Kardinaliai pasikeitusi situacija: apie pamestą detalę ir pasibaigusį Dakarą prakalbęs A.Juknevičius turi gerų žinių! paaiškėjo tikslus laikas, kada A.Juknevičius dar gali startuoti

2019.01.10 15:57
Antanas Juknevičius | „Stop“ kadras

Antanas Juknevičius | „Stop“ kadras

 Praėjusiais metais rekordinę poziciją Baltijos šalims Dakare iškovoję Antanas Juknevičius pranešė baigiantis pagrindines Dakaro lenktynes, tačiau vos po kelių akimirkų atsirado viltis.

Iki starto likus apie valandai A.Juknevičius pranešė liūdnas naujienas - naktį surinkinėjant pataisytą variklį buvo apmaudžiai pamestas vienas mažas kalpokėlis, kurio technikai neradado iki pat 15:20 val. Lietuvos laiku. Visgi pabaigus tiesioginę transliaciją ir A.Juknevičiui pranešus apie pasitraukimą iš pagrindinių Dakaro lenktynių, vienas iš technikų surado pasimetusią detalę variklyje ir šiuo metu yra surinkinėjamas A.Juknevičiaus automobilis ir greičiausiai bus spėta startuoti laiku ir galbūt net pavyks išvengti baudų.

„Viltis miršta paskutinė. Mums bešnekant buvo surasta detalė. Jungtinės mechanikų pagalbos dirba ir mano, kad per valandą surinks automobilį. Šnekėjome su pagrindiniu komisaru, kuris pasakė, kad mes po paskutinio automobilio starto dar turime valandą patys startuoti, tai vadinasi, paskutinė galimybė išjudėti 17 val. 22 min. 30 sek. Lietuvos laiku. Jeigu geriausi Lietuvos šeši mechaniškai spės surinkti, mes tęsime Dakarą“, - sakė A.Juknevičius.

Chebra, nežinau, ką ir pasakyt, turbūt STEBUKLAS. #fullattack ___________________________ Don't know what to tell you guys, it's a miracle...? (teeth) #Dakar2019

Posted by Antanas Juknevičius on Thursday, January 10, 2019

Prieš surandant pamestą detalę A.Juknevičius kalbėjo taip: „Startuoti negalėsime - nepavyko surinkti variklio. Mes jį surinksime, tačiau nespėsime iki starto, turime pusantros valandos startuoti, o tai yra nerealu. Radome priežastį - buvo taip, kaip ir įtariau: buvo „prapūsta“ tarpinė. Vyrai būtų spėję padaryti, nenorime nieko kaltinti, aš visiškai nepykstu, visiems visko atsitinka. Dirbant vienas mechanikas užkabino dėžutę, kurioje buvo vožtuvo kalpokėliai. Įsivaizduokite, dirbti naktį.. Jie viską padarė, nuėmė galvą, pakeitė tarpinę ir surinkinėjant tiesiog užkabino dėžutę, o kalpokėlis iškrito. Deja, jis ne šiaip pasimetė, o įkrito į variklį ir negalėjo jo rasti. Dėl to mes ir nebespėjame startuoti, kitu atveju - būtume spėję. Visiška nesėkmė: pirmą aš padariau su savo kulversčiu, o dabar nepasisekė ir čia. Filosofiškai - tai tiesiog Dakaras. Dėl rezultato jau mes tikrai nekovosime, Dakaras kaip ir būtų baigtas, tačiau iš kitos pusės - labai gerai, kad yra „Dakar Challenge“, kai nutinka taip, kad dėl gedimo dar prieš įpusėjant Dakarui pasitraukti iš lenktynių - tau leidžia startuoti kitoje pusėje. Dabar galime per dvi dienas susitvarkyti automobilį ir startuojame už dviejų dienų tokiomis pačiomis trasomis. Būsime bendroje įskaitoje, tačiau po finišo - ten mūsų neliks ir būsime tik tarp tų, kurie važiavo tą pusę Dakaro. Gera žinia ta, kad galėsime padėti broliams lietuviams išsaugoti geras pozicijas, jeigu jie bus pagedę - mes stosime, nes niekas kitas taip greitai neprivažiuos. Tai bus gera patirtis, nuotykis ir iššūkis bei padės tai kitiems Dakarams“.

2019-ųjų Dakaro ralis. Pabaiga.

Paskutinė ir oficiali informacija. Dakaras mums baigtas. ______________________ Final status update. It’s OVER for us. #Dakar2019

Posted by Antanas Juknevičius on Thursday, January 10, 2019

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141