Lenktynininkų žmonos irgi nori lenktyniauti | Organizatorių nuotr.

Lenktynininkų žmonos irgi nori lenktyniauti | Organizatorių nuotr.

 Jau kelis metus iš eilės, įsibėgėjus balandžio mėnesiui, gatvėse gausėja vis dailėjančių automobilių, kuriuos puošia patys įvairiausi paveiksliukai, užrašai, ant stogo pririštos lėlės, pliušiniai meškinai ant kapoto ar priaugintos lempoms blakstienoms. Pirmaisiais metais daugeliui vairuojančių tai kėlė pasimetimą ir nuostabą, tačiau kuo toliau – tuo daugiau sutiktų vairuotojų šypsosi ir fotografuoja, žinodami, kad tai – „Moterų ralio“ ekipažai.

Nors dalis vairuotojų į šį masinį pavasario renginį moterims žiūri ganėtinai skeptiškai, kiti supranta, kad tai – ne tik puiki pramoga, bet ir gera galimybė pasitikrinti vairavimo įgūdžius, loginį mąstymą bei pagilinti žinias vienoje ar kitoje, su automobiliais susijusioje srityje. Taip pat ir su priežastimi, kodėl moterys ryžtasi dalyvauti: kol vienoms aktualu išgarsinti vieną ar kitą prekinį vardą, kitoms – principo reikalas. „Spanguolės by Autofortas Motors“ komandai – tai garsus pareiškimas jų profesionalams vyrams, kad jos taip pat nori lenktyniauti.

Pažintis su profesionaliu automobilių sportu - privalumas

Dalis ekipažo „Moterų ralyje“ – ne naujokės: joms jau kiek paprasčiau atrodys ir pats renginys, reikalaujantis viso moteriško žavesio: laiko planavimo, kelių darbų darymo vienu metu, nuolatinio bėgimo ir visoje toje „košėje“ – taisyklių paisymo su šypsena, nuo ausies iki ausies. Komanda tikisi, kad pažintis su profesionaliu automobilių sportu taps tikru privalumu keliaujant pergalės link. „Spanguolės“ komandoje – net penkios: Lina Kraftė – pilotė, Greta Vėsaitė – jos tramdytoja ir šturmanė, o palaikančioji komandos dalis ir „matematikės“, kurioms teks skaičiuoti ir vidutinį laiką, ir atstumus – Jūratė Wrangback, Daiva Aleksandravičienė ir Indrė Štulaitė-Valenskė.

„Mūsų komanda – visai naujai suburta. Tiesa, tai nereiškia, kad ieškojome viena kitos keldami skelbimus“ – juokėsi merginos. „Mes esame susipažinusios ir lenktynių trasoje kur važiuodavome palaikyti savo vyrų ir jų lenktynių komandų. Mitas yra tai, kad adrenalinas ir greitas „veža“ tik vyrus: lygiai taip pat lenktyniauti norime ir mes“ – besiruošdamos pažinčiai su komandos automobiliu pasakojo „Spanguolės by Autofortas Motors“ komandos merginos. „Profesionaliame sporte, ralyje ir žiede komandos varžosi ne tais automobiliais, kuriais kasdien keliauja į darbą. Mūsų patirtis keliaujant per lenktynes įkvepia mus. Kol kas mūsų ralio automobiliu palakstyti neteko ne tik mums, bet ir niekam kitam regione. Pažadėjome išmėginti, o kur – kaip, suprantame, tikrai bus. Mes, kaip spanguolės, juk miškuose augame.“ – pokštavo merginos.

Moterų rankose – dažais kvepiantis automobilis

Į „Moterų ralio“ trasas „Spanguolės by Autofortas Motors“ išriedės su naujuoju, ką tik atkeliavusiu „Hyundai i30 N“. Būtent darbingai praleistas šeštadienis padės šiam automobiliui surinkti pirmuosius, adrenalino kupinus, kilometrus.

“Autofortas Motors” vadovas Andrius Čiuprinskas, paklaustas, ar negaila dar dažais kvepiančio automobilio išleisti į trasą, tik šyptelėjo: „Matote, jie tam ir buvo kurti. Natūraliai, kuomet išgirdome apie šią merginų idėją – mus sudomino. Turbūt, istorijos kelyje, kiek metų atgal „Hyundai“ kažkam turėjo įrodyti, kad jis – geras automobilis. Šiandien, kuomet niekam nieko įrodinėti nereikia ir apdovanojimai kalba patys – suprantame moteris, kurios nori savo antrosioms pusėms pasakyti „aš irgi galiu.“ – juokėsi A. Čiuprinskas.

Pažintis su automobiliu – likus trims dienoms iki ralio

„Judėti stilingai“ sukurtas „Hyundai i30 N” ir merginos prieš ralį susitiko likus vos trims dienoms iki starto, tačiau, panašu, komanda nuliūdusi nebuvo. „Mūsų pilotės nėra, ji gyvena ne Lietuvoje, tad lauksime jos grįžtant prieš ralį. Tačiau jau žinome, kad ir ji nekantrauja susipažinti su komandos kiek išblukusia „spanguole“, kurią ir teks vairuoti.“ – pasakojo komandos narė D. Aleksandravičienė. „Kaip bebūtų, moterų privalumas, lyginant su vyrais, kad jos iš tikrųjų pasidaro „namų darbus“. Vyrai paprastai atsisėda ir „laužo“, žiūrėdami, kiek tas automobilis gali išspausti. Mes paskaitėme apie automobilį, kad žinotume, ką jis sugeba. Tie skaičiai, kai matai, kad po „spanguolės“ kapotu – 275 arkio galios – tikrai nenuvilia. Nesuprantantiems vyrams galime pasakyti, kad spanguolės šeštadienį lakstys su energingu ir judriu žvėreliu, kuris iki 100 km/h įsibėgėja vos per 6.1 sekundės.“ – juokėsi komanda.

Lenktynininkų žmonos „Spanguolės by Autofortas Motors“ „Moterų ralyje“ šeštadienį startuos 11:56 val., o jų starto numeris - 356. Daugiau apie „Moterų ralį“ ir visus ekipažus galima bus sutikti Vilniuje ir jo apylinkėse jau šį šeštadienį. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 08-25 Palanga 18 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141