Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Buvęs „Manchester United“ treneris Jose Mourinho teigia, kad Ole Gunnaras Solskjaeras ilgai neišbus savo poste, jeigu bus geraširdis, kadangi tokie treneriai greitai tampa marionetėmis.

Praėjusių metų gruodį iš trenerio posto atleistas portugalas teigia, kad strategui reikia atrasti tinkamą balansą, tačiau jeigu jis bus geraširdis, greitai taps kontroliuojamas klubo vadovų.

O.G.Solskjaeras puikiai pradėjo savo karjerą „Manchester United“ gretose ir per pirmas 17 rungtynių iškovojo 14 pergalių, tačiau sezonas jo komandai pasibaigė prastai – užimant šeštą vietą Anglijos „Premier“ lygoje ir patiriant ne vieną pralaimėjimą.

„Su šia komanda sugebėjau išeiti iš sudėtingos UEFA Čempionų lygos grupės, o lygoje rezultatai buvo prasti, tikrai taip. Galiausiai žaidėjai gali visko deramai neįvertinti, ypač kai pradedi iš jų prašyti daug. 

Kai sakiau, kad antrasis sezonas buvo fantastiškas, pasakiau tai dėl to, kad komandos potencialas ir keliami tikslai buvo suderinti. Aš juos labai spaudžiau, kaip kokius apelsinus, kad tik patektume ten, kur galiausiai atsidūrėme.

Kai esi praktiškai vienas ir neturi visiško klubo palaikymo, žaidėjai yra linkę atsigręžti į geraširdį žmogų, kuris yra nusistatęs prieš esamą trenerį. Aš nenoriu būti geraširdžiu, kadangi geraširdis treneris po trijų mėnesių tampa kažkieno marionete, o tai nėra gerai. Tačiau negalima būti ir tokiu treneriu, kuris nuolat yra negatyvus, reikia atrasti tinkamą balansą.

Įdomu tai, kad trenerio problemos yra panašios, kaip mokytojų mokyklose. Tai supratau tą dieną, kai vienas futbolininkas paprašė, kad nekritikuočiau jo prieš kitus žaidėjus. Kai paklausiau jo kodėl jis to nori, jis man atsakė, kad tai kenkia jo statusui.

Tai yra gerokas pokytis. Komanda yra komanda. Žaidėjų grupė yra lyg brolija. Treneris yra lyg tėvas, o šeimoje yra kalbamasi atvirai. Kai svarbus žaidėjas pasako tokį dalyką, turi keisti savo darbo metodus. Geraširdis žmogus negali būti treneriu, tačiau negalima ir nuolatos konfliktuoti“, - teigia J.Mourinho.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 12-09 West Ham United 22 : 00 Arsenal
Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United