Svajūnas Čyžas | fkt.lt

Svajūnas Čyžas | fkt.lt

 Dvidešimtmetis Svajūnas Čyžas yra vienas iš „Trakų“ jaunosios kartos atstovų, kurie nepasiklydo klube bei per trumpą laiką tapo svarbia komandos dalimi.

U-21 rinktinės saugas netrukus su riteriais pradės savo trečiąjį sezoną, kuris, anot ekspertų, futbolininkui turėtų suteikti dar daugiau galimybių atsiskleisti.

Galimybių jis turėjo ir pernai. Įgavęs puikią sportinę formą, ją vainikavo pergalingu įvarčiu į Pavlodaro „Irtysh“ komandos vartus. Tiesa, antroji sezono pusė jau nebuvo tokia sėkminga – futbolininką pradėjo kamuoti skausmai, krito jo sportinė forma, o ir žaidybinis laikas drastiškai sumažėjo.

Pasibaigus sezonui, S.Čyžas išvyko į Vokietiją darytis operacijos, po kurios gydytojai privertė bet kokį sportą užmiršti dviem mėnesiams. Tai reiškia, kad komandos draugams pradėjus pasiruošimo sezoną, saugas laukė gydytojų leidimo prisijungti.

„Ruoštis su komanda pradėjau vos prieš savaitę. Pirmas dalykas – labai džiaugiuosi, kad vėl galiu sportuoti, nes futbolo labai jau pasiilgau. Tempas didelis, sunkus, todėl man dar reikia laiko, kad pasivyčiau komandos draugus. Tačiau pasivysiu.. niekur nedingsiu (šypsosi). Svarbu, kad juodasis periodas jau praeity“, – pasakojo futbolininkas, praėjusį savaitgalį jau išbandęs savo jėgas ir kontrolinėse rungtynėse su „Liepaja“.

Svajūnai, kas per trauma ir kokią įtaką ji darė tavo paties sportinės formos smukimui praėjusio sezono pabaigoje?

Ligos istorijoje įrašyta – kirkšnies uždegimas. Problema ta, kad viskas vyksta labai lėtai, kainuoja daug nervų. Šiuo atveju, tų nervų kainavo ne tik man, bet ir mano artimiesiems.

Neabejotinai, tas skausmas padarė didžiulę įtaką sportinės formos kritimui. Iš pradžių su skausmais dar bandžiau kovoti, galvojau, kad viskas ne taip rimta, bet.. situacija tokia, kad privalėjau operuotis.

Kaip vertini savo pasirodymą rungtynėse su „Liepaja“?

Sunku vertinti, kai prieš tai nebuvau žaidęs tris mėnesius. Iš tikro, pirmas dvidešimt minučių buvo viskas gerai, o paskui pavargau (šypsosi). Labai greitai pajaučiau, kad ilgą laiką neturėjau žaidybinės praktikos.

Pralaimėtų rungtynių teigiamai vertinti negaliu, o kiek buvau naudingas ar nenaudingas aš pats – įvertins treneriai.

Kaip įsivaizduoji, kokią įtaką padarys faktas, kad šiemet pasiruošimo metu treniravais mažiau nei kiti?

Manau, kad nepadarys. Šiandien komandos draugai fiziškai nuo manęs nutolę, bet aš puikiai žinau savo charakterį, žinau, kad dirbsiu tiek, kiek reikės ir žinau, kad visus pasivysiu.

Ko, apskritai, tikiesi iš būsimo sezono?

Asmeniškai tikiuosi gerai jaustis aikštėje. Noriu mėgautis žaidimu, noriu pagaliau mušti įvarčius ir įrodyti, ko esu vertus. Kalbant apie komandą, tai norisi daugiau pergalių nei pernai bei turnyro lentelėje būti aukščiau nei buvome pernai.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

05-27 „Neptūnas“ 18:50 „Lietkabelis“
05-28 „Žalgiris“ 18:50 „Rytas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-25 Rusija 16:15 Suomija
05-25 Kanada 20:15 Čekija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141