Rungtynių akimirka | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

Rungtynių akimirka | Lietuvos rankinio lygos nuotr.

 Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos pirmosios pusfinalių rungtynės. Klaipėdoje „Dragūnas“ įveikė Alytaus „Varsą-Stronglasą“ rezultatu 32:25 (18:14), o Vilniuje po tikro nervų karo pergalę prieš Kauno „Granitą-Karį“ išplėšė VHC „Šviesa“ 27:25 (11:12).

Klaipėdoje nugalėjo lyderiai

Pirmasis kėlinys buvo sunkus, abi komandos demonstravo kibią gynybą, o puolimas buvo stringantis. Todėl pirmajam kėliniui įpusėjus rezultatas nežymia persvara buvo dzūkų naudai (7:8). Tačiau netrukus „Dragūnas“ pradėjo įgauti pagreitį ir iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą į savo pusę ir susikrovė 4 įvarčių persvarą (9:9, 15:12, 17:13). Kėlinys baigėsi švieslentei rodant „Dragūno“ persvarą rezultatu – 18:14.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai bandė išlaikyti ir padidinti turimą persvarą, tačiau dzūkai pasiduoti neketino ir sėkmingai klampino „Dragūno“ atakas neleisdami atitolti. Nepaisant to, klaipėdiečiai įstengė sėkmingiau užbaigti kėlinį. Rungtynės baigėsi rezultatu 32:25.

„Šiandien mūsų žaidimas netenkino. Visą sezoną tiek daug sportavome tikrai ne dėl tokio žaidimo. Kaip prieš rungtynes jau minėjo treneris, mūsų priešas, ko gero, buvom mes patys, mūsų drakonai, mūsų slibinai. Taip ir buvo. Nesijautėme laisvai, buvome susikaustę, nebuvo rankinio grožio. Rytoj susirinksime į treniruotę, vyriškai pakalbėsime. Reikia susitvarkyti su savimi ir bus viskas gerai. Tikslas yra užbaigti pusfinalio seriją 2:0. Trečių rungtynių tikrai nenorime, tad važiuosime tik su tikslu užbaigti seriją. Matysime, kaip bus“, – nepatenkintas žaidimu, tačiau ryžtingas prieš artėjančią kovą buvo Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas  Gintaras Cibulskis.

„Rezultatas parodė, kad patirtis šiandien laimėjo. „Dragūnas“ turėjo daugiau patirties, išnaudojo mūsų klaidas ir dėl to yra minus septyni įvarčiai. Stebėjome ir analizavome vaizdo įrašus, ruošėmės, bet paprasčiausiai pritrūko kažkiek fizinės ištvermės ir, aišku, klaidų skaičius neleido laimėti. Rytis Cipkus šiandien buvo aukštumoje, galima būtų jį pagirti.  Visi kovojo, stengėsi, tačiau klaidos pakišo koją. Penktadienį tikimės mažiau klaidų ir gero žaidimo. Išeinant į aikštelę tikslas yra laimėti, kovoti. Tą ir stengsimės padaryti“, – priešininką ir žaidimą įvertino Alytaus „Varsos-Stronglaso“ treneris Robertas Paužuolis.

Klaipėdos „Dragūnas“: Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 7, Karolis Bliuvas – 4, Karolis Stropus, Gintaras Cibulskis, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – po 3, Laurynas Simonavičius, Mykolas Lapiniauskas – po 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“:  Nedas Buronko – 7, Rokas Lastauskas – 6, Gintautas Adamkevičius ir Žygimantas Micevičius – po 3, Remigijus Čepulis, Šarūnas Krisiulevičius ir Deivas Eidukonis – po 2.

Vilniuje nervų karą laimėjo „Šviesa“ 

Pirmasis kėlinys vyko įvartis į įvartį, tačiau jam besibaigiant „Granitas-Karys“ atitrūko 4 įvarčiais (8:12) ir aikštelės šeimininkams teko priimti greitus sprendimus, kurie pasiteisino, ir iki kėlinio pabaigos kauniečiai įvarčių nebepelnė, nors pirmavo minimalia persvara – 11:12.

Antrajame kėlinyje vilniečiai persvėrė rezultatą į savo pusę 3 įvarčiais, tačiau „Granitas“ visą kėlinį lipo ant kulnų (16:13, 19:17, 21:19). Kėlinio pabaigoje komandas skyrė vos 1 įvartis (23:22, 25:24, 26:25), tačiau Fortūna šypsojosi sostinės komandai – rungtynės baigėsi rezultatu 27:25.

„Nusiteikimas maksimalus. Pirmame kėlinyje jautėsi susikaustymas, sunkiai gynyboje sekėsi. Antrajame kėlinyje tikslas buvo pergalė. Per pertrauką akcentavome gerą gynybą ir greitą savo puolimą. Ne visus granitiečius pavyko sustabdyti, bet pergalę pasiekėme“, – rungtynių eigą ir rezultatą reziumavo Karolis Antonovičius.

„Ruošėmės, buvome kovingi, tačiau pritrūko. Pritrūko disciplinos, pridarėme klaidų ir rezultatą matome. O antrajame kėlinyje mums reikėjo įsivažiuoti, tačiau įsivažiavę nebespėjome pavyti priešininkų“, – neslėpė Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius – 9, Karolis Antanavičius – 6, Šarūnas Ugianskis – 4, Tadas Rasakevičius – 3, Karolis Antonovičius ir Tomas Bernatavičius – po 2, Rosvaldas Ramunis – 1.

Kauno „Granitas-Karys“: Paulius Šarkauskas – 10, Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas – 3, Karolis Grigas – 2, Tomas Valiulis, Karolis Dambrauskas ir Paulius Zėringis –  po 1.

Artimiausios rungtynės vyks jau šį penktadienį – Alytuje „Varsa-Stronglasas“ priims Klaipėdos „Dragūną“, o sekmadienį Kaune susitiks „Granitas-Karys“ ir Vilniaus „Šviesa“.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141