Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė ketvirtadienį atvyko į Japoniją, kur pradeda dvylikos dienų treniruočių stovyklą. Lengvaatlečiams pratybos šalia Tokijo esančiame mieste Hiracukoje taps repeticija prieš artėjančias 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Didžioji dalis sportininkų Japonijoje vieši jau antrą kartą. Pirmą kartą jie Hiracukoje lankėsi 2018-ųjų rudenį.

Nors Lietuvos rinktinės kelionė į Japoniją užtruko parą, sportininkai jau pirmą viešnagės dieną aplankė Hiracukos pradinę mokyklą. Keli šimtai vaikų mūsų komandą pasitiko trispalvių jūra, šūksniais „labas“ ir orkestru, užgrojusiu lietuviškus kūrinius. Pabendravę su pradinukais, lengvaatlečiai priėmė iššūkį virvės traukimo varžybose, o vėliau pasinėrė į šokių sukūrį – su vaikais šoko tradicinius japonų šokius.

„Japonijoje esu antrą kartą, todėl tikrai laukiau šilto sutikimo. Vis tik šįkart viskas buvo dar įspūdingiau nei rudenį. Japonija kaskart nustebina. Tai – šilta, svetinga ir labai draugiška tauta. Tikiu, kad Tokijo žaidynes jie surengs tobulai“, – įspūdžiais dalijosi Europos vicečempionas Ramūnas Verbavičius.

Renginys Hiracukos pradinėje mokykloje sulaukė ir vietos žiniasklaidos susidomėjimo – susitikimą filmavo televizija, Lietuvos sportininkus kalbino įvairių leidinių žurnalistai.

Jau penktadienį sportininkai kibs į darbą stadione ir treniruoklių salėje. Tiesa, prieš pirmą treniruotę Lietuvos delegacija dar apsilankys Hiracukos savivaldybėje, kur susitiks su miesto meru. Hiracukos miestas yra Lietuvos paralimpinio komiteto partneris nuo 2018-ųjų.

Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

„Šį vizitą pradėjome derinti dar pernai rudenį. Turėjome į tvarkaraštį sutalpinti ir pratybas, ir įvairius svarbius susitikimus. Hiracuka mums suteikia puikias sąlygas, sutinka kaip savo šeimos narius, todėl norime miestui atsidėkoti dalyvaudami įvairiuose kultūriniuose, edukaciniuose renginiuose. Mums patiems tai malonu ir įdomu. Taigi, radome laiko viskam, viską pavyko puikiai suderinti“, – sakė Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Hiracukoje treniruosis Donatas Dundzys, Jonas Spudis, Danas Sodaitis, Ramunė Adomaitienė, Ramūnas Verbavičius, Egidijus Valčiukas, Andrius Skuja. Į Hiracuką sportininkai atvyko lydimi trenerių ir komandos kineziterapeuto Remigijaus Milevičiaus.

Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

Japonija lengvaatlečius pasitiko trispalvių jūra ir šokiais | Organizatorių nuotr.

„Tokijo žaidynėse lengvaatlečiai turėtų sudaryti ženklią Lietuvos delegacijos dalį, todėl norime, kad kuo daugiau jų susipažintų su Japonija, šios šalies kultūra, klimatu, maistu. Pats Japonijoje buvau du kartus ir žinau, kaip ši šalis skiriasi nuo mūsų Europos. Treneriai turės puikią galimybę įvertinti, kiek laiko jų auklėtiniams reikia aklimatizacijai. Pagal tai galėsime orientuotis, kada kuriam sportininkui verta vykti į Tokijo žaidynes ir kiek laiko laukti starto“, – sakė sportininkus iš Vilniaus į Hiracuką išlydėjęs Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Tai – jau trečia Lietuvos sportininkų su negalia išvyka į Japoniją. Balandį šioje šalyje viešėjo nacionalinė golbolo (aklųjų riedulio) komanda, kuri dvylika dienų treniravosi Tojohašyje. Šis Japonijos miestas nuo 2018-ųjų irgi yra Lietuvos paralimpinio komiteto partneris.

Tokijo paralimpinės žaidynės vyks 2020 m. rugpjūčio 25 – rugsėjo 6 d.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-07 Everton 14 : 30 Chelsea
Šeš 12-07 Watford 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 12-07 Tottenham Hotspur 17 : 00 Burnley
Šeš 12-07 AFC Bournemouth 17 : 00 Liverpool
Šeš 12-07 Manchester City 19 : 30 Manchester United
Sek 12-08 Norwich City 16 : 00 Sheffield United
Sek 12-08 Aston Villa 16 : 00 Leicester City
Sek 12-08 Newcastle United 16 : 00 Southampton
Sek 12-08 Brighton & Hov… 18 : 30 Wolverhampton …