Chabibas Nurmagomedovas | Youtube.com nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas | Youtube.com nuotr.

 Neseniai oficialiai pranešta, kad rugsėjo 7-ą dieną į UFC narvą po diskvalifikacijos grįš Chabibas Nurmagomedovas. 30-metis Rusijos pilietis Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyksiančiame „UFC 242“ turnyre gins lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą prieš bendraamžį amerikietį Dustiną Poirier.

Trečiadienį Londone (Didžioji Britanija) UFC rengė specialią spaudos konferenciją. Joje C.Nurmagomedovas ir D.Poirier pirmą kartą susitiko akis į akį.

Spaudos konferencijos įrašas:

„Kovosiu priešiškoje teritorijoje, bet man tai nėra nieko naujo. Visą gyvenimą su tuo susiduriu. Ne kartą esu paneigęs prognozes ir užsitarnavęs pagarbą. Dabar vėl turiu tai padaryti“, - kalbėjo D.Poirier.

Čempionu tapęs C.Nurmagomedovas pareiškė, kad dabar jo gyvenimas pasikeitė: „Žinoma, daug kas pasikeitė. Tapau kur kas žinomesnis pasaulyje. Nepaisant to, viduje aš likau toks pat. Mano protas, mano mintys – tokios pačios, kaip ir anksčiau. Toliau dirbu sunkiai. Tai, kas nutiko spalio 6-ą dieną kovoje su Conoru, yra tik pradžia. Labai džiaugiuosi galėdamas sugrįžti.“

C.Nurmagomedovui, skirtingai nei D.Poirier, Abu Dabis nėra nepažįstama teritorija. Ten čempionas lankėsi po pergalės prieš C.McGregorą ir praleido ne vieną dieną, susipažindamas su įtakingais tos šalies asmenimis. Islamą išpažįstantis C.Nurmagomedovas turėtų sulaukti didelio palaikymo iš vietinių fanų ir pareiškė neabejojantis, kad Abu Dabis sukurs puikų šou. Negana to, C.Nurmagomedovo tėvas pirmą kartą galės iš arti stebėti sūnaus kovą ir būti jo narvo kampe, nes į JAV Abdulmanapas Nurmagomedovas negalėdavo vykti dėl vizos problemų. Taip pat čia galės atvykti daugiau Rusijos fanų, nes jiems nereikia vizų. Anot C.Nurmagomedovo, jie jau išpirko visus bilietus.

C.Nurmagomedovas taip pat užsiminė apie naująjį kontraktą su UFC: „Kai UFC man paskambino, pasakiau, kad kovosiu Abu Dabyje tik tada, jei visi mano broliai bus laisvi nuo diskvalifikacijų ir kitų sankcijų. Jei ne, tuomet lauksiu tol, kol baigsis jų diskvalifikacijos. Jie sutiko nusileisti ir mes dabar galėsime grįžti visi kartu. Kova su Georgesu St-Pierre‘u? Nežinau, ar jis grįš ar ne, bet norėčiau su juo kautis. Jei noriu sukurti savo legendą šiame sporte, man dar reikia nugalėti Dustiną, Tony Fergusoną ir GSP. Tada tapčiau geriausiu MMA kovotoju pasaulyje.“

Tuo tarpu D.Poirier pareiškė, kad jam nereikia ieškoti C.Nurmagomedovo kovos stiliaus silpnybių. Amerikietis žada pats jas sukurti narve.

„Man reikia būti savimi. 27 kovotojai bandė nugalėti Chabibą ir 27 to nepadarė. Manęs daug kas klausinėja, kokias silpnybes matau Chabibo kovos stiliuje. Tiesą pasakius, Chabibas neturi būti silpnas tam, kad aš būčiau stiprus. Aš galiu pats sukurti spragas jo kovos stiliuje ir jomis pasinaudoti. Galiu spausti varžovą, esu protingas kovotojas ir turiu sukaupęs labai daug patirties. Tai bus labai gera kova. Į narvą įžengs du čempionai, bet iš jo tik vienas išeis su tokiu statusu. Nemanau, kad Chabibui sutrukdys ilgesnė pertrauka be kovų. Jis turi pakankamai patirties, kad su tuo susitvarkytų“, - sakė D.Poirier.

C.Nurmagomedovas taip pat išskyrė D.Poirier patirties svarbą: „Pavojingiausia jo savybė? Jis labai patyręs. Dustinas turėjo daugiau nei 20 kovų UFC. Gerbiu jį kaip žmogų ir kaip kovotoją, nes jis nugalėjo ne vieną stiprų varžovą. Man jis paliko įspūdį po paskutinės kovos, kurioje puikiai boksavosi. Jis ne veltui tapo laikinuoju čempionu, nugalėjo Maxą Holloway ir ne vieną buvusį čempioną. Gerbiu Dustino kovą stovėsenoje, bet ir aš ten nesu naujokas. Išbandžiau save prieš Barbozą, Johnsoną ir Conorą, kurie yra vieni geriausių smūgiuotojų UFC ir daugelis iš jų jau nugalėjo Poirier. Žinau, kad tai ne imtynių dvikova ir reikės kažkiek kovoti stovėsenoje. Nepaisant to, mano nusiteikimas nesikeičia. Kai užsidarys narvo durys, eisiu tik į priekį.“

Žurnalistai pastebėjo, kad šį kartą konferencija visiškai nepriminė tos, kai susitikdavo C.McGregoras ir C.Nurmagomedovas. Kovotojai šnekėjo pagarbiai ir vengė „purvinų“ kalbų“.

„Man nuo to niekas nesikeičia. Ne aš sprendžiu, ką daro mano varžovas spaudos konferencijoje. Tu arba kalbi, ar kovoji. Pats pasirenki. Skirtumą jaučiu tame, kad prieš šią kovą kiek sunkiau rasti didelę motyvaciją. Tai nėra tokia didelė kova kaip prieš Conorą, bet aš turiu kurti savo legendą ir negaliu atsipalaiduoti“, - sakė Rusijos pilietis.

C.Nurmagomedovas taip pat pareiškė negalvojantis apie perėjimą į pusvidutinio svorio kategoriją ir kovą su kitu čempionu Kamaru Usmanu: „Noriu likti lengvo svorio kategorijoje. Jei UFC sukurs tarpinę kategoriją – 165 ar 160 svarų – tada galbūt į ją pereičiau, bet 170 svarų kategorija man netinka.“

Rusas prisiminė ir incidentą su C.McGregoru: „Nieko nesigailiu. Jei reikėtų kartoti, pakartočiau savo elgesį dar 100 kartų. Apie revanšą su Conoru negalvoju. Per paskutinius 3 metus jis turi 1 pergalę mėgėjų bokse. Kaip jis gali būti vertas revanšo? Jis tapšnojo. Jis maldavo, kad jo nenužudyčiau. Dabar jis kalba apie revanšą. Eilėje yra Tony Fergusonas. Žmonės, kurie turi pergalių serijas, yra eilėje, bet tikrai ne vyrukas, kuris 3 metus nieko nedarė.“

C.Nurmagomedovas iki šiol yra nenugalėtas MMA narve: 27 kovos – 27 pergalės. Pasaulio čempionu jis tapo 2018 m. balandį, kai per 5 raundus teisėjų sprendimu nugalėjo Alą Iaquintą. Vėliau brangiausioje visų laikų UFC kovoje C.Nurmagomedovas kaklo laužimo veiksmu įveikė airį Conorą McGregorą ir apgynė savo diržą.

D.Poirier sąskaitoje yra 25 pergalės, 5 pralaimėjimai ir viena anuliuota kova, kai Eddie Alvarezas atliko neleistinus smūgius keliais. D.Poirier išlieka nenugalėtas nuo 2016 m. rugsėjo, o 4 pastarosios jo pergalės buvo išties įspūdingos. Amerikietis techniniais nokautais nugalėjo Anthony Pettį, Justiną Gaethję ir tą patį E.Alvarezą, o galiausiai teisėjų sprendimu pranoko UFC puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempioną Maxą Holloway, tapo laikinuoju UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionu ir įgijo pirmumo teisę į kovą su C.Nurmagomedovu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Belekas
2019-06-12 22:44:41
Ka jus čia svaigstat su tom kategorijom nx jam šokti į kitą jis pasakė kad šitoje turi neuzbaigtu reikalu visų pirma tai poirier ir ant linijos stovi tony ir galbūt gsp jei norėtų sugryzti vienai kovai. Paliubomu tokias nesąmones rašo ryzo fanai apsisnargleje..
Atsakyti
Rolas
2019-06-12 22:47:02
Jo, aš suprantu kai Holloway eina į kitą kategoriją, nes 145 svarus buvo išvalęs, bet 155 svaruose per paskutinius kelis metus buvo tiek nesąmonių, kad turėt nešokinėjantį per kategorijas čempioną bent kelis metus būtų tikrai naudinga ir Chabibui dar yra su kuo kovot.
B
2019-06-13 17:14:07
Nesinervuok zmogau,viskas gerai :D
x
2019-06-12 21:05:11
Chabibas nelabai kada pasiektu dvi svorio kategorijas,su svoriu nesusitvarkytu,jis dabar savo svorio kategorijos cempijonas,bet iki legendos dar daug darbo reikes ideti
Atsakyti
Khabib
2019-06-12 18:21:54
Koks teisingas poziuris i gyvenima..pagarba aplinkai,,dvasine ramybe..jai visi lygiuotusi i toki zmogu,pasaulis butu daug geresnis..bent jau,nedauzytu merginu,negertu viskio jaunimas
Atsakyti
Vidma
2019-06-12 18:56:17
Kabibas nera blogas zmogus,aplamai apie Dagus,Cecenus tikrus muslimus esu labai geros nuomones.. jeigu tu jo draugas tai viskas kas jo yra ir tavo,jie niekada nepabegs,bus problemu ir galva guldys,nesvarbu ,kad busi kito tikejimo.. nepatinka ,kad siulo pakeist tikejima nors neikyriai..jei bandysi kazkur sugudrauti ar apgauti - visos draugystes baigsis,tu priesas nr 1. manau teisinga,tikri kavkazcai nekencia Putino ir ju politikos
camp303
2019-06-12 18:04:47
Cejudo nebijo peršokti dvi kategorijas, o Chabibas bijo pasikelti per vieną, nors prieš kiekvieną kovą problemos su svoriu.
Atsakyti
Krc
2019-06-13 11:59:29
Atsirado drasusis komentatorius žinantis ko khabibas bijo o ko ne nebejuokink voveriu.
camp303
2019-06-13 13:47:33
Kad Chabibas labai bijo pralaimėti, tai visiems aišku. Jis užprogramuotas, kad niekada nebus nugalėtas. Didžiausias jį kankinantis košmaras - psichuojantis Tony. Gerai, kad pats supranta, jog privalo susitikti su Tony, kitaip visą likusį gyvenimą nesužinos, ar jis tikrai buvo pats geriausias. Laiko liko tik metai, o kova su 37 metų ar vyresniu Tony, į klausimą neatsakys.
Belekas
2019-06-13 15:43:10
Chacha užprogramuotas ir dar su dirbtiniu intelektu :DD mažiau fantastiniu filmu žiūrėk:) khabibas yra geriausias šiuo momentu tai yra faktas skaičiai patys kalba už save bet tu žiūriu su tuo susitaikyti negali:))
camp303
2019-06-13 16:09:35
Kuomet nugalės Tony, tuomet ir patikėsiu, kad Chabibas geriausias savo svoryje. O gal netikėtai Poirier pasiims ufc diržą ir užbaigs dramatiškąją Tony / Chabibo kovą.
Camparai33
2019-06-13 18:43:42
Kamparo spirito pripisai))) kalbejai,jog patikesi,kad Khabibas geriausias,kai ryza nugales..db jau toni)))
Kamparas
2019-06-13 19:48:36
:DDDx
Rolas
2019-06-12 17:05:57
Laukiam McGregoro įsiveržimo ir masinių muštynių.
Atsakyti
Pagaliau
2019-06-12 17:02:08
Karalius gryzta!!!)))
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141