Nojus Jarmala | asmeninio archyvo nuotr.

Baku (Azerbaidžanas) penktadienį prasidėjo Europos aerobinės gimnastikos čempionatas. Pirmąją dieną kvalifikacijoje varžėsi jaunimo grupės sportininkai.

Merginų kvalifikacijoje Andrėja Matuzevičiūtė buvo 27-a (18.050 balo), o Gabija Radzevičiūtė – 31-a (17.150) tarp 35 sportininkių. Į finalą pateko 8 geriausios sportininkės. Vietą aštuntuke garantavo lygiai 20 balų rezultatas, o kvalifikaciją laimėjusi rusė Darija Tichonova surinko 20.750 balo.

Vaikinų kvalifikacijoje per plauką nuo finalo liko Nojus Jarmala, užėmęs 9-ą vietą (19.150). Jį nuo 8-uko ir vietos finale skyrė vos 0.350 balo. Kitas lietuvis Karolis Lukaševičius (17.400) varžovų neaplenkė ir liko 15-as. Kvalifikaciją laimėjo rusas Antonas Kolobovas (20.850).

Mišrių porų jaunimo varžybose N.Jarmala ir Gabrielė Stupak buvo 11-i (17.100), o K.Lukaševičius ir A.Matuzevičiūtė – 12-i (16.900) tarp 13 porų. Vietą finale garantavo 18.750 balo rezultatas, o kvalifikaciją laimėjo antroji Rumunijos pora (19.600).

Komandinėje merginų rungtyje Aušrinė Budzevičiūtė, G.Radzevičiūtė, Justė Stankevičiūtė, G.Stupak ir Gabija Vilkaitytė buvo 11-os (16.250) tarp tiek pat ekipų. Vietą finale užtikrino 16.850 balo, kvalifikaciją laimėjo rusės (19.550).

Šeštadienį kvalifikacijoje dalyvaus ir suaugusieji.

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris