Andrejus Drukarovas | Vytauto Dranginio nuotr.

Švedijoje penktadienį tęsėsi pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas, kuriame baigėsi vyrų didžiojo slalomo rungtis.

Čempiono titulą iškovojo norvegas Henrikas Kristoffersenas. Jis du nusileidimus užbaigė per 2 min. 20.24 sek. Už norvego liko austras Marcelis Hirscheris (2:20.44) ir prancūzas Alexis Pinturault (2:20.66). Beje, A.Pinterault buvo lyderis įpusėjus varžyboms, tačiau pagal antrojo nusileidimo laiką užėmė vos 19-ą vietą ir išbarstė turėtą persvarą.

24-erių metų H.Kristoffersenas pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio čempionato medalį. Norvegas pernai olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabrą būtent didžiojo slalomo rungtyje.

Į pagrindinį etapą po kvalifikacijos patekęs lietuvis Andrejus Drukarovas penktadienį du kartus sėkmingai įveikė trasą ir finišavo per 2 min. 36.05 sek. To užteko 41-ai vietai galutinėje įskaitoje. Tai – geriausias 19-mečio lietuvio karjeros rezultatas. Iki tol aukščiausią vietą pasaulio čempionate jis buvo užėmęs 2017 m., kai didžiojo slalomo rungtyje liko 43-ias.

Kitas lietuvis Vilius Aleksandravičius savo pasirodymą baigė dar ketvirtadienį. Jis neįveikė kvalifikacijos barjero ir galutinėje įskaitoje liko 99-as.

Moterų slalomo kvalifikacinės varžybos penktadienį buvo atšauktas. Šeštadienį vyks pagrindinis etapas, kuriame planuoja startuoti ir Ieva Januškevičiūtė.

05-24 „Rytas“ 18:50 „Neptūnas“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris