„Olympiacos“
49 min.
1
:
2
Atsinaujins po sek
„Tottenham“
Pasaulio ledo ritulio čempionato žvaigždės | Scanpix nuotr.

Pasaulio ledo ritulio čempionato žvaigždės | Scanpix nuotr.

 Slovakijoje vykstantis pasaulio ledo ritulio čempionatas priartėjo prie įdomiausios stadijos. Antradienį baigėsi grupių etapo kovos, po kurių tapo aiškios visos ketvirtfinalio poros.

Apklausa

1. Kuri rinktinė laimės pasaulio ledo ritulio čempionatą?

Ketvirtfinalio poros:

Rusija – JAV

Rusų ir švedų rungtynės | IIHF nuotr.

Rusų ir švedų rungtynės | IIHF nuotr.

Rungtynių laikas: gegužės 23 d. 17.15 val.

Rungtynių vieta: Ondrejaus Nepelos vardo arena Bratislavoje.

Lažybininkų prognozė: 81 proc. tikimybė, kad laimės Rusija.

Rusai šiam pasaulio čempionatui surinko vieną stipriausių rinktinių per pastarąjį dešimtmetį. Aleksandro Ovečkino, Jevgenijaus Malkino, Nikitos Kučerovo, Andrejaus Vasilevskio ir kitų žvaigždžių užpildyta Rusijos rinktinės sudėtis dar prieš čempionato startą buvo vadinama pagrindine favorite iškovoti auksą. Kontrolinėse rungtynėse rusai kiek „strigo“, bet vėliau „įsibėgėjo“ ir grupės etapą baigė nepatirdami nė vieno pralaimėjimo ir surinkdami maksimalų įmanomą taškų skaičių – 21.

Rusai grupės etape pagal pelnytus įvarčius dalijosi 3-4 vietas su kanadiečiais (36), bet išsiskyrė tiesiog „geležine“ gynyba. Rusai per 7 rungtynes praleido viso labo 7 įvarčius, iš kurių 4 – paskutinėse rungtynėse su švedais. Pagal dabartinį pasaulio čempionato formatą rusai trečią kartą grupių etapą baigė be nuostolių, o tai visiems jų varžovams yra labai prastas ženklas, nes 2012 m. ir 2014 m. pasaulio čempionato grupėse rusai taip pat surinko po 21 tašką, o vėliau iškovojo aukso medalius.

Amerikiečių ir vokiečių rungtynės | IIHF nuotr.

Amerikiečių ir vokiečių rungtynės | IIHF nuotr.

JAV rinktinė šiam čempionatui taip pat surinko solidžią sudėtį su Patricku Kane‘u, Johnny Gaudreau ir Jacku Eicheliu priešakyje. Visgi, jie jau pirmose čempionato rungtynėse netikėtai pralaimėjo šeimininkams slovakams. Vėliau amerikiečiai kiek atsitiesė, nugalėjo gerai čempionatą pradėjusius suomius, bet paskutiniame ture neprilygo kanadiečiams ir grupėje liko tik ketvirti. Tai nulėmė jiems labai rimtą varžovę jau ketvirtfinalyje.

Rusai pernai pasaulio čempionate netikėtai liko už pusfinalio borto, kai ketvirtfinalyje po pratęsimo 4:5 pralaimėjo kanadiečiams. 2016 m. ir 2017 m. rusai pelnė bronzą, o paskutinį kartą auksą laimėjo 2014 m. JAV rinktinei pernai sekėsi geriau nei rusams – amerikiečiai iškovojo bronzą. Tiesa, bronza ir lieka geriausias amerikiečių pasiekimas nuo pat 1960 m., kai jie paskutinį kartą tapo pasaulio čempionais.

Paskutinį kartą Rusijos ir JAV rinktinės susitiko 2017 m. pasaulio čempionate. Tada pergalę šventė amerikiečiai – 5:3. Apskritai 21-ajame amžiuje amerikiečiai laimėjo 9 tarpusavio rungtynes, rusai iškovojo 8 pergales, o 1 rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Kanada – Šveicarija

Kanadiečių ir vokiečių rungtynės | IIHF nuotr.

Kanadiečių ir vokiečių rungtynės | IIHF nuotr.

Rungtynių laikas: gegužės 23 d. 17.15 val.

Rungtynių vieta: „Steel“ arena Košicėje.

Lažybininkų prognozė: 80 proc. tikimybė, kad laimės Kanada.

Kanados rinktinė į šių metų pasaulio čempionatą neatsivežė tiek daug žvaigždžių, kaip įprasta, o dar prieš startą prarado vieną iš potencialių lyderių Johną Tavaresą. Pirmajame ture kanadiečiai nusileido kiek neįprastos sudėties Suomijos rinktinei ir sukėlė dar daugiau abejonių dėl savo galimybių Slovakijoje. Visgi, per likusį laiką kanadiečiai laimėjo 6 rungtynes paeiliui, o septintajame ture įtikinamai 3:0 nugalėjo ir pajėgią JAV rinktinę.

Šveicarai į Slovakiją atvyko kaip dabartiniai pasaulio vicečempionai. Jie turėjo palankų čempionato pradžios tvarkaraštį, startavo 4 pergalėmis iš eilės ir jau tada buvo praktiškai ramūs dėl vietos ketvirtfinalyje. Tuomet šveicarams teko žaisti tris iš eilės rungtynes prieš tokius grandus kaip Švedija, Rusija ir Čekija. Visas tas rungtynes šveicarai pralaimėjo, nors buvo arti pergalės tiek prieš švedus, tiek prieš čekus.

Švedų ir šveicarų rungtynės | IIHF nuotr.

Švedų ir šveicarų rungtynės | IIHF nuotr.

Kanadiečiai sieks penktus metus paeiliui patekti į pasaulio čempionato pusfinalį. 2015 m. ir 2016 m. jie tapo pasaulio čempionais, 2017 m. pelnė sidabrą, o 2018 m. liko ketvirti. Šveicarai 2013 m. ir 2018 m. tapo pasaulio vicečempionais ir taip nutraukė net 60 metų trukusį laikotarpį be pasaulio čempionato medalių.

Pernai pasaulio čempionato pusfinalyje šveicarai pateikė netikėtumą, kai 3:2 nugalėjo kanadiečius. 2017 m. pasaulio čempionate tarpusavio rungtynes taip pat laimėjo šveicarai (po pratęsimo 3:2). Visgi, skaičiuojant visas 21-ojo amžiaus akistatas, kanadiečiai turi net 20 pergalių tarpusavio rungtynėse, o šveicarai – tik 8.

Suomija – Švedija

Latvių ir švedų rungtynės | IIHF nuotr.

Latvių ir švedų rungtynės | IIHF nuotr.

Rungtynių laikas: gegužės 23 d. 21.15 val.

Rungtynių vieta: „Steel“ arena Košicėje.

Lažybininkų prognozė: 77 proc. tikimybė, kad laimės Švedija.

Gana kuklią sudėtį atsiuntę suomiai grupės etape įrodė, kad juos į pergales gali vesti ir 18-metis super talentas Kaapo Kakko. Suomiai A grupėje sugebėjo nugalėti kanadiečius, bet pralaimėjimai amerikiečiams ir vokiečiams sutrukdė jiems užimti pirmą poziciją, todėl jau ketvirtfinalyje jų laukia grėsmingieji kaimynai.

Suomių ir britų rungtynės | IIHF nuotr.

Suomių ir britų rungtynės | IIHF nuotr.

Švedija į Slovakiją atvyko kaip dukart iš eilės pasaulio čempionė, tačiau jau pirmose rungtynėse buvo pralaimėta čekams. Vėliau švedai iškovojo 5 pergales iš eilės, kol 7-ajame ture juos sustabdė rusai. Švedai „ant popieriaus“ atrodo kaip viena stipriausių čempionato rinktinių, kuri jau turnyro eigoje sulaukė dar daugiau pastiprinimo iš NHL atkrintamosiose varžybose žaidusių klubų. Nors jie savo grupėje ir liko žemiau nei suomiai, tačiau švedai vis tiek vadinami gana aiškiais poros favoritais ir realiais pretendentais keliauti iki pat didžiojo finalo. Nepaisant dviejų pralaimėjimų grupėje, švedai kol kas yra rezultatyviausia čempionato rinktinė (41 įvartis), tik netikėtai prastai ginasi (21 praleistas įvartis), nors savo gretose turi NHL „Visų žvaigždžių“ rungtynėse žaidusių gynėjų ir legendinį vartininką Henriką Lundqvistą.

Prieš „auksinius“ 2017-2018 m. švedai du kartus paeiliui nesugebėjo įveikti pasaulio čempionato ketvirtfinalio barjero. Suomiai ketvirtfinalyje krito pernai, o pasaulio čempionato medalių nėra iškovoję nuo 2016 m.

Švedai ir suomiai tarpusavyje žaidžia labai dažnai. Vien per šį ledo ritulio sezoną rinktinės buvo susitikusios 6 kartus: švedai laimėjo 2 rungtynes, o suomiai – 4. Pasaulio čempionate paskutinį kartą švedai ir suomiai žaidė 2017 m. Tada pusfinalyje rezultatu 4:1 pergalę šventė švedai.

Čekija – Vokietija

Čekų ir austrų rungtynės | IIHF nuotr.

Čekų ir austrų rungtynės | IIHF nuotr.

Rungtynių laikas: gegužės 23 d. 21.15 val.

Rungtynių vieta: Ondrejaus Nepelos vardo arena Bratislavoje.

Lažybininkų prognozė: 84 proc. tikimybė, kad laimės Čekija.

Čekai B grupėje sugebėjo kiek viršyti daugelio lūkesčius, aplenkdami tiek pasaulio čempionus švedus, tiek pasaulio vicečempionus šveicarus. Vienintelį pralaimėjimą čekai patyrė rungtynėse su rusais (0:3) ir demonstravo antrą geriausią puolimą visame čempionate (39 įvarčiai).

Vokiečiai A grupėje taip kiek viršijo lūkesčius. Netikėta pergalė prieš suomius paskutiniame ture leido vokiečiams užimti trečią vietą grupėje, nepaisant pralaimėjimų prieš amerikiečius ir kanadiečius. Vokietijos rinktinė šiemet gali pasigirti tuo, kad jai padeda trys ryškiausios šalies ledo ritulio žvaigždės – puolėjai Leonas Draisaitlis ir Dominikas Kahunas bei vartininkas Philippas Grubaueris.

Vokietijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Vokietijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Čekai nuo 2015 m. nėra peržengę ketvirtfinalio barjero, o medalių nėra laimėję net nuo 2012 m., bet šiemet turi gerą galimybę nutraukti šią seriją. Vokiečiai mėgins užbaigti dar ilgesnę nesėkmingą seriją. Jie paskutinį kartą pusfinalyje žaidė 2010 m., o medalių nėra laimėję net nuo 1953 m.

21-ajame amžiuje vokiečiai prieš čekus žaidė 24 kartus: net 21 rungtynes laimėjo čekai, vos 2 – vokiečiai, o 1 rungtynės baigėsi lygiosiomis. Vokiečiai čekus nugalėjo tik 2007 m. pasaulio čempionate (2:0) ir 2017 m. draugiškose rungtynėse (7:4).

Pasikeitęs pusfinalio formatas

Šiemet, skirtingai nei anksčiau, negalima pasakyti, kurios ketvirtfinalio poros laimėtojas susitiks su kurios poros laimėtoju. Ketvirtfinalį įveikusios rinktinės pagal savo turimą reitingą po grupių etapo bus suskirstytos į dvi poras. Aukščiausią reitingą turėsianti rinktinė žais prieš prasčiausią reitingą turėsiančią rinktinę, o kitos likusios dvi rinktinės susitiks tarpusavyje.

Pasaulio čempionato pusfinaliai bus žaidžiami gegužės 25 d., o finalai – gegužės 26 d.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141