Primožas Rogličius | Scanpix nuotr.

Primožas Rogličius | Scanpix nuotr.

 Penktadienį tęsėsi prestižinės daugiadienės plento dviračių lenktynės „Vuelta a Espana“, kurių 19-ajame etape netrūko dramos.

Prieš šį etapą bendroje įskaitoje tvirtai pirmavo slovėnas Primožas Rogličius iš „Jumbo-Visma“ komandos. Visgi, penktadienį šlapioje trasoje sportininkai pateko į masinę griūtį, kurioje nukentėjo ir P.Rogličius.

Pagrindiniai slovėno konkurentai iš „Movistar“ komandos nusprendė elgtis ne visai etiškai ir būtent tuo momentu rengti ataką. P.Rogličius galiausiai užlipo ant dviračio ir kartu su komandos draugais tęsė lenktynes. Slovėnui padėjo ir komandos automobilis, sumažinęs oro pasipriešinimą. P.Rogličius sugebėjo pavyti pagrindinę grupę ir neprarado laiko savo konkurentams.

„Movistar“ komanda po lenktynių skundėsi tarptautine dviračių sporto federacija (UCI). Anot ekipos sporto direktoriaus Jose Luiso Arrietos, UCI taiko sportininkams dvigubus standartus.

„Jei UCI nusprendžia, kas turi laimėti lenktynes ir mes tai vadiname dviračių sportu, tuomet tai nuostabu. Mes ataką buvo suplanavome jau anksčiau ir tikrai nerengėme jos todėl, kad Rogličius pateko į griūtį. Valandų valandas studijavome situaciją ir žinojome, kada atakuosime. Griūtis niekada nėra malonios, bet ir mes patys esame pralaimėję nemažai lenktynių dėl griūčių. Liepiau komandai sustoti, kai UCI pasakė, kad į griūtį patekę sportininkai galės naudotis automobilių pagalba“, - aiškino J.L.Arrieta.

Nerašytos dviračių sporto etiketo taisyklės skelbia, kad lenktynių lyderiui patekus į griūtį ir ar turint mechaninių problemų, kiti sportininkai palaukia, kol jis pavys pagrindinę grupę, o ne bando atakuoti kaip tik tuo metu.

Iki „Vuelta a Espana“ lenktynių pabaigos liko 2 etapai. P.Rogličiaus persvara prieš ispaną Alejandro Valverdę („Movistar“) siekia 2 min. 50 sek.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.