„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Antrą Šv. Velykų dieną Vilniaus „Fabijoniškių“ gimnazijos stadione gausiai susirinkusiems žiūrovams  FK „Vilnius“ pergalės nepadovanojo – traumų išretinta vilniečių ekipa nusileido kėdainiškiams, kai varžovai pelnė įvartį vienuolikos metrų baudiniu paskutinę pridėto laiko minutę.

Pirmajame kėlinyje jauni „Vilniaus“ žaidėjai kaip reikiant „kibo į atlapus“ svečiams iš Kėdainių ir patys kūrė progas įvarčiui pelnyti, tačiau tiek Ignui Kružikui, tiek Lukui Juodkūnaičiui įvarčių pelnyti nepavyko. Antrajame kėlinyje jau ryškią žaidybinę persvarą turėjo „Nevėžis“ atstovai, tačiau mažiausiai dvi idealias progas įvarčiui pelnyti turėjo tas pats I. Kružikas, o paskutinę antrojo kėlinio minutę tik virpstas gelbėjo varžovų vartininką nuo praleisto įvarčio. Per pridėtą rungtynių laiką surengtas kėdainiškių šturmas davė vaisių: varžovų puolėjas buvo nugriautas jau paskutinę pridėto laiko minutę, o vilniečių vartininkui Alanui Kalinauskui nepavyko išgelbėti šeimininkų nuo įvarčio iš vienuolikos metrų žymos. „Vilnius“ dvikovą pralaimėjo 0:1 (0:0).

Pirmojo kėlinio pradžioje vilniečiai atidavė svečiams iniciatyvą, tačiau patys nuolat pavojingai kontraatakavo. 

Tokia vilniečių taktika galėjo pasiteisinti dar 12 min., kai vilniečių puolėjas Radoslav Rusecki galėjo sėkmingai „uždaryti“ komandos draugo Luko Juodkūnaičio perdavimą iš kairiojo krašto, tačiau smūgiavo „Dievui į langus“. 

23 min. jau kėdainiečiai galėjo įsiveržti į priekį, kai varžovų smūgį iš vartininko baudos aikštelės ribų tik paskutiniu momentu blokavo „Vilnius“ gynėjas.

Realiausia proga pirmajame kėlinyje įvarčiui pelnyti buvo sukurta vilniečių, kai itin tiksliu ir kokybišku perdavimu iš gilumos vienas prieš varžovų vartininką buvo „išvestas“ Ignas Kružikas. Deja, itin aktyvus rungtynėse buvęs Ignas tąkart smūgiavo virš vartų.

Pirmąjį kėlinį komandos baigė žaisdamos klampų ir be itin gerų progų įvarčiui pelnyti futbolą.

„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

Antrajame kėlinyje Kėdainių atstovai, tarsi, prisiminė, jog į sostinę atvyko pergalės, ir ėmė kiek aktyviau regzti atakas. Tačiau, nepaisant kelių pavojingų kampinių ar baudos smūgių, atakos smaigalyje jiems pristigdavo arba meistriškumo, arba patikimai sužaisdavo jaunieji vilniečiai.

69 ir 70 min. rungtynių minutėmis net dvi idealias progas įvarčiui pelnyti turėjo vilniečių saugas Ignas Kružikas, deja, abiem atvejais jam pristigo sėkmės: pirmąjį kartą smūgį atrėmė kėdainiškių vartininkas, antrąjį – Ignas smūgį iš penkių metrų paleido virš varžovų vartų skersinio.

80 min. fantastiškai žaidžia jau vilniečių vartininkas Alanas Kalinauskas, kuris įspūdingu šuoliu sureaguoja ir atremia varžovų puolėjo smūgį pažeme.

Reikia pažymėti, jog vilniečių komandos gretose antrojo kėlinio pabaigoje pasirodė du 2003 m. gimimo dar nė šešiolikos metų nesulaukę žaidėjai: Džonis Gabrielius Puzas ir Ignas Kaškelevičius. Deja, ir šių jaunuolių jaunatviška energija nepadėjo „Vilnius“ komandai nudžiuginti savo sirgalių. Mat paskutinę pratęsimo minutę vartininko baudos aikštelėje buvo nugriautas Kėdainių ekipos žaidėjas ir rungtynių teisėjas nedvejodamas parodė į vienuolikos metrų baudinio žymą.

Ir nors puikias rungtynes sužaidęs Alanas Kalinauskas atspėjo į kurį vartų kampą smūgiavo FK „Nevėžis“ žaidėjas Aretas Gėgžna, pastarojo smūgis į patį apatinį vartų kampą buvo tikslus.

„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FK Nevėžio“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

Kaip apie rungtynes kalbėjo FK „Vilnius“ vyriausiasis treneris Igoris Morinas, vilniečių pralaimėjimą dalinai nulėmė ir smarkiai praretėjusi sudėtis.

„Dėl traumų šias rungtynes buvo priversti praleisti P. Malinauskas, E. Morinas, dėl praeitose rungtynėse gautos raudonos kortelės negalėjo žaisti komandos ir kapitonas Aldas Korsakas, taip pat į Jaunimo rinktinę yra išvykęs D. Valeckas, nebuvo ir P. Survilos. Deja, mūsų rezervo jaunuoliams šių žaidėjų lygiaverčiai pakeisti nepavyko“, – nesėkmės priežastis vardijo FK „Vilnius“ strategas.

Treneris neslėpė nusivylimo rezultatu, tačiau paminėjo ir pozityvių dalykų. 

„Mūsų 2003 m. gimimo žaidėjams šios rungtynės ilgam įstrigs jų atmintyje – šių jaunuolių debiutas šiandien gali būti jų puikaus kelio siekiant profesionalaus žaidėjo karjeros pradžia. Tik nuo jų pačių priklausys, kaip toli jie tuo keliu eis ir ką pasieks,“- apie penkiolikmečių debiutą savo vadovaujamos komandos gretose šalies Pirmos lygos čempionate kalbėjo I. Morinas.

Po šio pralaimėjimo vilniečiai turnyro lentelėje liko su trimis iškovotais taškais ir nukrito į tryliktąją lentelės vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-25 Rusija 16:15 Suomija
05-25 Kanada 20:15 Čekija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141