Pristatyta „Ambersail II“ jachta | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

Pristatyta „Ambersail II“ jachta | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

 Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezono projektai ir kelionės.

Praėję metai buriuotojams buvo įsimintini. 2018-aisias ne tik buriuotojai, bet ir visa Lietuva sulaikę kvapą stebėjo „Ambersail II“ projekto pristatymą. Po analogų Lietuvoje neturinčio projekto „Tūkstantmečio odisėja“ pabaigos buriuotojai nesustojo vietoje. Įgytas modernus ir itin brangus „VOR 65“ laivas, kuriuo lietuviai ketina dalyvauti pasaulinio garso regatose. Naujojo laivo grafinio dizaino autorė Giedrė Jaronytė nominuota metų buriuotojos kategorijoje, o minėtas projektas – metų įvykio kategorijoje.

Metų geriausios titulo kategorijoje ir geriausia „Laser radial“ jachtų Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė, kuri puikiai perėmė estafetę iš Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt. Šiuo metu sportininkė yra  penkiolikta pasauliniame reitinge. 2018 m. ji laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo ketvirta Pasaulio taurės varžybose Marselyje. Viktorija siekia 2019 m. Europos čempionate iškovoti kelialapį į 2020 m. Tokijo olimpiadą. 

Itin sėkmingi metai buvo ir dar vienai nominantei – Irutei Žičkuvienei. Buriavimo trenerės auklėtiniai puikavosi Lietuvos čempionatų medaliais, net trys jos sportininkai pateko į Lietuvos „Opitmist“ burvalčių rinktinę ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate. 

Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas ir geriausias buriuotojas. Vienas iš pretendentų – tėvo Lino Ivanausko pėdomis sekantis Tomas Ivanauskas. Jis buvo varžybų aplink pasaulį „Volvo Ocean race 2017/18“ „Team Brunel“ kranto komandos narys. Tomo paslaugų prireikė ir naujajame „Ambersail II“ projekte. 

Didelį postūmį buriuotojų kvalifikacijos kėlime padarė Artūras Dovydėnas. Jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ Lietuvos buriuotojams – pats geriausias vadovėlis ir tikra buriavimo enciklopedija. O jo vadovaujama „Kreiserinio buriavimo mokykla“ yra viena geriausių mokyklų, rengianti burinių laivų laivavedžius. Pats Artūras – nenuilstantis buriuotojas, tinklaraštininkas, Kuršių marių regatos komentatorius. Beje, šiuo metu buriuotojas – kažkur viduryje Atlanto.

2018 m. kreiserinį buriavimą galima vadinti jachtų „Platu 25“ klasės sėkmės metais. Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio „Platu 25“ čempionate Rygoje. Pirmą kartą Lietuvoje vyko šios grupės jachtų čempionatas. Ši jachtų klasė pradėjo atskirai varžytis ir kitose regatose.  Geriausios įgulos nominacijoje nugalėjo „Platu 25“ jachta „Mojito-tv3“ . 

Išskirtiniai metai ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje vyko olimpinės klasės „470 East European“ čempionatas. Jame Matas Niekis ir Rokas Dikšaitis pasiekė istorinę pergalę ir pasipuošė bronzos medaliais. Šiais 2019 metais renginys vėl vyks Lietuvoje. 

Elektrėnuose debiutavo „RS Feva“ jachtų klasės Europos taurės etapas. Regatos organizatoriai „RS sailing jachtų asociacija“ ir Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ pademonstravo puikius organizacinius sugebėjimus. Įsimintina Panevėžio buriuotojų klubo organizuota regata „100 burių Lietuvos 100-mečiui“. Daug laivų rinkosi ir į tradicinę Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė jau ne pirmas sezonas skrodžia Mozūrų ežerų bangas.

Praėjusiais metais nemažų pasiekimų buriavimo sporte iškovojo jaunimas. Aukštą antrąją vietą Pasaulio „RS Tera“ klasėje iškovojo jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė iš Trakų buriuotojų klubo.  Deimantė Jarmalavičiūtė sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose. Daumantė Petraitytė drauge su Ūla Matijošiūte puikiai debiutavo Lietuvos čempionate „RS feva“ jachtų klasėje ir tapo čempionėmis. Merginos nugalėjo daugiau patirties ir  labiau tituluotus vaikinus. Burlentininkas  Rokas Didrikas, atstovaujantis Kauno „Bangpūtį“, puikiai  pasirodė Pasaulio jaunimo čempionate Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ten jis užėmė 19 vietą ir buvo per žingsnį nuo jaunimo Olimpiados Argentinoje. Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete „RS Feva“ jachta. Jie Europos Taurėje Olandijoje buvo treti, o „RS Feva“ Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.

Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui – jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui. Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą skirtas merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei, atstovaujančiai Šiaulių „Atžalyno sporto mokyklą (trenerė Irutė Žičkuvienė).

Metų kelione tapo Pietryčių Azijos ekspedicija su Lietuvoje pastatytu laivu „Julija“. Ekspedicijai  vadovavo Darius Vinkevičius, o kelionę vaizdžiai aprašė Vytautas Palavinskas.

Renginyje bus apdovanota buriuojanti šeima – Janulioniai. Šioje šeimoje yra net vienuolika buriuotojų – nuo profesionalaus sporto iki pramoginio buriavimo. 

Taip pat bus išrinkti  geriausi ledo jachtų Jėgos aitvarų  ir burlenčių atstovai. Renginio metu vyks konferencija, projektų pristatymai, buriuotojų menininkų kūrinių aukcionas, sužinosime geriausios 2018 m. buriuotojų fotografijos konkurso nugalėtoją, bus galima įsigyti knygų, degustuoti jūreiviško maisto, kurį gamins „Kokų lygos“ jachtininkai. 

Metų buriuotojų apdovanojimai vyks Vilniuje klube „Paviljonas“ sausio12 dieną, 17 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Tre 07-03 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141