Lietuvos regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

 Vis labiau artėja nauji išbandymai Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinei. Birželio mėnesį ji stos į kovą Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyruose Kroatijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, kur sieks iškovoti kelialapį į elitinį „Grand Prix“ divizioną. 

Šiam tikslui pasiekti Lietuvos rinktinei padės naujasis treneris iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) – Patrickas Rossas-Allenas.

Specialistas iš PAR nuo 7 metų pats žaidė regbį ir atstovavo vidurinių bei aukštųjų mokyklų komandoms. Vėliau jis tarnavo kariuomenėje ir ten taip pat trejus metus žaidė regbį. P. Rossas-Allenas atstovavo PAR kariuomenės pagrindinei komandai. Didesnių aukštumų pasiekti jam sutrukdė kaklo trauma, kuri ir sustabdė jo karjerą.

2012 metais P. Rossas-Allenas pradėjo trenerio karjerą vietiniame „Ennerdale Rugby“ klube. Vėliau jis nuosekliai kilo trenerio karjeros laiptais. Jis tapo „Golden Lions Rugby“ treneriu, 2016 metais buvo paskirtas vyriausiuoju „Lions“ regbio-7 komandos treneriu, o vėliau vadovavo Johanesburgo universiteto R-7 komandai. Šiemet jis su laukė pasiūlymo iš Lietuvos ir jį priėmė.

„Tai yra puiki galimybė man žengti į tarptautinį lygį. Manau, kad Lietuvoje turime puikiu žaidėjus, su kuriais galime šį sezoną nuveikti kažką ypatingo“, – sakė P. Rossas-Allenas.

Paklaustas apie svarbiausią savo pergalę, jis išskyrė laimėjimą su Johanesburgo universitetu.

„Didžiausia pergalė – triumfas „Varsity Sports 7's“ turnyre 2017 metais su Johanesburgo universitetu. Tai buvo pirmas kartas, kai šio universiteto komanda laimėjo šį turnyrą. Šiose varžybose dalyvavo 12 stipriausių PAR universitetų ekipų“, – prisiminė naujasis Lietuvos rinktinės treneris.

Su Lietuvos regbiu specialistą supažindino PAR regbio federacijos mainų programos vadovas Richardas de Jageris. Iki šiol apie mūsų šalį P. Rossas-Allenas daug nebuvo girdėjęs.

„Būsiu sąžiningas – apie Lietuvą nežinojau nieko, kol negavau pasiūlymo užimti trenerio postą. Apie šią galimybę sužinojau iš R. de Jagerio. Smagu, kad Lietuvoje galėjau sutikti savo tautiečius. Jau keletą kartų bendravau su Ntando Manyosha ir Felo Sangweni“, – kalbėjo P. Rossas-Allenas.

Treneris prisipažįsta, kad darbas su Lietuvos rinktine padės tobulėti ir jam pačiam. Kiekvieną kartą jis stengiasi išmokti naujų dalykų ir nuolat tobulėti kartu su komanda.

„Lietuvos regbininkai yra tikrai pajėgūs ir juos tereikia nukreipti tinkama linkme per rungtynes. Turime labai greitų ir veržlių žaidėjų, kurie bet kada gali pralaužti varžovų gynybą“, – Lietuvos rinktinės stiprybę išskyrė treneris.

P. Rossas-Allenas pabrėžė, kad Lietuvos rinktinės tikslas yra vienintelis – laimėti „Trophy“ turnyrą ir kitąmet žaisti Europos elite.

„Mūsų tikslas yra sugrįžti į „Grand Prix“ divizioną ir kitais metais dalyvauti olimpiniame atrankos turnyre“, – pridūrė strategas.

Prie Lietuvos regbio-7 rinktinės taip pat prisijungė ir vienas geriausių Lietuvos regbininkų Jonas Mikalčius. Po sunkios traumos atsigaunantis ir po truputį į regbio aikštę sugrįžtantis sportininkas kol kas Lietuvos rinktinei padės būdamas fizinio rengimo treneriu.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio taurė 2019

09-15 Prancūzija 11:00 Australija
09-15 Argentina 15:00 Ispanija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141