Lietuvos „žiedininkai“ jau ruošiasi rytojaus startui čempionate | Egidijaus Babelio nuotr.

Lietuvos „žiedininkai“ jau ruošiasi rytojaus startui čempionate | Egidijaus Babelio nuotr.

 Šeštadienį, gegužės 18 dieną Kačerginės „Nemuno žiede“ „Ring Challenge“ pradės Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatą. Tiksliau net tris: startuos aukščiausios lygos „Dynami:t“ Lietuvos žiedinių lnketynių čempionatas, „Liqui Moly“ Lietuvos mėgėjų lenktynių čempionato pirmasis etapas ir Lietuvos „Time Attack“ čempionato startas. Daugiau nei pusantro šimto dalyvių sezono pradžios išvakarėse jau galanda savo ginklus, penktadienį pradeda treniruotėmis ir kvalifikacija.

Didžiausios lenktynės šiemet

120 dalyvių važiuos „Time Attack“ čempionate, 42 kovos „Dynami:t“ Lietuvos žiedinių lenktynių aukščiausioje lygoje ir dar 25 – „Liqui Moly“ mėgėjų lygoje. Visi dalyviai penktadienį jau pradėjo treniruotes, vakare važiuos kvalifikacijoje, tad šeštadienį į „Ring Challenge“ per pietus atvykę žiūrovai iškarto papuls į aršiausių kovų trasoje įkarštį.

Nuo pat ankstyvo ryto „Time Attack“ dalyviai stengsis kaip įmanoma greičiau įveikti 3,35 km ilgio „Nemuno žiedo“ ratą, o 11:50 Lietuvos himno giesme bus duotas startas 2019-ųjų metų Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatui. Nuo vidurdienio lydysis Kačerginės asfaltas: žiūrovų laukia 8 sprinto lenktynių važiavimai dėl pozicijų.

Favoritų nėra, paaiškės tik po finišo

Aiškių lyderių nėra, organizatoriai artimą kovą prognozuoja visose įskaitose.  Pirmuosiuose R1600 ir R2000 įskaitos važiavimuose dėl aukščiausių pozicijų turi galimybę kovoti bent 5 „Honda Civic“ automobiliais važiuojantys lenktynininkai: Karolis Gedgaudas, Julius Skirmantas, Paulius Urbonavičius, Edvinas Mardosas, Andrius Keblys. Nei vienas iš jų per žiemą sniego gniūžtėmis nesimėtė, o leido vakarus garaže tobulindami savo automobilius.

Labai intensyvi kova laukia ir R3000 klasėje, dar vadinamoje BMW važiavimu. Čia visi dalyviai pasikinkę vokiškus galiniais varančiaisiais ratais varomus automobilius, turinčius apie 300 AG ir trasoje įpratę minti susikabinę veidrodėliais vienas su kitu. Šie taip pat grįžta į trasą dar greitesni: „Dynami:T Energy by C-bet“ komandos atstovas Mantas Matukaitis savo M3 automobilį aprūpino itin greita sekvencine pavarų dėže, Aurimas Mištautas – naujais aerodinaminiais sprendimais, Danas Azikejev persėdo į praėjusių metų čempiono Igno Domeikos mašiną, o savąją perdavė į lenktynes grįžtančiam labai greitam Izidoriui Paukščiui.

Galingiausioje R3000+ kategorijoje čempiono titulą susigražinti sieks „DHL Racing“ komandos pilotas Ramūnas Čapkauskas, važiuosiantis šalies čempionate vieninteliu „Cupra TCR“ bolidu, o jam keblumų tą pasiekti žada sukurti jau minėtas Mantas Matukaitis, kuris tik iššokęs iš BMW iš karto sės į „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komandos „Chevrolet Corvette Z06“. Nors pirmąjį sezoną Mantas žada lėkti su visiškai standartiniu amerikietišku superautomobiliu, jau pirmosios atsargios treniruotės, kai jis ratą apvažiavo per 1:15 min rodo dideles 7 litrų V8 variklio galimybes ir sportininko ambicijas kovoti ir dėl antro čempiono titulo.

„Buvo sakančių, kad amerikietiški automobiliai sunkiai valdomi. Tai jau po pirmųjų ratų galiu jas visas paneigti. Dar nei karto iki šiol Kačerginėje nesu važiavęs didesniu nei 210 km/h greičiu, o vietos greitėti – į valias“, - ambicijas į naujus rekordus reiškė Mantas Matukaitis.

Žiūrovai gyvai matys visą trasą

Trasoje varžybas stebėsiantys lenktynių aistruoliai turės galimybę matyti kiekvieną posūkį kad ir kur jie bebūtų. Visi važiavimai bus filmuojami ir transliuojami renginio teritorijoje. Organizatoriai pasirūpins vietine interneto prieiga, per kurią prisijungus bus galima žiūrėti tiesioginę transliaciją realiu laiku ir nepraleisti nei vieno įvykio ant asfalto.

Žiūrovų Kačerginės „Nemuno žiede“ organizatoriai laukia nuo šeštadienio pietų. Gaudžiančiam variklių griausmui akomponuos muzika, su šeimomis atvykę automobilių sporto aistruoliai vaikus galės palikti žaisti ant nemokamo batuto, o maitinimu net patiems išrankiausiems pasirūpins net 7 skirtingi maisto tiekėjai.

Bilietus dar šiandien galima nusipirkti „Paysera Tickets“ platformoje po 7 eurus. Renginio dieną prie įvažiavimo į teritoriją jie kainuos 10 eurų žmogui. Vaikai iki 10 metų įleidžiami nemokamai. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio taurė 2019

09-15 Prancūzija 11:00 Australija
09-15 Argentina 15:00 Ispanija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141