Ronnie O‘Sullivanas | Scanpix nuotr.

Ronnie O‘Sullivanas | Scanpix nuotr.

 Šefilde (Anglija) jau keletą dienų vyksta svarbiausias snukerio (angliškojo biliardo) sezono turnyras – pasaulio čempionatas. Per tris pirmąsias dienas ypatingų netikėtumų neužfiksuota, bet antradienį snukerio pasaulį sudrebino sensacingas 43-ejų metų anglo Ronnie O‘Sullivano pralaimėjimas.

Pirmajame pagrindinio etapo rate anglas 8:10 pralaimėjo 23-ejų metų tautiečiui Jamesui Cahillui. Šis rezultatas jau vadinamas didžiausia sensacija pasaulio snukerio čempionato istorijoje. Lažybininkai J.Cahillo galimybes nugalėti R.O'Sullivaną vertino vos 5 proc.

J.Cahillas į pagrindinį etapą pateko tik po kvalifikacijos ir tapo pirmu mėgėju, kuris žaidžia pagrindiniame pasaulio čempionato etape nuo 1977 m., kai čempionatas pradėtas rengti Šefildo „Crucible Theathre“ patalpose. Tuo tarpu R.O‘Sullivanas yra penkiskart pasaulio čempionas ir šiuo metu pasaulio reitinge užima 1-ą vietą. J.Cahillas pasaulio reitinge apskritai nėra klasifikuotas.

„Paskutinėse partijose vos pastovėjau ant kojų. Nežinau, kas nutiko ir esu be žado. Kai išsiveržiau į priekį 6:5, pajaučiau, kad dabar jis jaučia spaudimą. Nuo tada jo situacija buvo komplikuota. Visada tikėjau savo jėgomis ir jaučiau, kad galiu nugalėti bet kurį pasaulio žaidėją. Pagaliau galiu tai įrodyti visiems“, - kalbėjo J.Cahillas.

R.O‘Sullivanas buvo atsilikęs 5:8, bet laimėjo tris partijas paeiliui. Anglas turėjo puikią progą išsiveržti į priekį 9:8, bet neįmušė gana paprasto rožinio rutulio. Po to momento R.O‘Sullivanas nebeatsigavo.

„Jaučiausi siaubingai. Vos išsilaikiau neužmigęs. Keletą pastarųjų savaičių jaučiuosi prastai, o paskutines dvi naktis beveik nemiegojau. Jis sužaidė puikiai ir atlaikė įtampą. Man šis sezonas buvo puikus, bet gerai pasirodyti pasaulio čempionate nebuvo lemta“, - kalbėjo R.O‘Sullivanas.

J.Cahillas profesionalo statusą prarado dar 2017 m. Visgi, šiame sezone jo rezultatai ženkliai pagerėjo ir nuo kito sezono anglas iš mėgėjo vėl taps profesionalu.

Pasaulio snukerio čempionato prizų fondą sudaro 2,231 mln. svarų sterlingų (2,58 mln. eurų). Nugalėtojui atiteks 500 tūkst. svarų sterlingų (577 tūkst. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141