžnikovo bandymą neutralizavo „Žalgirio B“ gynyba.

69 min. žalgirietis Adomas Ankudinovas privertė paplušėti D. Valecką, bet į orą iššokęs vartų sargas sėkmingai atmušė kamuolį. „Vilniaus“ vartininkas dar kartą savo ekipą gelbėjo nuo žalgiriečio Meinardo Mikulėno bandymo 75 min.

Antrasis rungtynių įvartis galėjo būti įmuštas 77 min., bet P. Malinausko smūgį paskutinę akimirką blokavo ir savo vartus „sausus“ išsaugojo varžovų gynėjai.

79 min. šansų neišnaudojusius svečius nubaudė antros savo progos sulaukęs G. Jaruševičius, kuris gražiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išlygino rezultatą – 1:1.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „Žalgirio B“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

Po kelių minučių žaidėjas vėl galėjo pasižymėti, bet kamuolys skriejo šalia vartų. Tuo metu mažumoje po A. Dolžnikovo užsidirbtos raudonos kortelės likę „Vilniaus“ futbolininkai nieko pavojingesnio nesukūrė ir į savo sąskaitą įsirašė tik vieną tašką.

FK „Vilnius“: D. Valeckas, L. Valvonis, A. Korsakas, M. Adomėnas (53 min. - K. Pupeikis), A. Dolžnikovas, P. Malinauskas, J. Kibirkštis (nuo 74 min. - S. Vikertas), E. Motuz, I. Kružikas (nuo 84 min. - T. Gulbickis), R. Rusecki.

FK „Žalgiris B“: R. Gaudentas, G. Freidgeimas, M. Jokubauskas, S, Vasiljevas (nuo 56 min. - E. Vilkaitis), N. Budraitis, A. Ankudinovas, D. Linauskas, D. Zybartas, M. Mikulėnas, L. Žukauskas (nuo 76 min. - A. Spyčius), G. Jarusevičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų