Kada verkia „geležiniai“ vyrai: kai nori būti geriausia savo paties versija (1)

2019.09.17 13:37
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Netikėta! – prisipažino absoliučiu varžybų, vykusių Varšuvoje, nugalėtoju tapęs ir profesionalo kortą laimėjęs 34-erių kultūristas Antonas Zajančkovskis. – Dar metus galiu dalyvauti mėgėjų varžybose, o vėliau reikės apsispręsti“.

Į kultūrizmo varžybų sceną A.Zajančkovskis grįžo po pusketvirtų metų pertraukos. „Visada norėjau pasirengti „Arnold Classic Europe“ varžyboms, bet nesigaudavo, o šiais metais tvirtai apsisprendžiau, kad jau reikia“, – sakė sportininkas, varžyboms rengtis pradėjęs vasaros pradžioje.

„Arnold Classic Europe“ turnyras – jau šį savaitgalį vyks Barselonoje. „Ten turiu būti pačios geriausios sportinės formos. Visos mano mintys dabar tik apie tai, – pabrėžė kultūristas. – Dar negalvoju apie profesionalo kortą. Kol kas šio laimėjimo nesureikšminu“.

Vasara – sporto salėje

Prieš daugiau nei dvidešimt metų pradėjęs draugystę „su geležimi“ A.Zajančkovskis neslepia, kad tuomet tiesiog stebėjo pasaulio čempionus ir norėjo būti panašus į juos. „Gal juokingai skambės, bet tiesiog sakydavau, kad noriu būti panašus į tuos žmones iš žurnalų, – nusišypso A.Zajančkovkis. – Nors tuomet net žalio supratimo neturėjau, kiek reikia dirbti, kaip maitintis ir treniruotis. Atrodė, kad patampysiu tą geležį ir po kiek metų toks tapsiu. Nei apie mityba, nei apie kokius nors treniruočių planus negalvojau. Naivu? Bet viskas atrodė taip paprasta“.

Kiek vėliau A.Zajančkovskis suprato, kokį ilgą kelią reikia nueiti.

„Po kiek laiko suvokiau, kad tai nėra kiekvienam „duota“, – kalbėjo kultūristas. – Čia reikia turėti ir sveikatos, ir genetikos duomenis, ir didelio noro, ir, žinoma, sėkmės su rėmėjais... Nes tai nėra pigus sportas“.

Pradėjus kalbą apie tai, ką reikia aukoti dėl kultūrizmo A.Zajančkovskis pabrėžė, kad sportas yra jo gyvenimo būdas. „Niekada nesu sakęs, kad kažką tenka aukoti, – sakė jis. – Tarkime, žinau, kad eisiu treniruotis savaitgalį. Man jau nebereikia galvoti, ką veiksiu, ar eisiu nuotykių ieškoti, ar keliausiu į naktinius klubus, ar „šašlus“ kepsiu. Tiesiog einu į treniruotę, žinau, ką valgysiu. Ir viskas. Taip siekiu savo tikslo. Visa ši vasara taip prabėgo“.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Pasak A.Zajančkovskio, daugelis galėtų pasakyti „O, net nepajutai, kokia buvo vasara“.

„Bet spėjau pasimaudyti, – nusijuokė kultūristas. – Pradėjęs laikytis režimo, pamačiau, kiek daug laiko turiu. Sužinojau, kiek daug darbų gali nuveikti: ir dirbau, ir treniravausi, ir apsipirkinėjau, ir maistą gaminausi... Net indus ploviausi pats, nes gavosi taip, kad pasirengimo varžyboms pradžioje susiginčijome su žmona“.

„Žmona geriau matė“

Griežtas žmonos pasisakymas „Tu nesirengsi varžyboms“, nuskambėjęs vasaros pradžioje, A.Zajančkovskio nesustabdė. „Tiesiog pasakiau, kad rengsiuosi, nesvarbu, ar su jos pagalba, ar be jos, – pasakojo sportininkas. – Žmona atsiribojo nuo mano pasirengimo, tiesiog pasakė „Na, pažiūrėsime, nori – daryk“. Todėl kai kuriuos dalykus teko daryti pačiam. Bet moralinį palaikymą jaučiau“.

Nuo 2001-ųjų kultūrizmo varžybose dalyvaujantis A.Zajančkovskis žino, kad žmona stebėdama varžybas Lenkijoje, kurios tapo sportininko debiutas užsienyje, išgyveno labiau negu jis pats.

Vienos pertraukų tarp pasirodymų metų A.Zajančkovskis parašė žmonai žinutę: „Būsiu antras arba trečias. Tuoj pasibaigs varžybos ir važiuosime namo“.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Tuoj pat atskriejo žmonos atsakymas: „Būsi pirmas ir kovosi dėl absoliutaus laimėtojo titulo. Nusiteik dar pabūti – užtruks“.

„Žmona geriau matė“, – nusijuokė A.Zajančkovskis.

„Buvo sunkios varžybos, žengiant nuo scenos net apsiašarojau, nes prisiminiau, kiek tai man kainavo pastangų, finansų, santykių namuose, – pasakojo A.Zajančkovskis. – Šiaip esu emocingas žmogus. Kartais galiu su žmona žiūrėdamas kokį jautresnį filmą apsiverkti. Manau, kad tai yra normalu. Geležiniai raumenys? Tai nereiškia, kad esi bejausmis akmeninis žmogus. Bet kurį laiką neleisdavau sau ašaroti. Gal suaugau. Anksčiau besirengdamas varžyboms nuolat uždavinėjau klausimą „O kam man to reikia?“ O dabar buvo sunku, bet tiesiog darydavau, neleidau kvailiems klausimams manęs įveikti“.

Turi svajonę

„Aš visada norėjau tapti Lietuvos čempionu savo kategorijoje. Juo tapau. Vėliau tapau ir absoliučiu Lietuvos čempionu. Turėjau galimybę vykti į Europos čempionatą, tačiau laikausi vienos taisyklės, – užsiminė A.Zajančkovskis. – Visuomet planuoju, kada būsiu geriausios formos. Ir varžybose dalyvauju tik žinodamas, kad padariau viską, ką galėjau. Važiuoti tam, kad nuvažiuoti? Ne mano stilius. Scenoje visada noriu parodyti geriausią formą. Nenoriu varžybose būti statistas. Nesvarbu, ar tai miesto pirmenybės, ar tai Lietuvos čempionatas, ar galimybė pasirodyti Europos scenoje. Visada noriu būti geriausia savo paties versija. Bet kiekvieną savaitgalį juk toks būti negaliu“.

Šiais metais geriausią savo formą A.Zajančkovskis tikisi pademonstruoti būtent „Arnold Classic Europe“ turnyre, kuriame varžysis svorio kategorijoje iki 90 kilogramų.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Antonas Zajančkovskis l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Metai bėga, o aš visą laiką turėjau svajonę... – nedrąsiai užsiminė A.Zajančkovskis. – Tai gali nuskambėti labai banaliai. Bet noriu pamatyti gyvą Arnoldą Schwarzeneggerį. Į jo nuotraukas vaikystėje žiūrėjau ir svajojau būti, kaip jis. Būtų smagu pamatyti gyvą. Gal kažkam tai tikrai pasirodys labai banalu, bet juk yra žmonių, kurie nori pamatyti Paryžių ir mirti. Kiekvienam savo”.

A.Zajančkovskis teigė tikintis, kad šiais metais jis yra geriausia savo paties versija. Už tai jis yra dėkingas rėmėjams bei treneriui Tomui Petrokui.

„Gyvenimas praeina ir lieka tik nuotraukos... – kalbėjo sportininkas. – Dažnai pasklaidau nuotraukas. Lyginu tuometinį save su dabartiniu. Turiu ir labai senų nuotraukų. Jose esu jaunas ir kupinas svajonių. O dabar į viską žiūriu realistiškai. Žinau, kad iš šio sporto negyvensiu, žinau, kad tai nebus vienintelė mano veikla. Bet gal reikia galvoti apie trenerio darbą, nes aštuonis metus vairavau taksi ir suprantu, kad šis darbas tikrai ne man“.

„Arnold Classic Europe“ turnyro scenoje A.Zajančkovskis tikisi pasirodyti kuo geriau ir, galbūt, parvežti medalį į Lietuvą.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

11-27 „Fenerbahče“ 19:45 „Valencia“
11-27 „Panathinaikos“ 21:00 „Bayern“
11-27 ASVEL 21:45 „Barcelona“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-27 Crystal Palace 22 : 00 Newcastle United
Šeš 11-28 Brighton & Hov… 14 : 30 Liverpool
Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United