„Olympiacos“
51 min.
1
:
2
Atsinaujins po sek
„Tottenham“
„Riterių“ šachmatų čempionas – V.Landsbergio vardo turnyre | Organizatorių nuotr.

„Riterių“ šachmatų čempionas – V.Landsbergio vardo turnyre | Organizatorių nuotr.

 Prieš dvejus metus A lygos prizininkų „Riterių“ prezidentas Janas Nevoina paskelbė pirmąjį šachmatų turnyrą – klubo prezidento taurei laimėti. Tuomet varžėsi tik žaidėjai, o jau po metų buvo įtraukta ir visa administracija.

„Visada sakiau, kad futbolas ir šachmatai turi daug paralelių. Jei sugebėsi mąstyti prie šachmatų lentos, tikėtina, kad sugebėsi mąstyti ir futbolo aikštėje“, – po idėjos įgyvendinimo sakė J.Nevoina.

Netrukus klubas pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos šachmatų federacija. Viename susitikimų su futbolininkais dalyvavo ir garsiausia šalies šachmatininkė, dabartinė Seimo narė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Pastaroji padėjo surengti ir praėjusį savaitgalį Seime vykusį turnyrą „Vytauto Landsbergio taurė – 2019“. Į jį buvo pakviesti ir „Riterių“ komandos atstovai, tarp kurių ir praėjusių metų FKR prezidento taurės čempionas Vladimiras Buzmakovas.

„Riterių“ šachmatų čempionas – V.Landsbergio vardo turnyre | Organizatorių nuotr.

„Riterių“ šachmatų čempionas – V.Landsbergio vardo turnyre | Organizatorių nuotr.

„Žaidimas vyko pagal tokias taisykles, jog visam žaidimui žaidėjas turėjo tik dešimt minučių. Tai reiškia, kad žaidėjai privalėjo teisingus ėjimus atlikti kuo greičiau. O tada jau kaip ir futbole. Kai matai, kad laikas spaudžia – pradedi dar labiau klysti. Tuo pačiu, kuo didesnis žaidėjo meistriškumas – tuo jis per trumpesnį laiką priima geresnį sprendimą“, – sakė V.Buzmakovas, pirmąkart gyvenime savo jėgas išbandęs su didmeistriais.

„Profesorius savo kalboje paminėjo apie siūlymą mokyklose įvesti šachmatų discipliną. Tuo noriu pasakyti, kad ne mes vieni galvojame, jog šachmatų partija ugdo žmogaus mąstymą. Mūsų atveju, tai visapusiškai pasireiškia stebint žaidėjo ugdymą“, – sakė klubo direktorius Virmantas Lemežis profesoriui V.Landsbergiui įteikęs vardinius „Riterių“ marškinėlius.

Iš viso turnyre dalyvavo per 50 dalyvių. V.Buzmakovas per septynias kovas iškovojo vieną pergalę. Dalyvius sveikino ir legendinis pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141