Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Pirmoji „Liverpool“ ir Miuncheno „Bayern“ akistata UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje pasibaigė be įvarčių, o anglų šturmą atlaikę bavarai geresnio rezultato sieks namuose.

Lėtai įsibėgėjusios rungtynės greitai tapo dideliu išbandymu „Bayern“ gynybai, kurie buvo priversti gintis nuo vis daugėjančių „Liverpool“ atakų.

13-ą minutę Mohamedas Salah sulaukė gero perdavimo iš aikštės gilumos ir užsikabino už kamuolio, tačiau atlikti smūgio jam nepavyko. Kitoje aikštės pusėje po pavojingo Serge‘o Gnabry skerso perdavimo Joelis Matipas netyčia nukreipė kamuolį į savus vartus ir jam labai pasisekė, kad pataikė į Alissoną.

20-ą minutę Naby Keita atliko netikslų akrobatinį smūgį per save, po kelių minučių visiškai laisvas likęs M.Salah smūgiavo visiškai šalia virpsto. Vis labiau įsibėgėjantys Jurgeno Kloppo auklėtiniai kūrė vieną progą po kitos, tačiau jiems klaikiai trūko geresnės realizacijos.

Kelias geras progas iššvaistė pro šalį smūgiavęs Sadio Mane, o 40-ą minutę realiausios progos pasižymėti sulaukė J.Matipas, kuris po gražios trumpų perdavimų kombinacijos smūgiavo vos iš kelių metrų distancijos, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje „Bayern“ pagerino savo gynybą ir tai akivaizdžiai atsiliepė „Liverpool“ žaidimui, kadangi jų galimybės regzti pavojingas atakas buvo smarkiai apkarpytos.

Antroje žaidimo dalyje išsiskyrė ir pirmame kėlinyje aktyviai žaidęs S.Gnabry, kuris labai stengėsi pagyvinti savo komandos pasirodymą. Jis 59-ą minutę atliko pavojingą smūgį, po kurio kamuolys prašvilpė virš skersinio, 76-ą minutę taip pat pabandė savo laimę smūgiu iš baudos aikštelės krašto.

86-ą minutę „Liverpool“ sulaukė auksinės progos pasižymėti, kai po gero Trento Alexanderio-Arnoldo perdavimo S.Mane atliko staigų smūgį galva į vartų kampą, tačiau fantastiškai sureagavęs Manuelis Neueris sugebėjo atremti senegaliečio šūvį.


Rungtynių eiga

90+4‘ Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

86‘ Po gero komandos draugo perdavimo S.Mane atlieka pavojingą smūgį galva, vartininkas sugeba jį blokuoti. Kampinio metu tas pats S.Mane smūgiuoja pro šalį.

83‘ Po dar vieno nesėkmingo kampinio progos smūgiui sulaukia J.Matipas, tačiau ir jis nėra taiklus.

81‘ A.Robertsono prasiveržimas ir skersas perdavimas pasibaigia kampiniu, nuo kurio „Bayern“ apsigina. Atakos tęsinio metu T.Alexanderis-Arnoldas atlieka tolimą šūvį, po kurio kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

76‘ „Bayern“ po ilgesnės pertraukos apsilanko varžovų aikštės pusėje, o prasiveržimą aikštės kraštu atlikęs S.Gnabry smūgiuoja virš vartų.

73‘ M.Salah įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau ten nepasidalina kamuoliu su komandos draugu ir galiausiai jį praranda.

68‘ S.Mane po gero perdavimo susistabdo kamuolį krūtine, tačiau dar prieš smūgį „Bayern“ gynėjai sugeba išmušti kamuolį toliau nuo vartų ir potencialiai pavojinga ataka yra nutraukiama.

64‘ Panašu, kad „Bayern“ pavyko nuslopinti uraganinį „Liverpool“ puolimą, jų atakas dažnai lydi klaidos ir prasti sprendimai, taip pat bandymai individualiomis pastangomis prasiveržti prie varžovų vartų.

59‘ J.Rodriguezo smūgis iš baudos aikštelės prieigų blokuojamas, o kampinio metu „Bayern“ nepavyksta surengti pavojingo išpuolio. Kitos atakos metu po perimto kamuolio S.Gnabry pavojingai smūgiuoja šalia skersinio.

55‘ „Liverpool“ kapitonas J.Hendersonas baudžiamas geltona kortele.

54‘ Greitos atakos metu N.Keita perdavimas galiausiai pasiekia A.Robertsoną ir škotas iškart smūgiuoja, bet pataiko į varžovą, o prie atšokusio kamuolio suskubęs M.Salah jį išleidžia už aikštės.

50‘ Antros rungtynių dalies pradžioje „Liverpool“ ir toliau rungtyniauja aktyviau, tačiau priartėti prie varžovų vartų ar tuo labiau suregzti pavojingą ataką jiems kol kas nesiseka.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+2‘ Pirmojo kėlinio pabaiga.

45‘ Greitos atakos smaigalyje atsidūręs R.Firmino atlieka prastą skersą perdavimą, kurio nepasiekia nė vienas komandos draugas.

40‘ „Bayern“ – sunkus metas, kuomet reikia tvirtai laikytis prieš gausius aikštės šeimininkų išpuolius. Eilinės atakos metu „raudonieji“ sužaidžia gražia kombinacija, po kurios progą iš geros pozicijos smūgiuoti gauna J.Matipas, tačiau gynėjo šūvis skrieja visiškai šalia vartų.

38‘ Dar vienas pavojus prie vokiečių vartų. Eilinės atakos metu N.Keitos smūgis blokuojamas, tačiau prie vartų lūkuriavęs S.Mane sumano atlikti akrobatinį smūgį, po kurio kamuolys skrieja gerokai pro šalį.

37‘ „Bayern“ atsako pavojingu smūgiu, kuomet po S.Gnabry šūvio vartininkas yra priverstas mušti kamuolį užribį. Nuo kampinio „Liverpool“ lengvai apsigina.

33‘ Bavarams labai pasiseka, rikošetu atsimušęs kamuolys atsiduria S.Mane žinioje, kuris ir išvengia nuošalės, ir lieka vienas prieš vartus, tačiau praradęs balansą į juos nepataiko.

31‘ Greitos „Liverpool“ atakos metu A.Robertsonas sulaukia nepatogaus perdavimo ir iškart bando skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau jo paties perdavimas yra per stiprus ir į užribį nuskriejęs kamuolys nutraukia potencialiai pavojingą kontrataką.

27‘ S.Mane neleistinai sustabdęs J.Kimmichas sulaukė dar ir geltonos kortelės. Jis bus priverstas praleisti atsakomąsias rungtynes.

24‘ S.Mane iškovoja baudos smūgį, kurio metu kamuolys siunčiamas link tolimojo vartų kampo, o laisvas likęs M.Salah smūgiuoja galva, bet tai daro netiksliai.

20‘ „Liverpool“ ir vėl priartėja prie bavarų vartų, N.Keita atlieka akrobatišką, bet nevykusį smūgį per save, po kurio kamuolys skrieja pro šalį.

16‘ Išsimetus kamuolį iš užribio „Liverpool“ pasileidžia į greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs S.Mane pagaili kamuolio laisvesniam A.Robertsonui ir pats smūgiuoja, bet pro šalį. Kitoje aikštės pusėje Alissonas klysta ir pavojingoje zonoje praranda kamuolį, tačiau tuo nepasinaudojęs K.Comanas smūgiuoja šalia vartų.

13‘ Po pražangos „Liverpool“ išsikovoja baudos smūgį, jo metu M.Salah siunčia kamuolį į baudos aikštelę, bet vokiečiai apsigina. Atakos tęsinio metu tas pats M.Salah sulaukia aukšto perdavimo iš aikštės gilumos, jis sugeba užsikabinti už kamuolio, bet M.Neueris apsigina. Kitoje aikštės pusėje perdavimo iš krašto sulaukęs R.Lewandowskis taip pat atlieka staigų smūgį, bet „Liverpool“ pasiseka, nes kamuolys pataiko į vartininką.

10‘ Bavarai po truputį įsidrąsina ir įgauna vis didesnę kamuolio kontrolę, žaidimą paįvairina ir kartkartėmis matomi bandymai skersuoti kamuolį į baudos aikštelę. Visgi, iki šiol dominuoja geležinė gynyba, abi komandos neskuba atsiverti ir žaisti aktyvesnį futbolą.

5‘ Rungtynių pradžia ganėtinai atsargi, „Bayern“ leidžia „Liverpool“ kontroliuoti kamuolį, tačiau neprisileidžia jų prie savų vartų.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

Europiniuose turnyruose „Bayern“ laimėjo tik vienerias rungtynes iš septynių prieš „Liverpool“ (4 lygiosios, 2 pralaimėjimai).

Čempionų lygoje šios dvi komandos yra susitikusios tik 1980/81 metų sezono pusfinalyje. Tuomet „Liverpool“ laimėjo dėl įvarčio išvykoje (bendras rezultatas 1 – 1) , o finale įveikė Madrido „Real“.

Per tris rungtynes „Anfield“ stadione „Bayern“ nėra pelnę nė vieno įvarčio.

„Anfield“ stadione „Liverpool“ nepralaimėjo jau 19 rungtynių iš eilės europiniuose turnyruose (14 pergalių, 5 lygiosios). Paskutinį kartą jie savo namuose pralaimėjo prieš „Real“, kuriems 2014-ųjų spalį nusileido 0 – 3.

„Bayern“ Čempionų lygos grupių etape buvo tik viena iš penkių komandų, kurios nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Tai padarė ir „Barcelona“, Amsterdamo „Ajax“, „Lyon“ bei „Porto“.

Per paskutinius devynis sezonus „Bayern“ septynis kartus pasiekė Čempionų lygos pusfinalį.

„Bayern“ nepralaimėjo aštuonių iš eilės išvykos rungtynių Čempionų lygoje (6 pergalės, 2 lygiosios). Paskutinį kartą jie pralaimėjo išvykoje prieš Paryžiaus „Saint-Germain“, kai 2017-ųjų rugsėjį nusileido rezultatu 0 – 3. Po šių rungtynių buvo atleistas tuometinis „Bayern“ treneris Carlo Ancelotti.

Šiame Čempionų lygos sezone „Bayern“ pelnė daugiausiai įvarčių standartinių situacijų metu – 8. Iš jų jie penkis kartus pasižymėjo kampinių metu, tai taip pat yra geriausias rodiklis šiame sezone.


Trenerių komentarai

Jurgenas Kloppas, „Liverpool“:

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

„Po to, kai jie šešerius metus dominavo Vokietijoje, buvo akivaizdu, kad šie metai bus kitokie. Jie atsilieka nuo Dortmundo „Borussia“, bet jie vis dar kovoja Vokietijos taurėje ir Čempionų lygoje, jų situacija yra normali. 

Kai komanda turi tiek talento, jiems kartu reikia turėti ne tik patirties kovoti dėl titulų, bet ir naujoko entuziazmo. Galbūt sezono pradžioje jiems to trūko, tačiau aš manau, kad dabar jie yra daug pavojingesni nei anksčiau. 

Negalime turėti tokio pat tikslo kaip ir jie, kadangi „Bayern“ šešis metus iš eilės triumfavo Vokietijos čempionate, jie nori patekti į istoriją ir laimėti septintą titulą. Mūsų istorija būtų visiškai skirtinga. Galbūt mes kol kas pasiekėme šiek tiek daugiau nei kiti tikėjosi, tačiau mūsų situacijos yra panašios. 

Mūsų dar laukia labai ilgas kelias, tačiau negalime galvoti tik apie Anglijos pirmenybes arba tik apie Čempionų lygą. Jeigu nebūčiau įtrauktas į šias rungtynes, būtinai nusipirkčiau bilietą į jas.“

Niko Kovačas, Miuncheno „Bayern“:

Niko Kovačas | Scanpix nuotr.

Niko Kovačas | Scanpix nuotr.

„Noriu pabrėžti, kad žaisime prieš varžovus, kurie yra patys pavojingiausi iš galėjusių tekti per burtus. Kai pasižiūri, ką „Liverpool“ nuveikė praėjusiais metais Čempionų lygoje ir ką jie jau yra nuveikę šiame sezone Anglijos „Premier“ lygoje, neįmanoma padaryti kitos išvados nei tokios, kad jie yra sudėtingiausias varžovas, kurį galėjome gauti.

Rungtynės su kitomis komandomis taip pat būtų buvusios sudėtingos, tačiau tiek „Anfield“ stadione, tiek Miunchene labai daug ką lems tos dienos forma ir kuri komanda turės ją geresnę. Tai bus lemiamas faktorius.

Nežinau, ar šiose poroje yra favoritas. Žinau, kad „Liverpool“ mus gerbia, taip pat ir mes juos labai gerbiame. Tai bus puikus sportinis iššūkis. „Bundesligoje“ žaidėme tik su dvejomis komandomis, kurios rungtyniauja panašiu stiliumi – tai Dortmundo „Borussia“ ir Lėverkuzeno „Bayer“. Šios komandos taip pat yra panašaus pajėgumo, tačiau šiose rungtynėse lygis bus daug aukštesnis.

Turėsime rasti kažkokį sprendimą, kaip juos įveikti. Viską nuspręs tai, kas nutiks būtent aikštėje. Galima daug kalbėti apie šias rungtynes, tačiau svarbiausia viską realizuoti žaidžiant aikštėje ir tai yra sudėtingiausia. Nemanau, kad pamatysime nulines lygiąsias. Neįsivaizduoju tokios rungtynių baigties.“ 


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.


Rezultatai

Tre 05-08 Ajax 2 - 3 Tottenham Hotspur
Ant 05-07 Liverpool 4 - 0 Barcelona


Tvarkaraštis

Šeš 06-01 Tottenham Hotspur 22 : 00 Liverpool

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Koki
2019-02-20 15:57:40
šturmą ar bent matei rungtynes žurnaliste:)) liverams pasiseke kad pradzioj bavarija neįmušė užlipę buvo joptvajmat.. alisonas nespejo suktis
Atsakyti
Hm
2019-02-19 21:32:02
Idomu per tv rodys sitas rungtynes.. nes kolkas tiek per tv6 tiek per tv sport raso jog transliuos barsa olympic..
Atsakyti
Rolas
2019-02-19 22:06:02
Rodo per tvplay sport+

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

05-27 „Neptūnas“ 18:50 „Lietkabelis“
05-28 „Žalgiris“ 18:50 „Rytas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-25 Rusija 16:15 Suomija
05-25 Kanada 20:15 Čekija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141