Sabonis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Sabonis | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas per metinę konferenciją žurnalistams atsakinėjo apie aktualiausius klausimus.

Šalies krepšinio legenda kalbėjo apie Donatą Motiejūną, savo sūnų Domantą ir Lietuvos pilietybę norintį Igną Brazdeikį.

– Remigijus Milašius kalbėjo apie tai, kad LKL norėtų matyti 20 proc. rungtynių dirbančius užsienio arbitrus, ką jūs matote apie tai?

– (Arvydas Sabonis) Norėti galima daug ko. Kiekvienas turi savo nuomonę. Manau, kad turime savo teisėjus, kurie nėra blogi. Pažiūrėjus į gaublį, jis paminėjo kelias šalis, bet galėjo paminėti ir NBA. Ten irgi yra nepatenkintų teisėjais, čia normalus dalykas. Neaišku, kodėl taip viskas užaštrinta. Mes turime savus teisėjus, tam ir yra LKL čempionatas.

(Mindaugas Špokas) Balandžio 30 dieną susitiksime su FIBA atstovais, susipažinsime su jų strategijomis, išgirsime nuomonę apie teisėjų ugdymą. Bet FIBA viena pozicijų yra ta, kad vystytųsi vietiniai teisėjai. Mūsų šalyje 12 arbitrų yra nominuotų tarptautinei kategorijai – nėra prasčiausia situacija.

Kai nėra ką pasakyti, galima kalbėti apie teisėjus, nes tai tapo populiarus žodis. Galima kalbėti, kaip be incidentų praėjo taurės finalas, bet niekas nežino, kaip būtų su mūsų lietuviais.

– Kokia yra Igno Brazdeikio situacija, kuris siekia Lietuvos pilietybės?

– (Mindaugas Špokas) Jis nori žaisti už Lietuvą, bet pirmiausiai tam reikia turėti pilietybę. Laukiame referendumo, visų noras, kad lietuvis turėtų galimybę atstovauti šaliai, juolab, kad jis gimė Kaune. Vaikas ne pats sprendė, kur važiuoti, kai jam buvo treji. Mums svarbiausia, kad jis nori atstovauti, bandys tai įrodyti sportiniu principu ir linkime jam sėkmės.

Jis padavė paraišką naujokų biržoje, todėl tikimės, kad jis bus ketvirtas lietuvis, žaidžiantis NBA. Jei bus pasas, viskas jo rankose ir viskas išaiškės stovyklose. Bet kol nėra paso, nėra ką kalbėti.

– Mantas Kalnietis neseniai kalbėjo apie tai, kad norėtų, jog federacija padėtų ieškoti ryšio tarp Donato Motiejūno ir Dainiaus Adomaičio, ar žadate tą daryti?

– (Arvydas Sabonis) Man labai įdomus jūsų klausimas. Yra išrinktas treneris, jis padarė didelį darbą, pateko į pasaulio čempionatą. Jokie kandidatai dar nėra pateikti, juolab, traumos atsiranda netikėtai. Federacija tiki trenerių štabu ir jei bus kviečiamas kandidatas bei mums reiks jį įkalbėti, mes tą padarysime. Dabar viskas toli, juolab ir Donatui nesibaigė čempionatas. Nežinau, kur norite padaryti bombą.

– Vykote į Kiniją traukti pasaulio čempionato burtų, tačiau kodėl tuo metu nesusitikote su Donatu Motiejūnu?

– (Arvydas Sabonis) Tai todėl, kad vykome į burtus. Į Ameriką kiek važiavome, toks ir buvo kelionės tikslas – susitikti su žaidėjais. Čia ir buvo tikslas ištraukti burtus kuo geresnius, ką ir padarėme (Juokiasi).

– Kaip galite įvertinti Domanto Sabonio sezoną NBA ir kito sezono ateitį?

– (Arvydas Sabonis) Jis turi kontraktą dar metams, dabar viskas priklauso nuo Indianos, ar norės jį matyti. Sezonas neblogas, aišku, kaip ir pernai, trūksta vidutinio nuotolio metimo. Kovingumas yra, bet su vidutiniu metimėliu psichologiškai stringama. Parodysime Pauliaus Jankūno pernai metų rungtynes, kaip reikia tą daryti (Šypsosi).

– Kokią nuojautą turite „Žalgirio“ ir „Fenerbahče“ ketvirtfinalio serijai?

– (Arvydas Sabonis) Manau, kad yra ekspertai – jų paklauskite, visada viską žino. Džiaugiuosi, kur „Žalgiris“ yra, kad jie kaunasi ir pramušė sirgaliams dvejas rungtynes Kaune.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


vilkas56
2019-04-23 14:32:29
Su Sabonių sutinku,tik dėl DMo ir Adonaičio nesutinku,rinktinės labui principus reiktu pamiršti
Atsakyti
ble
2019-04-24 18:58:41
Kai būsi LTU rinktinės treneris tada ir komplektuot team kaip nori. Dabar rauk sikna pr tv ir patilekTvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141