Nikola Karabitičius | Scanpix nuotr.

Sekmadienį baigiasi Vokietijoje ir Danijoje rengiamas 26-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Priešpaskutinėse čempionato rungtynėse Herninge (Danija) prancūzai paskutinę sekundę 26:25 (9:13) išplėšė pergalę prieš vokiečius ir pasidabino pasaulio čempionato bronza. Vokiečiai liko ketvirti.

Pirmajame kėlinyje ilgą laiką vyko apylygė kova (2:2, 5:5, 9:9), tačiau paskutinėmis kėlinio minutėmis vokiečiai spurtavo 4:0 ir į rūbinę išėjo puikios nuotaikos (13:9). Visgi, po pertraukos jie netruko iššvaistyti visą savo pranašumą. Antrasis kėlinys prasidėjo prancūzų spurtu 6:1, leidęs jiems persverti rezultatą (15:14).

Prancūzai porą kartų įgijo 2 įvarčių persvarą, bet vokiečiai panaikino šį deficitą ir vėl atstatė pusiausvyrą (19:19, 21:21). Likus žaisti apie 2 min. vokiečiai pažeidė taisykles ir turėjo žaisti mažumoje. Atakos metu jie keitė vartininką aikštės žaidėju ir neleido prancūzams pabėgti į priekį. Vokiečiai galėjo išplėšti pergalę, bet prarado kamuolį. Jie dar apeliavo į teisėją ir ragino skirti pražangą, bet prancūzai pabėgo į greitą ataką ir jų veteranas Nikola Karabitičius paskutinę sekundę pelnė įvartį bei išplėšė pergalę.

Pergalingas įvartis:

Beje, iki pergalingo įvarčio N.Karabatičius mažajame finale buvo atlikęs 4 metimus, iš kurių rezultatyvus buvo vos vienas. 7 įvarčius nugalėtojams pelnė Kentinas Mahe. Vokiečių gretose išsiskyrė Uwe Geinsheimeris su taip pat 7 įvarčiais.

Vokiečiai pasaulio čempionato medalių nelaimi jau 12 metų. Prancūzai šiemet gynė čempionų titulą, o medalius laimėjo jau 8-ą kartą per 10 pastarųjų čempionatų.

Sekmadienį vakare sužinosime ir naujuosius pasaulio čempionus. Dėl aukso kovos šeimininkai danai ir norvegai.

05-23 „Lietkabelis“ 18:50 „Žalgiris“
05-24 „Rytas“ 18:50 „Neptūnas“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris