Zubaira Tuchugovas, Chabibas Nurmagomedovas ir Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Zubaira Tuchugovas, Chabibas Nurmagomedovas ir Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

 Šį šeštadienį visų kovinio sporto gerbėjų akys kryps į Abu Dabį (Jungtiniai Arabų Emyratai). Ten vyks „UFC 242“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame į narvą po diskvalifikacijos sugrįš vienas labiausiai dominuojančių kovotojų rusas Chabibas Nurmagomedovas.

30-metis sportininkas antrą kartą gins UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą. Pirmą sykį jis sėkmingai apgynė titulą prieš airį Conorą McGregorą, o dabar jo kelyje – laikinasis lengvojo svorio kategorijos čempionas 30-metis amerikietis Dustinas Poirier, nusipelnęs kovos su C.Nurmagomedovu po pergalės prieš UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempioną amerikietį Maxą Holloway.

Turnyras vyks Abu Dabyje, todėl Lietuvos MMA gerbėjams pagaliau nereikės anksti keltis tam, kad pamatytų svarbiausias kovas. Pirmosios vakaro kovos prasidės jau 17 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 19 val., o pagrindinė programa prasidės 21 val. Laukiamiausia kova tarp C.Nurmagomedovo ir D.Poirier veikiausiai prasidės tarp 23 ir 23.30 val.

Pagrindinė programa:

Kova dėl UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Chabibas Nurmagomedovas – Dustinas Poirier

Čempionas prieš čempioną. Tikrąjį diržą turintis C.Nurmagomedovas sugrįžta po priverstinės 11 mėnesių pertraukos dėl diskvalifikacijos ir stoja į kovą prieš laikinąjį diržą per tą laikotarpį iškovojusį D.Poirier, kuris sugebėjo nugalėti patį M.Holloway, neturinti lygiaverčių varžovų puslengvio svorio kategorijoje.

Jau kurį laiką kalbama, kad kova su D.Poirier bus vienas rimčiausių C.Nurmagomedovo karjeros išbandymų. Kol kas pajėgiausiai ruso sutiktais varžovais vadinami brazilai Rafaelis dos Anjosas ir Edsonas Barboza bei airis Conoras McGregoras, nors šis ne kartą teisinosi, kad kovai negalėjo tinkamai pasiruošti.

C.Nurmagomedovo kovos planas ir jo stiprybės visiems seniai žinomos. Nors rusas ir padarė progresą kovodamas stovėsenoje, tačiau jo „arkliukas“ lieka parteris. Rusas yra linkęs greitai sugriebti varžovus, parversti juos ir tada tiesiog dominuoti parteryje. D.Poirier karjeros pradžioje buvo sunkiai nuspėjamas kovotojas, kuris netgi dažniau nugalėdavo varžovus skausmingais veiksmais parteryje, o ne nokautais. Visgi, vėlesnėje karjeros stadijoje situacija pasikeitė. Dabar D.Poirier yra vienas geriausių UFC kovotojų stovėsenoje, kuris per paskutinius 6 metus nokautavo 8 varžovus. Amerikiečio kilimą į UFC viršūnę kurį laiką stabdė pralaimėjimai C.McGregorui ir Michaelui Johnsonui, bet nuo 2017 m. vasario D.Poirier laimėjo 5 kovas paeiliui, nugalėjo buvusius čempionus Anthony Pettį bei Eddie Alvarezą, pajėgų lengvasvorį Justiną Gaethję ir jau minėtą M.Holloway. Galima teigti, kad D.Poirier kovą su C.Nurmagomedovu pasitinka būdamas karjeros pike, skirtingai nei C.McGregoras.

D.Poirier yra linkęs įsivelti į atvirą kovos stilių. Amerikietis vidutiniškai praleidžia dvigubai daugiau smūgių nei C.Nurmagomedovas, tačiau ir pats dažniau pataiko į varžovus, nei rusas. Tai yra rizikinga strategija, kuri D.Poirier brangiai kainavo kovose su C.McGregoru ir M.Johnsonu, tačiau per paskutinius 3 metus jis įrodė, kad gali „sugerti“ smūgius ir vis tiek laimėti kovas.

Vargu, ar C.Nurmagomedovas gali šią kovą baigti anksčiau laiko. Rusas pirmajame raunde nėra baigęs kovos nuo 2013 m. ir jo kovos stilius tam nepritaikytas. Tuomet kyla klausimas, ar C.Nurmagomedovui užteks ištvermės 5 raundus dominuoti prieš D.Poirier? Tikėtina, kad rusas dominuos bent 3 raundus, bet tai nereiškia, kad D.Poirier neturi šansų. Amerikietis kovoje su M.Holloway įrodė, kad ir 4-5 raunduose išlieka gana šviežias bei gali įtvirtinti savo pergales.

D.Poirier turės nedidelį ištiestų rankų ir kojų ilgio pranašumą prieš C.Nurmagomedovą, bet rusui dažniausiai tai netampa problema. Lažybininkai prieš šią kovą išlieka gana vieningi – jie ruso galimybes apginti diržą vertina net 75 proc.

Verdiktas: C.Nurmagomedovas laimės kovą teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Edsonas Barboza – Paulas Felderis

Tik 1 kovą iš paskutinių 4 laimėjęs E.Barboza mėgins įrodyti, kad jo traukinys dar nenuvažiavo ir kad brazilas dar gali pakilti į UFC viršūnę. Jo kelyje – kitas pirmojo dešimtuko kovotojas P.Felderis. Kovotojai gerai pažįsta vienas kitą. 2015 m. jie kovėsi UFC turnyre Čikagoje. Tuomet po 3 raundų teisėjų sprendimu į viršų kilo E.Barbozos ranka.

Jei E.Barbozai pastaruoju metu sunkiai sekėsi skinti pergales, tai P.Felderis sėkmingai kovėsi su kiek žemesnio lygio varžovais ir laimėjo 4 iš paskutinių 5 kovų. Pirmoje kovoje spyriais garsėjantį E.Barboza gelbėjo greičio pranašumas, tačiau nuo tos kovos praėjo 4 metai, brazilas per tą laiką patyrė daug skaudžių pralaimėjimų ir P.Felderis turi puikią progą revanšui.

Verdiktas: P.Felderis nokautuos varžovą.

Islamas Machačevas – Davi Ramosas

I.Machačevas pernai buvo vienas iš tų, kurie be leidimo šoko į narvą ir bandė pulti C.McGregorą. Tiesa, Rusijos MMA talentas rimtesnių sankcijų nesulaukė, jau 2019 m. balandį grįžo į narvą ir iškovojo eilinę pergalę. I.Machačevas per karjerą laimėjo jau 17 iš 18 kovų, turi 5 pergales paeiliui ir yra nusiteikęs pakilti iš 15-os lengvo svorio kategorijos reitingo vietos, tuo labiau, kad D.Ramosas jam tikrai įveikiamas varžovas.

I.Machačevo kovos stilius panašus kaip jo komandos draugo C.Nurmagomedovo. Tarp jų yra tik pora skirtumų. I.Machačevas kiek agresyviau ieško būdų atlikti skausmingą veiksmą parteryje ir stovėsenoje kartais pamiršta apie gynybą, ypač tuomet, kai jį nokautavo Adriano Martinsas. D.Ramosas pats yra elitinis džiu-džitsu kovotojas ir pasaulio čempionas, tačiau I.Machačevas yra geresnis imtynininkas ir kiek geriau kovoja stovėsenoje.

Verdiktas: I.Machačevas laimės teisėjų sprendimu.

Curtis Blaydesas – Šamilis Abdurachimovas

Lažybininkai neabejotinu šios kovos favoritu vadina C.Blaydesą ir tai neturėtų stebinti. Jis užima 4-ą vietą UFC reitinge, o per 12 karjeros kovų buvo nugalėtas tik Francio Ngannou. 2018 m. C.Blaydesas netgi buvo realus kandidatas kovoti dėl pasaulio čempiono diržo, kai nugalėjo tiek Marką Huntą, tiek Alistairą Overeemą. Tada jo planus sujaukė tas pats F.Ngannou, antrą kartą nokautavęs C.Blaydesą.

Šiuos metus C.Blaydesas pradėjo pergale prieš Justiną Willisą ir turėtų susitvarkyti su 38-erių metų Š.Abdurachimovu. Rusas gali pasigirti trijų pergalių seriją, o C.Blaydeso smakras yra pažeidžiamas, tačiau amerikietis yra vienas geriausių imtynininkų tarp visų UFC sunkiasvorių ir vienas iš lyderių per šios svorio kategorijos istoriją pagal sėkmingai atliktus varžovo parvertimus. C.Blaydesas turėtų nesunkiai „pagauti“ rusą, pervesti kovą į parterį ir ten pribaigti varžovą smūgiais.

Verdiktas: C.Blaydesas laimės techniniu nokautu.

Mairbekas Taisumovas – Carlosas Diego Ferreira

Net 4 iš 5 pagrindinės programos kovų vyks lengvo svorio kategorijoje. Tiek rusas, tiek brazilas šiuo metu lengvo svorio kategorijoje nepatenka į 15-uką, nors gali pasigirti labai solidžia statistika. C.D.Ferreira po nokautuojančių D.Poirier smūgių laimėjo 4 iš eilės UFC kovas, o M.Taisumovas turi net 6 pergales iš eilės.

Prieš šią kovą abejonių kelia M.Taisumovo sportinė forma. Tik neseniai baigėsi ruso diskvalifikacija dėl anabolinių steroidų vartojimo. Jei „švarus“ M.Taisumovas bus toks pat galingas smūgiuotojas, tuomet C.D.Ferreiros laukia liūdnas vakaras narve. Rusas 5 iš paskutinių 6 kovų baigė nokautais ir dažniausiai reikalus sutvarkydavo dar pirmajame raunde.

C.D.Ferreira, priešingai, geriau jaučiasi parteryje. Juodą braziliško džiu-džitsu diržą turintis atletas turėtų mėginti pervesti kovą „ant žemės“, tačiau M.Taisumovas garsėja puikia gynyba nuo sugriebimų ir tik Michelis Prazeresas parteryje sugebėjo pridaryti didesnių problemų rusui. M.Taisumovas yra pernelyg vikrus ir atletiškas, kad įkliūtų į C.D.Ferreiros spąstus.

Verdiktas: M.Taisumovas nokautuos varžovą.

Antroji preliminarios programos dalis:

Joanne Calderwood – Andrea Lee

Verdiktas: A.Lee laimės teisėjų sprendimu.

Zubaira Tuchugovas – Lerone‘as Murphy

Z.Tuchugovas – dar vienas atskiro paminėjimo vertas kovotojas. Čečėnas buvo vienas iš tų, kurie įsivėlė į skandalą „UFC 229“ turnyre. Jis po C.Nurmagomedovo pergalės šoko į narvą ir puolė C.McGregorą. Z.Tuchugovui buvo skirta 1 metų diskvalifikacija ir 25 tūkst. JAV dolerių bauda, o UFC atšaukė jo kovą su Artiomu Lobovu. Visgi, čečėno bausmė vėliau buvo kiek sušvelninta, nes C.Nurmagomedovas kitu atveju nebūtų sutikęs kautis rugsėjį. Anksčiau Z.Tuchugovas buvo suspenduotas dėl dopingo vartojimo, tad jam tai bus pirma kova nuo pat 2016 m. gegužės.

Verdiktas: L.Murphy laimės teisėjų sprendimu.

Liana Jojua – Sarah Moras

Verdiktas: L.Jojua laimės teisėjų sprendimu.

Ottmanas Azaitaras – Teemu Packalenas

Verdiktas: O.Azaitaras nokautuos varžovą.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Belalas Muhammadas – Takashi Sato

Verdiktas: B.Muhammadas laimės teisėjų sprendimu.

Nordine‘as Talebas – Muslimas Salichovas

Verdiktas: N.Talebas laimės teisėjų sprendimu.

Omari Achmedovas – Zakas Cummingsas

Verdiktas: Z.Cummingsas nokautuos varžovą.

Donas Madge‘as – Faresas Ziamas

Verdiktas: D.Madge‘as nokautuos varžovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rolas25
2019-09-04 19:03:11
Barboza ir Tuchugovas turėtų imt.
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 12-16 Crystal Palace 21 : 45 Brighton & Hov…
Šeš 12-21 West Ham United 02 : 00 Liverpool
Šeš 12-21 Everton 14 : 30 Arsenal
Šeš 12-21 Newcastle United 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 12-21 Brighton & Hov… 17 : 00 Sheffield United
Šeš 12-21 Norwich City 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 12-21 Aston Villa 17 : 00 Southampton
Šeš 12-21 AFC Bournemouth 17 : 00 Burnley
Šeš 12-21 Manchester City 19 : 30 Leicester City