„Manchester United“ – „Huddersfield Town“ rungtynių akimirka  | Scanpix nuotr.

„Manchester United“ – „Huddersfield Town“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Ole Gunnaro Solskjaero vadovaujama „Manchester United“ komanda Anglijos „Premier" lygoje iškovojo dvi pergales iš eilės. Norvegas pripažino, jog mėgaujasi kiekviena šio darbo akimirka, išskyrė legendinio Sero Alexo Fergusono autoritetą ir atskleidė savo futbolo filosofiją.

Darbas „Man United" klube

„Mėgaujuosi tuo kiekviena sekunde. Kai pirmą kartą susitikau su vaikinais, galvojau apie tai, kaip galėčiau kažką padaryti kaip įmanoma kuo greičiau. Asmeniškai žinojau tik tris ar keturis vaikinus. Daugumą iš jų buvau sutikęs ir tik pasisveikinęs. Kartu su Mike‘u Phelanu pasikalbėjome, turėjome keletą susitikimų.

Taktika yra tik viena futbolo pusė, mes jos labai nepakeitėme. Tiesiog paprašėme žaidėjų išeiti į aikštę ir išreikšti save. Norime pamatyti, ką jie sugeba prieš artėjančias svarbias dvikovas. Buvo tokios rungtynės, kuriose jautėme, kad galime dominuoti. Tai nėra nepagarba toms komandomis, su kuriomis susitikome, tačiau dabar mano darbas yra pasakyti, su kokiomis mintimis „Man United“ vyksta į rungtynes.

„Man United“ klube dirbsiu penkis mėnesius, kai atsiras kitas žmogus, komandą paliksiu. Toks šiuo metu yra planas, jis baigsis birželio pabaigoje. Mano darbas yra padėti žaidėjams suprasti, kas yra „Manchester United“. Žinoma, rezultatai ir visi kiti dalykai taip pat yra svarbūs, tačiau turiu būti įsitikinęs, kad padėsiu jiems, o po metų ar dviejų atsisėsiu ir vėl pamatysiu žaidėjų pasirodymą ir tai, kaip jie iškovoja titulus, galbūt jausiuosi būdamas to dalimi.

Žinoma, žmogus visada turi ambicijų, tačiau kaip jau sakiau Edui Woodwardui ir savininkams, jei klubas nuspręs gegužės mėnesį, kad kitas žmogus mane pakeis, tai yra fantastika, jei nuspręs, jog lieku aš, esu įsitikinęs, kad sutarsime.

Nepakeičiamas legendinis S.A.Fergusonas

Keista būti Sero Alexo Fergusono rolėje, nes kai išeidavai į koridorių ir pabelsdavai į jo duris, jis sėdėdavo savo kėdėje. Dabar jo vietoje esu aš. Kai jis mus aplankys, jis ir sėdės šioje kėdėje, nes apie bosą niekada negalvosi kitaip. Jis visada man bus bosas ir jis yra tas žmogus, iš kurio mokaisi ir visada klausi patarimo.

Žinome, kai „Man United“ rungtyniauja, visi žmonės kalba apie lūkesčius, tačiau, kai esi šios komandos žaidėjas taip pat yra svarbi tavo atsakomybė už aikštės ribų. Neatskleisiu detalių, tačiau turime normas ir kultūrą. Kartais geriausios taisyklės yra tos, kurios yra užrašytos ant sienų.

Kai nustoji atstovauti „Man United“ klubui, tai reiškia, jog kažkada priėmei gerą sprendimą tapti geriausiu žaidėju, kokiu gali būti. Niekas tiesiog neplaukia per gyvenimą ir neatsiduria šiame klube. Turi būti disciplinuotas, talentingas, degti aistra ir viduje būti išalkęs noru tapti geriausiu.

O.G.Solskjaero futbolo filosofija

Šiame klube esu jau penkiolika metų, todėl, žinoma, kad mano futbolo filosofija yra sukurta iš to, ką čia patyriau. Turime išeiti į rungtynes ir atakuoti, bandyti dominuoti bei tikėti, jog galime iškovoti pergalę, tačiau, žinoma, turime gerbti varžovą.

Vadovaujant S.A. Fergusonui nebuvo taip, jog laimėdavome rezultatu 5-4. Kai turėjome tokius žaidėjus, kaip Jaapas Stamas, Ronny Johnesenas, Rio Ferdinandas, Nemanja Vidičius, žinojome, kad išsaugosime vartus „sausu“, todėl tai buvo geras balansas.

Man patinka matyti, kai žaidėjai save išreiškia, noriu, kad ir jie jaustų tą patį, ką ir aš. Turime mėgautis žaidimu, tačiau jei nelaimi, nesimėgauji. Jei nelaimi, nesi laimingas, tačiau tokiu atveju manau, kad reikia žvelgti į kitas rungtynes. Tą patį reikia daryti ir tada, kai laimi. Tai jau yra istorija, todėl reikia ruoštis kitam susitikimui“,- kalbėjo O.G.Solskjaeras.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų