„Granito-Kario“ ir „Ąžuolo-KTU“ rungtynės | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

„Granito-Kario“ ir „Ąžuolo-KTU“ rungtynės | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

 Šiandien Lietuvos rankinio lygoje vyko 2 rungtynės. Garliavos sporto ir kultūros centre vyko Kauno derbis, Grumėsi RK „Kauno Ąžuolas-KTU“ ir „Granitas“ karys. Po įtemptos ir grubios kovos pergalę šventė Kauno „Granitas-Karys“ – 34:30 (15:15). Tuo tarpu VHC „Šviesa“ išvykoje nugalėjo Šiaulių „SC Dubysą“ – 44:21 (20:11).

Kauno derbyje – „Granito“ pergalė

Lengvos ir švelnios. Tobulai netinkantys žodžiai Garliavos sporto centre vykusioms rungtynėms. Abi komandos gavo po 7 pašalinimus 2 minutėms, abiejų komandų žaidėjai prieš savo akis išvydo ir raudonas korteles. Tiesa, aikštelės šeimininkai „Kauno Ąžuolas-KTU“ vis tik buvo grubesni už ką susilaukė teisėjų dėmesio ir aštuonis kartus sulaukė 7 metrų baudinių į savo vartus.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu rezultatu, kol „Granitas-Karys“ nesužaidė serijos 5:0 – (2:2, 4:4, 10:5). KTU rankininkai likusį kėlinio laiką tirpdė šią persvarą ir iki kėlinio pabaigos jiems tai pavyko. Nors kėlinys baigėsi lygiosiomis 15:15. Tačiau aikštelės šeimininkai jau turėjo verstis be Aurimo Balčiūno, kurio grubus žaidimas leido jam rungtynes baigti anksčiau.

Antrojo kėlinio  pradžioje savo rungtynes baigė ir granitietis Paulius Zėringis. Tačiau tai nesutrukdė komandoms kovoti lygioje kovoje iki paskutinių kėlinio minučių – (17:17, 23:23, 30:30). Kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė ir pergalę pasiekė Kauno „Granitas-Karys“. Rungtynės baigėsi rezultatu 34:30.

„Super geros rungtynės. Labai geras pasiruošimas mūsų rungtynėms savaitgalį Estijoje. Matome savo gerąsias vietas, matome ir ką turime tobulinti. O varžovai atliko savo darbą, jie buvo nusiteikę kovai. Pergalę lėmė maži dalykai, kuriuos “, – RK „Kauno Ąžuolo-KTU“ treneris Darius Talačka.

„Tikslų neįvykdėme. Praleidome daug įvarčių. Strigome tiek gynyboje, tiek puolime. Džiugina tik, tiek, kad laimėjome“, – komandos žaidimu patenkintas nebuvo Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

RK „Kauno Ąžuolas-KTU“: Karolis Jankauskas ir Vilius Juozaitis – po 9, Arminas Stankūnas – 5, Kristupas Kručas ir Lukas Sutkus – po 2, Edvinas Balčiūnas, Martynas Stumbra ir Matas Mačiulaitis – po 1.

Kauno „Grantias-Karys“: Tadas Bučinskas – 11,  Karolis Dambrauskas – 7, Modestas Štarolis – 6, Karolis Grigas – 4, Marius Kairys – 3, Domantas Landa, Paulius Šarkauskas ir Paulius Zėringis – po 1.

„Šviesa“ dvigubai pranoko šiauliečius

Rungtynės prasidėjo aiškiu svečių dominavimu. VHC „Šviesa“ per pirmas 10 rungtynių minučių susikrovė 5 įvarčių persvarą, kurią, laikui bėgant padvigubino– (7:2, 10:5, 14:6, 17:7). Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 20:11.

Antrasis kėlinys aikštelės šeimininkams lengvesnis nebuvo – vilniečiai atkarpomis 4:0, 3:0 ir 6:0 įrodė savo pranašumą prieš „SC Dubysą“ – (25:12, 28:13, 40:18). Kėlinys baigėsi kiek didesne, nei dviguba VHC „Šviesa“ pergale – 44:21.

„Didžiausias skirtumas – žaidimo brandumas. „Šviesa“ jau žaidusi Europos iššūkio taurėje, o mes net negalime nė vienoms rungtynėmis susirinkti visos komandos. Penkiolika minučių dar priešinomės, tačiau po to pradėjome klysti. Visą laiką bandėme išvengti greitų atakų, tačiau vilčių buvo nedaug“, – neslėpė Šiaulių „SC Dubysa“ treneris Arūnas Balčiūnas.  Jam antrino ir komandos žaidėjas Arūnas Tribė „Trūko energijos ir likusių žaidėju, man irgi teko žaisti ne savo pozicijoje, neturėjome ir savo kapitono, kuris dažniausiai ir styguoja mūsų derinius ir atakas“

„Tikslas buvo pasiruošti savaitgalio rungtynėms, akcentavome gynybą ir greitą puolimą. Tačiau gynyba dar esame nepatenkinti, šiose rungtynėse neturėjome praleisti 20 ar daugiau įvarčių“, – VHC „Šviesa“ žaidėjas Ignas Jonuška

Šiaulių „SC Dubysa“: Tomas Baliutavičius – 7, Arūnas Tribė – 6, Rokas Zdanavičius – 3, Justas Mielenis – 2, Robertas Ramašauskas, Povilas Šalna ir Džiugas Saliamoris – po 1.

VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius – 11, Laurynas Palevičius – 8, Valdas Drabavičius – 7, Ignas Jonuška – 5, Rosvaldas Ramunis – 4, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius, Šarūnas Ugianskis ir Tadas Rasakevičius – po 2.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks spalio 19 d. Tądien kovos net 8 lygos komandos. Panevėžio „Grifas“ atvyks į Uteną, Šiaulių „Dubysa“ priims Klaipėdos „Dragūną“, HC „Vilniaus“ salėje su VHC „Šviesa“ vyks sostinės derbis ir Alytaus sporto rūmuose „Varsa-Stronglasas“ priims „Kauno Ąžuolą-KTU“.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

11-23 „CBET“ 17:00 „Pieno žvaigždės“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 11-22 Žalgiris 19 : 00 Atlantas
Šeš 11-23 Kauno Žalgiris 13 : 00 Panevėžys
Šeš 11-23 Riteriai 13 : 00 Sūduva