Tyronas Woodley, Jonas Jonesas ir Benas Askrenas | Scanpix nuotr.

Tyronas Woodley, Jonas Jonesas ir Benas Askrenas | Scanpix nuotr.

 Šį šeštadienį Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje (JAV) vyks mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 235“, kuris pagal savo programą bus kol kas pats solidžiausias 2019 m. UFC turnyras. Išvysime ne tik dvi kovas dėl pasaulio čempiono diržų, bet ir labai laukiamą Beno Askreno debiutą bei buvusio UFC čempiono Cody Garbrandto kovą.

Pagrindinė vakaro programa prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 5 val. Lietuvos laiku. Tyronas Woodley ir Kamaru Usmanas savo kovą preliminariai turėtų pradėti apie 6.30 val., o Jonas Jonesas ir Anthony Smithas – apie 7.15 val.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Jonas Jonesas – Anthony Smithas

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Po dopingo skandalo į narvą grįžęs J.Jonesas dominavo prieš kovos pradžioje traumą patyrusį Alexanderį Gustafssoną ir susigrąžino pasaulio čempiono diržą. Dėl įvairių skandalų vos tris kartus per 35 mėnesius kovojęs J.Jonesas nusprendė ilgai nelaukti ir žengs į narvą antrą kartą per 9 savaites. Jo varžovas A.Smithas pussunkio svorio kategorijos reitinge tėra trečias, bet Danielis Cormier dabar koncentruojasi į sunkaus svorio kategoriją, o A.Gustafssonas ką tik kovėsi dėl diržo, tad A.Smithas buvo kitas eilėje. Šis amerikietis MMA narve laimėjo 3 kovas iš eilės, o galimybę kautis dėl titulo užsitarnavo tada, kai smaugimo veiksmu įveikė pajėgų šveicarą Volkaną Oezdemirą.

A.Smitho kelias į UFC viršūnę nebuvo įprastas. Dar 2013 m. jis kovėsi vidutinio svorio kategorijoje ir patyrė pralaimėjimą jau pirmoje kovoje. UFC netrukus A.Smithą atleido, o šis persikėlė į žemesnio lygio organizacijas. Ten jam sekėsi puikiai ir 2016 m. jis sulaukė dar vienos progos kautis UFC. Vidutinio svorio kategorijoje A.Smitho rezultatai buvo vidutiniški, kol po pralaimėjimo Thiago Santosui jis nusprendė pereiti į pussunkio svorio kategoriją ir čia laimėjo visas 3 kovas.

A.Smitho ir J.Joneso ūgis yra identiškas – po 193 cm. Visgi, čempionas turi didžiulį ištiestų rankų ilgio pranašumą (215 cm prieš 193 cm). A.Smithas gali atakuoti varžovą tiek iš distancijos, tiek klinče, o jo pavojingiausi ginklai – atakos keliais ir alkūnėmis. Neblogai amerikietis atrodo ir parteryje, kur pranoko jau minėtą V.Oezdemirą.

Visgi, A.Smitho kelyje dabar yra vienas geriausių visų laikų UFC kovotojų, kuris talento tikrai neprarado net ir po daugelio savo skandalų. Jei buvo abejojančių, ar J.Jonesas po diskvalifikacijos sugrįš toks pat stiprus kaip anksčiau, tai kova su A.Gustafssonu turėjo atsakyti į daugelį klausimų.

A.Smithas neturi tokios vieno smūgio jėgos, kuri galėtų nokautuoti J.Jonesą, nėra jis ir toks kovos parteryje meistras, kad ten galėtų dominuoti prieš čempioną. J.Jonesas yra neabejotinas favoritas, o A.Smithą galėtų išgelbėti tik stebuklas.

Verdiktas: J.Jonesas nokautuos varžovą.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Kova dėl UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Tyronas Woodley – Kamaru Usmanas

Tyronas Woodley | Scanpix nuotr.

Tyronas Woodley | Scanpix nuotr.

Po dar vienos traumos sugrįžtantis T.Woodley čempiono diržą gins prieš UFC narve dar niekam nepralaimėjusį nigerietį. Beje, pusvidutinio svorio kategorijos reitinge K.Usmaną dar lenkia laikinąjį čempiono diržą iškovojęs Colby Covingtonas, bet šis pernai dėl traumos negalėjo kovoti su T.Woodley. Manyta, kad tokia kova įvyks „UFC 235“ turnyre, bet organizacijos vadovai vietoj C.Covingtono kiek netikėtai pasirinko K.Usmaną, taip įsiutindami amerikietį.

K.Usmanas nėra tas kovotojas, kuris džiugintų gerbėjus efektingomis pergalėmis, tačiau su jo rezultatais ginčytis negalima. Nigerietis MMA narve yra laimėjęs 14 kovų iš 15 ir lieka nenugalėtas nuo 2013 m. gegužės, kai dar dalyvaudavo žemesnio rango turnyruose. Karjerą nuo imtynių pradėjęs K.Usmanas savo stipriąsias savybes perkėlė ir į MMA. Iki šiol nė vienas varžovas jam nesukėlė rimtesnių problemų. Smūgiuotojai su juo vargo parteryje, o imtynių meistrai turėjo problemų stovėsenoje. Galima prisiminti nebent Rafaelio dos Anjoso bandymą atlikti „kimurą“. Tai iki šiol yra vienintelis kartas, kai K.Usmanas UFC narve atrodė pažeidžiamas.

T.Woodley nuo pat 2016 m. liepos yra UFC pasaulio čempionas ir per pastaruosius metus nugalėjo tokius kovotojus kaip Stephenas Thompsonas, Demianas Maia ir Darrenas Tillas. Panašu, kad stovėsenoje T.Woodley turėtų persvarą prieš K.Usmaną. Čempionas nėra labai aukšto lygio kikboksininkas, tačiau tiek jo rankų, tiek kojų smūgiai pasižymi didele jėga. K.Usmanui reikės bandyti pervesti kovą į parterį, tik klausimas, ar jam pavyks tai padaryti, išvengiant žalos stovėsenoje. Kova turėtų būti įdomi ir gali pakrypti bet kuria linkme.

Verdiktas: T.Woodley laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Robbie Lawleris – Benas Askrenas

Benas Askrenas | Instagram.com nuotr

Benas Askrenas | Instagram.com nuotr

UFC gerbėjų laukimas baigsis – pagaliau organizacijoje debiutuos garsusis B.Askrenas, dažnai vadintas geriausiu MMA kovotoju pasaulyje, kuris dar nepasirodė stipriausioje organizacijoje. 34-erių B.Askrenas iki šiol MMA narve laimėjo visas 18 kovų ir dominavo tiek „Bellator“, tiek ONE organizacijose, tad kitas natūralus jo žingsnis buvo persikėlimas į UFC. Čia jis jau pirmoje kovoje sutinka buvusį pusvidutinio svorio kategorijos čempioną Robbie Lawlerį. Tiesa, po pralaimėjimo prieš T.Wodley R.Lawlerio „akcijos“ ėmė kristi. Jis dar nugalėjo Donaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą, bet 2017 m. gruodį nusileido Rafaeliui dos Anjosui ir nuo tada nesikovė dėl sunkios kelio raiščių traumos.

Galima teigti, kad tiek 34-erių B.Askrenas, tiek 36-erių R.Lawleris nebėra optimalios sportinės formos. Visgi, kovos favoritu derėtų vadinti UFC naujoką. R.Lawleris prastai atrodė kovoje prieš R.dos Anjosą, o kelio raiščių trauma neretai apskritai baigia sportininkų karjeras, tad po jos sugrįžti į narvą jam bus sudėtinga. B.Askrenas turėtų dominuoti parteryje ir ten pelnyti teisėjų simpatijas.

Verdiktas: B.Askrenas laimės teisėjų sprendimu.

Tecia Torres – Weili Zhang

Joannos Jedrzejczyk ir Tecia Torres kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Joannos Jedrzejczyk ir Tecia Torres kovos akimirka | Scanpix nuotr.

T.Torres visai neseniai turėjo trijų pergalių seriją ir galėjo svajoti apie kovą dėl pasaulio čempionės diržo. Visgi, nesėkmės prieš Jessicą Andrade ir Joanną Jedrzejczyk ją nubloškė į septintąją reitingo vietą. Šį kartą jos lauks kova ne su pripažinta minimalaus svorio kategorijos žvaigžde, o su kine, kuri dar tik kyla į savo Olimpą. W.Zhang MMA narve laimėjo 17 kovų iš 18 ir yra nenugalėta nuo 2013 m. lapkričio, kai pirmą kartą kovėsi šioje sporto šakoje.

Kinė prieš T.Torres turės nemenką ūgio pranašumą, siekiantį apie 8 cm. W.Zhang per savo karjerą jau įrodė, kad varžoves gali nugalėti įvairiausiais būdais. 9 oponentes ji nokautavo, o 7 nugalėjo skausmingais veiksmais parteryje.

Verdiktas: W.Zhang laimės teisėjų sprendimu.

Cody Garbrandtas – Pedro Munhozas

T.J.Dillashaw prieš Cody Garbrandtą | Scanpix nuotr.

T.J.Dillashaw prieš Cody Garbrandtą | Scanpix nuotr.

Pagrindinę vakaro programą pradės buvusio UFC čempiono C.Garbrandto pasirodymas. Po dviejų pralaimėjimų prieš T.J.Dillashaw jis mėgins sugrįžti į pergalių kelią, o jo varžovu bus patyręs brazilas P.Munhozas. Brazilas per ilgą karjerą MMA niekada nebuvo nokautuotas, tačiau tokio lygio smūgiuotojo kaip C.Garbrandtas jis dar nebuvo sutikęs. Amerikietis net 9 kovas iš 11 laimėjo nokautais ir turi daug galimybių pagerinti šią statistiką kovoje prieš P.Munhozą. Brazilas nėra toks kovotojas kaip T.J.Dillashaw, kuris kontratakomis galėtų „pagauti“ C.Garbrandtą, tad jam reikėtų bandyti pervesti kovą į parterį.

Verdiktas: C.Garbrandtas nokautuos varžovą.

Antroji preliminarios programos dalis:

Jeremy Stephensas – Zabitas Magomedšaripovas

Tokio lygio kova papuoštų ne vieno UFC turnyro pagrindinę programą. Dagestanas jau turi savo čempioną Chabibą Nurmagomedovą, bet panašu, kad šiam kraštui šlovę gali atnešti ir Z.Magomedšaripovas. Jis yra nuostabiai sudėtas, kaip puslengvio svorio kategorijos kovotojas, ir praktiškai prieš bet kurį oponentą turi didžiulį ūgio pranašumą. J.Stephensas netaps išimtimi. Amerikietis po nesėkmės prieš Jose Aldo prarado galimybę kautis dėl titulo, o dagestanietis šią jo svajonę greičiausiai dar labiau nutolins.

Verdiktas: Z.Magomedšaripovas laimės kovą parteryje.

Miša Cirkunovas – Johnny Walkeris

Latvijoje gimęs M.Cirkunovas anksti emigravo į Kanadą, bet savo gimtinės nepamiršta iki šiol ir gali būti vadinamas ryškiausia Latvijos MMA žvaigžde. Po pralaimėjimų prieš Volkaną Oezdemirą ir Gloverį Teixeirą latvis atsitiesė laimėdamas prieš Patricką Cumminsą ir mėgins nutraukti J.Walkerio pergalių seriją. Brazilas MMA narve laimėjo 7 kovas iš eilės, o į UFC pateko po pasirodymo Dana White‘o vardo turnyre.

Verdiktas: M.Cirkunovas laimės kovą parteryje.

Cody Stamannas – Alejandro Perezas

Verdiktas: C.Stamannas laimės teisėjų sprendimu.

Diego Sanchezas – Mickey Gallas

Verdiktas: D.Sanchezas laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Edmenas Shahbazyanas – Charlesas Byrdas

Verdiktas: E.Shahbazyanas laimės teisėjų sprendimu.

Gina Mazany – Macy Chiasson

Verdiktas: M.Chiasson laimės teisėjų sprendimu.

Marlonas Vera – Frankie Saenzas

Verdiktas: M.Vera nokautuos varžovą.

Polyana Viana – Hannah Cifers

P.Vianai tai bus pirma kova nuo nemalonaus incidento prie savo namų Rio de Žaneire, kai prie jos priėjo kartoniniu ginklu grasinantis vyriškis. Jis pareikalavo brazilės telefono, bet nežinojo, kad šalia jo yra ne bet kas, o profesionali kovotoja. P.Viana greitai pastebėjo, kad vagies „ginklas“ yra netikras ir puolė jį. P.Viana visiškai sumaitojo vagies veidą ir sulaikė jį, kol atvyko policija. Teigiama, kad pats vagis meldė merginos, kad ši iškviestų policiją ir nustotų jį daužyti.

Verdiktas: P.Viana laimės kovą parteryje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


nu nzn nzn
2019-03-03 13:48:00
O kur dinges dundukas su savo next level fighter :D:D
Atsakyti
To
2019-03-04 03:51:40
Turbūt tik tu vienas ir supranti savo medinius juokus
nu nzn nzn
2019-03-03 06:22:31
Askrenas baisiai atrodo, ziuri kas? Jai laimes bus kaskas tokio...
Atsakyti
nu nzn nzn
2019-03-03 06:29:40
Kaip nekeista laimejo... aisku bus nc 100proc!
To nu nzn nzn
2019-03-03 07:31:03
O ir vėl tas beraštis..
genyss
2019-03-01 16:29:20
per kur galima ryte visa turnyra paziuret geroj kokybej?
Atsakyti
Rolas
2019-03-01 17:40:09
Setanta Eurasia rodo. Yra tas kanalas ir pas Telia, ir pas Viasatą lyg ir dar daug kur.
:)
2019-03-02 02:06:17
Isiveks mamahd ir susiieskok streamo, per ten visada ziuriu hd kokybe
nu nzn nzn
2019-03-03 03:59:24
Livetv.ru
camp303
2019-03-01 10:57:53
Neblogas eventas nusimato. Bet laukiamiausia savaitgalio kova bus CageWarriors prelim Bukauskas vs. Wojcik.
Atsakyti
cha
2019-03-01 23:51:25
Sulygino pirštą su b...
nu nzn nzn
2019-02-28 20:57:40
Idomiausia bus paziuret kaip askrenas dirbs ir kaip vudli nukirs usmana. Djonso kova nebe tokia aktuali kaskaip man jis nebepatrauklus kaip kovotojas. Noreciau kd nukirstu ji pagaliau. Tiketis rekia kd tiek codi tiek zabitas ir sanches laimes nokautais.
Atsakyti
Maybach
2019-02-27 18:17:28
Žiaurus turnyriukas laukia
Atsakyti
Rolas
2019-02-27 17:47:29
Nu čia nepalyginsi su UFC 234. Šito turnyro prelimai stipresni už ano main cardą. :D
Atsakyti
HH north
2019-02-27 17:43:02
Bus idomu.
Atsakyti
hey
2019-02-27 16:55:04
barysas irgi yra geriausias kovotojas kuris dar nesikove ufc juk dominuoja kok prganizacijoi beto pasaulio cempionas
Atsakyti
cha cha
2019-03-01 23:52:34
Barysas, čia tas kuris malūnsparniais prekiauja, kur su Paksu varkes suko? Bet ten Borizovas, ne Barysas, pavardė ne tokia.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141