„Olympiacos“
51 min.
1
:
2
Atsinaujins po sek
„Tottenham“
Vytautė Fomkinaitė ir Gerda Voitechovskaja | Organizatorių nuotr.

Vytautė Fomkinaitė ir Gerda Voitechovskaja | Organizatorių nuotr.

 Panevėžio Cido Arenoje pasibaigė didžiausias per 200 dalyvių iš beveik 40 šalių į Lietuvą sutraukęs Pasaulio reitingo badmintono turnyras „RSL Lithuanian International 2019“. Tai pirmas tokio rango ir masto badmintono renginys Panevėžyje, bet turnyro organizatoriai, Lietuvos badmintono federacija ir Panevėžio badmintono klubas, tikisi, kad tikrai ne paskutinis.

Panevėžiečių svetingumas ir puiki infrastruktūra neliko nepastebėta. Turnyre dalyvavusių sportinių delegacijų vadovai ir treneriai, bei turnyro metu čia dirbę patyrę užsienio badmintono teisėjai organizatoriams ir Panevėžio Savivaldybei negailėjo gerų žodžių ir ragino teikti paraišką rengti tokį pat turnyrą kitais metais, ir net rimtai pagalvoti apie Europos jaunimo čempionato organizavimą Panevėžyje. 

Beliek apgailestauti tik, kad Lietuvoje vykusio aukšto rango tarptautinio turnyro „RSL Lithuanian International 2019“ pusfinaliai ir finalai liko be Lietuvos sportininkų. Turnyro metu daugiausia pasiekė jau netrukus Europos Žaidynėse dalyvausianti kaunietė Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris). V. Fomkinaitė turnyro aštuntfinalyje kovėsi su Prancūzijos badmintonininke Léonice Huet. Susitikimas baigėsi prancūzės L. Huet pergale rezultatu 21-16 21-17. Tačiau verta paminėti, kad Léonice Huet ne tik išsikovojo teisę žaisti turnyro finale, bet ir finalinio susitikimo metu įveikė Škotijos sportininkę Holly Newall ir tapo turnyro nugalėtoja.

Turnyro aštuntfinalį pasiekė ir Lietuvos rinktinės lyderių Gerdos Voitechovskajos (treneris D. Narvilas) ir Vytautės Fomkinaitės (treneris J. Špelveris) dvejetas, o taip pat ir kretingiškių Mamerto Noreikos ir Šarūno Stumbros (treneris E. Slušnys) duetas. 

Artėjančioms Europos Žaidynėms besirengiančios V. Fomkinaitė ir G. Voitechovskaja Panevėžyje vykstančio turnyro aštuntfinalyje, deja, permainingoje kovoje nusileido Latvijos stipriausiai moterų dvejetų porai: Lianai Lencevicai ir Jekaterinai Romanovai rezultatu 16-21 19-21. Kretingiškiams Mamertui Noreikai ir Šarūnui Stumbrai teko badmintono aikštelėje susikauti su itin pajėgia vyrų dvejetų pora iš Lenkijos, Robert Cybulski ir Pawel Pietryja, kurie iš turnyro ankščiau jau buvo eliminavę trečio skirstymo porą iš Estijos. Lietuvaičiai neprilygo turnyro favoritams lenkams, kurie galiausiai pasiekė turnyro finalą ir įveikę Emil Lauritzen ir Mads Muurholm iš Danijos rezultatu 15-21 21-19 21-19 taip pat tapo šio turnyro nugalėtojais.     

Reikia paminėti, kad be jau minėtų kretingiškių į vyrų dvejetų kategorijos pagrindinį turnyrą buvo patekusios dar šeši lietuvaičių dvejetai. Iš jų tikrai verta paminėti Pasaulio kurčiųjų badmintono čempionatui besiruošiančius Kazimierą Dauskurtą ir Igną Rezniką, kurie nors ir nusileido rezultatu 21-15 21-16 antrajam pagal skirstymą dvejetui iš Danijos, Sturla Flaten Jorgensen ir Carl Christian Mork, tačiau turnyro favoritus ne juokais išgąsdino. Dar geresnį rezultatą pasiekė jaunieji klaipėdiečiai Danielius Beržanskis ir Simas Klioštoraitis (treneris D. Narvilas, Klaipėdos BK). Jie tik per plauką minimaliu rezultatu 21-18 21-19 nusileido ukrainiečių Roman Altunian ir Oleksandr Chakalov duetui.

Turnyro „RSL Lithuanian International 2019“ nugalėtojais tapo: vyrų vienetų kategorijoje Rusijos atstovas Georgii Karpov finale, rezultatu 21-10 21-19, įveikė daną Jeppe Bruun; moterų vienetų kategorijos finalinėje dvikovoje jau minėta Leonice Huet iš Prancūzijos jau pirmo seto metu palaužė škotės Holly Newall pasipriešinimą, bendras susitikimo rezultatas 22-20 21-10; moterų dvejetų finale kovėsi danės Christine Busch ir Amalie Schulz bei Nyderlandų atstovės Debora Jille ir Alyssa Tirtosentono, pergalę, rezultatu 21-18 21-10 šventė Nyderlandų sportininkės, vyrų dvejetų kategorijos finale vyko įnirtingiausia finalinė kova tarp Danijos ir Lenkijos vyrų dvejetų, kur jau minėti Lenkijos atstovai Robert Cybulski ir Pawel Pietryja, įveikę Emil Lauritzen ir Mads Muurholm iš Danijos, rezultatu 15-21 21-19 21-19, tapo šio turnyro nugalėtojais; mišrių dvejetų kategorijos finale rusai Georgii Karpov ir Viktoriia Kozyreva dviejų setų kovoje, rezultatu 14-21 21-23 neprilygo nugalėtojais tapusiam duetui iš Nyderlandų: Ties Van Der Lecq ir Debora Jille.    

Kitas svarbiausias Lietuvos badmintonininkų startas – jau greitai Minske prasidėsiančios antrosios Europos Žaidynės. Po metus trukusio ir sunkaus atrankos į Žaidynes etapo, teisę Lietuvą Žaidynėse atstovauti iškovojo badmintono moterų vieneto atstovė Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris, Kauno BK), o taip pat moterų dvejetų kategorijos atstovės Gerdą Voitechovskają (treneris D. Narvilas) ir Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris). Priminsime, kad pirmosiose Europos Žaidynėse vykusiose Baku Lietuvai bronzos medalį badmintono vyrų vienetų rungtyje iškovojo Kęstutis Navickas.

Pajėgius ir perspektyvius jaunuosius užsienio ir Lietuvos badmintonininkus į mūsų šalyje rengiamą Pasaulio reitingo jaunimo (iki 19 metų) turnyrą „RSL Lithuanian Junior 2019“ jau greitai, rugpjūčio 16-18 dienomis, pakvies Lietuvos badmintono federacija drauge su Klaipėdos badmintono klubu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141