Tomas Rinkevičius | BNS/Arno Strumilos nuotr.

Tomas Rinkevičius | BNS/Arno Strumilos nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas“ pergalingai startavo 2019-2020 metų FIBA Čempionų lygos sezone. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai 81:71 įveikė Brindizio „Happy Casa“ krepšininkus.

Po pergalingo mačo „Neptūno“ strategas akcentavo gynybą. Klaipėdiečiams pavyko pranokti komandą, kuri Italijos lygoje iškovojo tris pergales iš eilės bei žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje.

„Buvome gerai pasiruošę, turėjome daug informacijos apie Brindizio žaidėjus, – kalbėjo T.Rinkevičius. – Manau, kad pasirinktas planas suveikė. Manau, kad gynyboje dirbome neblogai, išskyrus kai kuriuos momentus rungtynių pradžioje, kai nepadarėme, ką buvome susitarę. Rungtynių pabaigoje esu patenkintas, taip pat žaidėjų energija ir atsidavimu darbui. Esu patenkintas.“

– Ketvirtajame kėlinyje italai pasivyjo, ar nemanote, kad tai lėmė aukštaūgių trūkumas? – Esame tokie, kokie esame. Bandome suktis iš padėties. Šiais metais tikrai negalime pasidžiaugti savo centimetrais. Tenka suktis iš padėties, ieškoti įvairių išeičių. Kaip matėte, tai penktu numeriu žaidė tiek Gytis Masiulis, tiek Džiugas Slavinskas. Bandome užsikamšyti kiek mums tai išeina.

Ar tai yra problema.. Galbūt kai kuriuose situacijose – taip, bet gal kartais puolime tai pavirsta ir privalumu.

– Tritaškius atakavote 18 proc., bet laimėjote ant 10 taškų. Kur radote kitus ginklus? – Kaip ir sakiau, gal nežaidėme idealiai puolime. Tikrai nepataikėme daug gerų metimų, nepataikė ir tie, kurie turėtų pataikyti. Bet reikia pasidžiaugti, kad ne taip gerai puldami sugebėjome iškovoti pergalę prieš tikrai gerą ir talentingą komandą.

– Kiek svarbi pergalė Čempionų lygos starte? – Manau, kad labai svarbi. Ne tik Čempionų lygoje, bet ir LKL mes dar esame ieškojimų kelyje. Bandome atrasti tą geriausią savo žaidybinį braižą. Kur galime būti dar geresni. Kiekviena pergalė prideda pasitikėjimo tiek žaidėjams, tiek man. Esame gerame kelyje, tikimės tai tęsti ir toliau gerinti savo žaidimą.

– Kokį įspūdį Jums paliko Deivido Gailiaus žaidimas?

– Deividas buvo tas, kuris šiandien mus tempė puolime. Mes žinome jo galimybes, jis yra labai svarbus. Tokio žaidimo iš jo ir tikimės. Taip, jis buvo agresyvus. Jis gerai baigė atakas pats, pasibaigus situacijoms gerai atrado ir komandos draugus. 
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United
Sek 12-15 Wolverhampton … 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 12-15 Manchester United 16 : 00 Everton
Sek 12-15 Arsenal 18 : 30 Manchester City