PBC ir „Top Rank“ karas | Scanpix nuotr.

PBC ir „Top Rank“ karas | Scanpix nuotr.

 Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Niujorko „Madison Square Garden“ areną drebino profesionalų bokso kovos. Pagrindinėje vakaro kovoje pasirodė vienu geriausių planetos boksininkų sutartinai vadinamas 31-erių metų amerikietis Terence‘as Crawfordas, kuris gynė WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą prieš 32-ejų metų britą Amirą Khaną.

Kova baigėsi šeštajame raunde po kontraversiško epizodo. T.Crawfordas pataikė A.Khanui žemiau juostos, o britas po šio smūgio taip ir neatsigavo. Teisėjai nagrinėjo šį momentą ir nustatė, kad amerikiečio veiksmas nebuvo tyčinis. Dėl šios priežasties pergalė buvo įskaityta T.Crawfordui techniniu nokautu.

Amerikietis po pergalės dar kartą patikino, kad dabar labiausiai nori susikauti su IBF pasaulio čempionu amerikiečiu Errolu Spence‘u. Apie šią kovą bokso fanai svajoja jau seniai, tačiau T.Crawfordas turi ilgalaikį kontraktą su „Top Rank“ organizacija, o E.Spence‘as bendradarbiauja su PBC. Abi minėtos agentūros tarpusavyje nesutaria, o neseniai „Top Rank“ prezidentas Bobas Arumas tik dar labiau pagilino konfliktą.

„Abejoju, kad mums artimiausiu metu pavyks surengti Crawfordo ir Spence‘o kovą. Situacija labai aiški. Alas Haymonas prieis prie Spence‘o ir lieps jam neklausyti baltaodžių žmonių. Jis jam aiškins, kad, priėmęs mūsų pasiūlymą, Spence‘as susigadins karjerą ar pan. Haymonas pasakys Spence‘ui, kad jie abu yra broliai ir kad šis turi klausyti jo patarimų. Beveik neabejoju, kad Haymonas tokią poziciją ir išdėstys“, - kiek rasistiškai kalbėjo B.Arumas.

Alas Haymonas | „Twitter“ nuotr.

Alas Haymonas | „Twitter“ nuotr.

B.Arumui problemų kelia tai, kad visos ryškiausios pusvidutinio svorio kategorijos žvaigždės, išskyrus T.Crawfordą, priklauso PBC organizacijai. Su ja kontraktus turi E.Spence‘as, WBC čempionas Shawnas Porteris, WBA (Super) čempionas Keithas Thurmanas, WBA čempionas Manny Pacquiao, Danny Garcia, Marcosas Maidana ir kiti. Kas lieka „Top Rank“ agentūroje? Egidijus Kavaliauskas, Aleksandras Besputinas ir, galbūt, Luisas Collazo.

Egidijus Kavaliauskas prieš Ray Robinsoną | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas prieš Ray Robinsoną | „Top Rank“ nuotr.

PBC viceprezidentas Timas Smithas nebuvo nustebintas tokių B.Arumo žodžių: „Visa tai atrodo kaip desperacija iš Bobo pusės. Tiesą pasakius, jo kalbos skamba gėdingai. Jis desperatiškai ieško garsaus varžovo Crawfordui ir mes nesiruošiame kištis į jo reikalus. Pusvidutinio svorio kategorijos ateitis yra labai šviesi, nusimato daug įdomių kovų. Crawfordo ir Spence‘o kova irgi įmanoma ateityje, bet ji įvyks tada, kai ateis tam tinkamas laikas.“

Kitu E.Spence‘o varžovu greičiausiai bus S.Porteris, o du WBA čempionai – K.Thurmanas ir M.Pacquiao – turėtų susitikti tarpusavyje. Vėliau šių kovų laimėtojai greičiausiai kovos vienas prieš kitą, tad pusvidutinio svorio kategorija gali turėti boksininką su 3 iš 4 pagrindinių pasaulio čempiono diržų.

Iš ryškiausių PBC žvaigždžių neaiški tik D.Garcios ateitis. Jis šeštadienį efektingai nokautavo Adrianą Granadosą ir yra gana populiarus boksininkas, kuris, ko gero, domintų ir T.Crawfordą, ir B.Arumą, tik neaišku, ar prasti konkuruojančių agentūrų santykiai nesukliudys surengti tokią kovą.

Bobas Arumas | Scanpix nuotr.

Bobas Arumas | Scanpix nuotr.

Taip pat nereikėtų pamiršti brito Kello Brooko. Jo agentas Eddie Hearnas jau kreipėsi į „Top Rank“, siūlydamas surengti jo kovą su T.Crawfordu. Britas pastaruoju metu ypatingų pergalių neiškovojo, bet ringe yra sutikęs ir E.Spence‘ą, ir Genadijų Golovkiną, todėl finansiškai būtų patrauklesnis varžovas T.Crawfordui, nei E.Kavaliauskas ir A.Besputinas.

Daug kas priklausys ir nuo to, kaip pasikeis WBO pusvidutinio svorio kategorijos reitingas. Šią savaitę jis bus atnaujintas pirmą kartą po E.Kavaliausko lygiųjų su Ray Robinsonu ir skandalingo A.Khano pralaimėjimo prieš T.Crawfordą. Lietuvis iki šiol buvo reitingo lyderis, o britas rikiavosi antras. Jei E.Kavaliauskas neužleis pirmos pozicijos, jo galimybės kautis su T.Crawfordu tik didės. E.Kavaliauskas WBO reitinge pirmauja jau beveik 5 mėnesius ir pagal šios organizacijos įstatus per artimiausius 4 mėnesius turėtų gauti kovą su T.Crawfordu, jei išliks reitingo lyderiu. Išlygos yra numatytos, jei čempionas dalyvauja diržų „suvienijimo“ kovoje, bet, kaip minėta, E.Spence‘o, S.Porterio, K.Thurmano ir M.Pacquiao kandidatūros kitai kovai neatrodo realios. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141