„UFC 232“ titulinių kovų dalyviai | Scanpix nuotr.

„UFC 232“ titulinių kovų dalyviai | Scanpix nuotr.

 UFC organizacija 2018 m. pasiryžo užbaigti su trenksmu. Šio šeštadienio naktį Los Andželo „The Forum“ arenoje (JAV) vyks paskutinis metų UFC turnyras – „UFC 232“.

Pagrindinėje vakaro kovoje paaiškės UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempionas. Po eilinio skandalo į ringą grįžtantis amerikietis Jonas Jonesas suteiks švedui Alexanderiui Gustafssonui penkerius metus lauktą revanšą. Kiek anksčiau įvyks dviejų dabartinių UFC čempionių super kova. Cris Cyborg gins svorio kategorijos iki 66 kg pasaulio čempionės diržą prieš tautietę Amandą Nunes, kuri vis dar yra svorio kategorijos iki 61 kg pasaulio čempionė.

Pirmoji turnyro kova prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.30 val. Lietuvos laiku. 3 val. startuos antroji preliminariosios programos dalis, o 5 val. prasidės ir pagrindinė programa. C.Cyborg su A.Nunes turėtų pradėti kovoti apie 6.30 val., o J.Jonesas su A.Gustafssonu – apie 7.15 val.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Jonas Jonesas – Alexanderis Gustafssonas

Jonas Jonesas ir Alexanderis Gustafssonas | Scanpix nuotr.

Jonas Jonesas ir Alexanderis Gustafssonas | Scanpix nuotr.

Šie atletai pirmą kartą susikovė 2013 m. rugsėjo 21 d. J.Jonesas tuomet buvo vienas labiausiai dominuojančių MMA kovotojų pasaulyje, tačiau A.Gustafssonas jam pajėgė mesti rimtesnį iššūkį, nei daugelis tikėjosi. Kovai prireikė visų 5 raundų, o du iš trijų teisėjų J.Jonesui skyrė pergalę tik minimaliu skirtumu (48:47). Ši kova jau tapo UFC klasika, o A.Gustafssonas pelnytai vadinamas kovotoju, kuris priešinosi J.Jonesui rimčiau nei bet kas kitas. Taip, J.Jonesas turi vieną pralaimėjimą per karjerą, bet jį patyrė ne dėl gero varžovo pasirodymo, o dėl paties atliktų neleistinų smūgių alkūnėmis, kai buvo diskvalifikuotas.

Po epinės kovos su A.Gustafssonu J.Jonesas sugebėjo visiškai susigadinti savo įvaizdį žmonių akyse. Dar iki kovos su švedu amerikietis buvo įsivėlęs į keletą skandalų, bet vėliau pranoko pats save. 2015 m. pradžioje J.Joneso organizme rasta kokaino pėdsakų, tais pačiais metais sukėlė autoavariją ir pabėgo iš įvykio vietos, nepastebėdamas sužeistos nėščios moters kitame automobilyje. J.Joneso automobilyje tuomet buvo rasta marihuanos, vėliau pats pasidavė policijai, 18 mėnesių buvo prižiūrimas pareigūnų, privalėjo padėti labdaros ir jaunimo organizacijoms. 2016 m. jis pagaliau grįžo į didįjį sportą, bet buvo pagautas dėl dopingo vartojimo ir suspenduotas metams, o jo čempiono diržas – atimtas.

Praėjo dar metai, J.Jonesas vėl grįžo į narvą, nugalėjo Danielį Cormier, bet diržu džiaugėsi neilgai, nes čia pat vėl buvo pagautas dėl dopingo vartojimo. Pastarąją bausmę jis baigė vykdyti visai neseniai, bet J.Joneso skandalai ir toliau nesibaigė. „UFC 232“ turnyras buvo planuotas Las Vegase, tačiau Nevados atletikos komisija likus vos savaitei iki turnyro J.Joneso mėginyje rado dehidrochlormetiltestosterono arba turinabolo. Tai ta pati medžiaga, dėl kurios jis 2017-ais metais buvo suspenduotas 15-ai mėnesių. Iškilo grėsmė, kad J.Joneso kova bus atšaukta, bet Kalifornijos valstijos komisija įsiklausė į mokslininkų patarimus ir nusprendė, kad toks mėginio rezultatas galėjo būti dėl ankstesnio medžiagos vartojimo, o ne naujos dozės, todėl sutiko rengti J.Joneso kovą. Dėl amerikiečio visas turnyras buvo perkeltas į Los Andželą, o tai sukėlė nepatogumų tiek sirgaliams, tiek kitiems turnyro kovotojams. J.Jonesas bandė keisti gyvenimo būdą, atlikinėjo reabilitaciją, bet tik suprato, kad blaivus gyvenimas – ne jam. Amerikietis neseniai patvirtino, kad ir toliau vartoja narkotikus bei alkoholį, tik stengiasi tai daryti su saiku.

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono statistika | Organizatorių nuotr.

Jono Joneso ir Alexanderio Gustafssono statistika | Organizatorių nuotr.

A.Gustafssonas po kovos su J.Jonesu dar kartą buvo arti čempiono diržo, kai tik po skirtingo teisėjų sprendimo pralaimėjo D.Cormier. Nuo tada švedas kovėsi su kiek žemesnio rango varžovais, turėjo problemų dėl traumų, bet pagaliau gavo progą penkerius metus lauktam revanšui. Beje, J.Joneso ir A.Gustafssono antroji kova buvo planuota dar 2014 m., bet švedas tuomet patyrė traumą, o nuo 2015 m. J.Jonesas dažniau įsiveldavo į kokį nors skandalą, nei kovodavo narve.

Tiek J.Joneso, tiek A.Gustafssono narve nematėme ilgiau nei metus. Jų techninis arsenalas, ko gero, išliko panašus, bet ilgos pertraukos be kovų  gerokai apsunkina prognozes. Pirmoje tarpusavio kovoje A.Gustafssoną gelbėjo gera gynyba nuo parvertimų ir kova iš distancijos. Visgi, buvo spekuliuojama, kad J.Jonesas galėjo nuvertinti varžovą, todėl netinkamai pasiruošė kovai. Tuomet amerikietis, neturėdamas kur trauktis, sugebėjo laimėti penktąjį raundą, kai įjungė aukštesnę pavarą ir ne tik tiksliau atakavo varžovą stovėsenoje, bet ir atliko vienintelį sėkmingą švedo parvertimą.

Verdiktas: J.Jonesas laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Kova dėl UFC moterų svorio kategorijos iki 66 kg pasaulio čempionės diržo: Cris Cyborg – Amanda Nunes

Cris Cyborg ir Amanda Nunes | Scanpix nuotr.

Cris Cyborg ir Amanda Nunes | Scanpix nuotr.

C.Cyborg, kaip ir J.Jonesas, yra turėjusi problemų dėl dopingo vartojimo, bet pastaruosius šešerius metus lieka švari ir tapo viena labiausiai dominuojančių UFC kovotojų. Kiek rimtesnio iššūkio brazilė sulaukė tik iš Holly Holm, o kitoms kovoms UFC narve neprireikdavo nė pilnų 3 raundų. A.Nunes žemesnėje svorio kategorijoje įrodė, kad yra neprilygstama. Ji net du kartus nugalėjo dabartinę žemesnės svorio kategorijos čempionę Valentiną Ševčenko, o legendinę Rondą Rousey nokautavo vos per 48 sekundes. Tai bus tikra super kova tarp dviejų geriausių dabartinių „pound-for-pound“ reitingo moterų pasaulyje.

A.Nunes šį kartą „atkeliauja“ į C.Cyborg teritoriją, į jos svorio kategoriją. Visgi, A.Nunes sudėjimas turėtų leisti jai sėkmingai pereiti į aukštesnę svorio kategoriją. Nors abiejų kovotojų ūgis yra identiškas, tačiau A.Nunes ištiestų rankų ir kojų ilgis yra didesnis.

C.Cyborg nebėra tiesiog brutali boksininkė, kokia buvo „Strikeforce“ laikais. Dabar ji gerokai patobulėjusi, gerokai techniškesnė ir gerokai sunkiau nugalima. A.Nunes reikia ne tik „atstovėti“ po C.Cyborg smūgių, bet ir sugebėti sužeisti varžovę, kas kol kas atrodo sunkiai įgyvendinama misija. Be greito nokauto prieš R.Rousey A.Nunes su elitinėmis varžovėmis turėjo vargo ir jai ne kartą prireikė 5 raundų tam, kad įrodytų savo pranašumą. Vargu, ar A.Nunes galėtų turėti pranašumą ir parteryje. Kovoje su Cat Zingano matėme, kad A.Nunes gynyba „ant žemės“ turi spragų, o C.Cyborg varžovę pranoksta tiek pagal sėkmingų parvertimų procentą, tiek pagal gynybą nuo sugriebimų.

Verdiktas: C.Cyborg nokautuos varžovę.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempionės diržo?

Carlosas Conditas – Michaelas Chiesa

Michaelas Chiesa | Scanpix nuotr.

Michaelas Chiesa | Scanpix nuotr.

M.Chiesa šiemet labiau išgarsėjo ne kovomis, o Conoro McGregoro sukeltu skandalu. Po airio išpuolio prieš UFC kovotojus vežusį autobusą būtent M.Chiesa nukentėjo labiausiai. Jo kova buvo atšaukta, jis prarado teorinę galimybę susikauti su pačiu Chabibu Nurmagomedovu, o teismuose iki šiol bylinėjasi dėl C.McGregoro elgesio.

Po minėto skandalo M.Chiesa nepajėgė numesti svorio prieš kovą su Anthony Pettisu, prarado 30 proc. uždarbio ir vis tiek pralaimėjo kovą. Tuomet M.Chiesa nusprendė grįžti į pusvidutinio svorio kategoriją, kurią paliko 2011 m. Jo varžovui C.Conditui jau 34-eri, o jo geriausi laikai baigėsi prieš 3-4 metus. Amerikietis pralaimėjo keturias kovas iš eilės ir pergalės nėra šventęs nuo 2015 m. gegužės.

M.Chiesa, nepaisant savo sudėjimo, mėgsta kovoti parteryje ir dažnai pribaigia varžovus skausmingais veiksmais. Tuo tarpu C.Conditas vos 37 proc. atvejų apsigina nuo varžovų bandymų jį parversti. Jo silpnybė yra didžiausia M.Chiesos stiprybė, tad prognozė šiai kovai gana aiški.

Verdiktas: M.Chiesa laimės parteryje.

Iliras Latifi – Corey Andersonas

Corey Andersonas | Scanpix nuotr.

Corey Andersonas | Scanpix nuotr.

Abu kovotojai labiausiai mėgsta pervesti kovą į parterį ir ten dominuoti prieš varžovą. C.Andersonas per 15 minučių vidutiniškai atlieka net po 5,48 varžovo pervertimus, o I.Latifi gali pasigirti 100 proc. siekiančiu gynybos nuo parvertimų rodikliu. Pergalė tiek švedą, tiek amerikietį galėtų gerokai priartinti prie titulinės kovos ir panašu, kad ją užsitarnaus tas atletas, kuris sugebės įrodyti savo pranašumą parteryje.

Verdiktas: C.Andersonas laimės teisėjų sprendimu.

Chadas Mendesas – Aleksandras Volkanovskis

Conoras McGregoras prieš Chadą Mendesą | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras prieš Chadą Mendesą | Scanpix nuotr.

Tai bus labai įdomi kova. C.Mendesas ilgus metus buvo elitinis puslengvio svorio kategorijos kovotojas. Jis du kartus kovėsi dėl UFC pasaulio čempiono diržo, bet abu kartus pralaimėjo prieš Jose Aldo. C.Mendesas turėjo progą laimėti ir laikinąjį čempiono diržą, tačiau buvo nokautuotas C.McGregoro, nors ir praliejo pastarojo kraują. 2016 m. C.Mendesas buvo pagautas dėl dopingo vartojimo ir tik šiemet baigė vykdyti savo bausmę, o sugrįžimo kovoje ilgai neužtruko, kai jau pirmajame raunde nokautavo Mylesą Jury.

A.Volkanovskis yra trejais metais jaunesnis už C.Mendesą ir turi ambicijų kilti aukštyn. Australas MMA narve nepralaimi nuo 2013 m. gegužės, o UFC turnyruose laimėjo visas 5 kovas. Tiesa, A.Volkanovskio varžovai iki šiol buvo kuklūs, o C.Mendesas trokšta įrodyti, kad turi parako ir gali grįžti į viršūnę.

Verdiktas: C.Mendesas nokautuos varžovą.

Antroji preliminarios programos dalis:

Andrejus Arlovskis – Waltas Harrisas

Verdiktas: A.Arlovskis laimės teisėjų sprendimu.

Cat Zingano – Megan Anderson

Verdiktas: C.Zingano laimės teisėjų sprendimu.

Douglasas Silva de Andrade – Piotras Janas

Verdiktas: P.Janas laimės teisėjų sprendimu.

B.J.Pennas – Ryanas Hallas

Verdiktas: R.Hallas laimės teisėjų sprendimu.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Andre Ewellas – Nathanielis Woodas

Verdiktas: A.Ewellas laimės teisėjų sprendimu.

Uriah Hallas – Bevonas Lewisas

Verdiktas: U.Hallas nokautuos varžovą.

Curtisas Millenderis – Sijaras Bahadurzada

Verdiktas: C.Millenderis laimės teisėjų sprendimu.

Brianas Kelleheris – Montelas Jacksonas

Verdiktas: B.Kelleheris nokautuos varžovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141