Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2018.12.11 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Aivaras Bendžius, Aimas Fiščevas ir Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

Aivaras Bendžius, Aimas Fiščevas ir Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė ir Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt pristato kassavaitinę lietuvių pasirodymų užsienyje apžvalgą.

Sportas.lt lankytojų savaitės žaidėjo rinkimai:

Apklausa

1. Išrinkite savaitės žaidėją

Elitinėje Švedijos lygoje (SHL) „Skelleftea AIK“ su Mantu Armaliu išvykoje patyrė dvi nesėkmes: po pratęsimo 2:3 prieš Stokholmo „IF Djurgardens“ ir 1:4 prieš „BK Rogle“. Lietuvis žaidė tik antrose rungtynėse, kai atrėmė 30 iš 32 varžovų smūgių. Likusius du įvarčius „BK Rogle“ įmušė į tuščius vartus, kai M.Armalis buvo pakeistas aikštės žaidėju.

„Skelleftea AIK“ (34 tšk.) užima 10-ą poziciją tarp 14 klubų.


Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Tadas Kumeliauskas | Organizatorių nuotr.

Rusijos Aukščiausioje lygoje (VHL) Tado Kumeliausko atstovaujama Karagandos „Saryarka“ (Kazachstanas) komanda svečiuose šventė dvi pergales: 4:1 prieš Permės „Molot-Prikamye“ (Rusija) ir po baudinių serijos 4:3 prieš Iževsko „Izhstal“ (Rusija). Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė 12 min. 1 sek., 4 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo visus 8 ritulio išmetimus. Antrajame mače T.Kumeliauskas ant ledo praleido 16 min. 2 sek., įmušė įvartį, 2 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 9 iš 18 ritulio išmetimų.

„Saryarka“ (35 tšk.) tarp 29 komandų pakilo į 15-ą vietą.


Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Egidijus Binkulis | Organizatorių nuotr.

Aukščiausioje Latvijos lygoje (OHL) Liepojos „HK Liepaja“ su dviem lietuviais namuose 8:3 sutriuškino „HK Lido“, bet vėliau savo arenoje 0:4 pralaimėjo „HK Kurbads“. Egidijus Binkulis pirmose rungtynėse pelnė 2 pirmuosius savo karjeros OHL įvarčius, o antrose laimėjo 3 iš 4 ritulio išmetimų. Paulius Rumševičius antrajame mače kartą smūgiavo į varžovų vartus, o pirmajame nepasižymėjo.

„HK Liepaja“ (16 tšk.) lieka priešpaskutinė – 6-a.


Aivaras Bendžius | Organizatorių nuotr.

Aivaras Bendžius | Organizatorių nuotr.

Jungtinėje Olandijos ir Belgijos lygoje „BeNeLiga“ Mecheleno „Golden Sharks“ (Belgija) su Aivaru Bendžiumi namuose 3:4 pralaimėjo Limburgo „Microz Eaters“ (Olandija), o išvykoje 4:2 įveikė Tilburgo „Trappers“ (Olandija) dublerius. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir gavo 4 baudos min., o antrose pelnė įvartį žaidžiant mažumoje.

„Golden Sharks“ (9 tšk.) pakilo į 7-ą vietą tarp 12 klubų.


Antroje Vokietijos lygoje „DEL 2“ Arnoldo Boso atstovaujama „Bayreuth Tigers“ ekipa svečiuose 6:1 sutriuškino „Eispiraten Crimmitschau“, bet namuose 1:2 nusileido Frankfurto „Lowen“. Lietuvis nežaidė.

„Bayreuth Tigers“ (25 tšk.) pakilo į priešpaskutinę – 13-ą – poziciją.


Šveicarijos antroje lygoje NLB „EHC Kloten“ su Emilijumi Krakausku šventė dvi pergales išvykoje: 5:2 prieš „EHC Olten“ ir 4:3 prieš „HC Thurgau“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose nepasižymėjo.

„EHC Kloten“ (42 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 11 klubų.


Aimas Fiščevas | Alina Klinkova nuotr.

Aimas Fiščevas | Alina Klinkova nuotr.

Antroje pagal pajėgumą Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ komanda namuose 6:1 sutriuškino Oslo „Hasle/Loren“. Paulius Gintautas įmušė 2 įvarčius ir gavo 2 baudos min., Ugnius Čižas pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 baudos min., o Ilja Četvertakas įmušė įvartį.

„Furuset“ su Aimu Fiščevu išvykoje 0:5 neprilygo Tionsbergo „Vikings“, bet namuose 3:0 susitvarkė su „Gjovik“ pasipriešinimu. Pirmose rungtynėse lietuvis gavo 2 baudos min., o antrose pagaliau atidarė savo taškų sąskaitą Norvegijoje, atlikdamas rezultatyvų perdavimą.

„Comet“ (47 tšk.) pirmauja lygoje, o „Furuset“ (13 tšk.) lieka priešpaskutinė – 9-a.


Danijos antroje lygoje „Herning“ su dviem lietuviais išvykoje 4:1 nugalėjo „Vojens“. Nikita Piazenko 2 kartus atakavo varžovų vartus, o Martynas Radzevičius rungtynėms nebuvo registruotas.

„Herning“  (39 tšk.) tebepirmauja 7 komandų Vakarų konferencijoje, o Tado Ramanausko atstovaujama „Herlev“ (19 tšk.) Rytuose užima 5-ą poziciją tarp 6 ekipų.


Anglijos lygoje „NIHL 1“ Bilingemo „Stars“ su Edgaru Protčenko namuose net 1:10 buvo sutriuškinti Telfordo „Tigers“ ledo ritulininkų. Gynėjas iš Lietuvos gavo 12 baudos min.

Danieliaus Nomanovo atstovaujama Blakberno „Hawks“ savo arenoje 8:3 pamokė Notingemo „Lions“, kurie žaidė be Ruslano Černycho. D.Nomanovas įmušė 2 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir gavo 2 baudos min. „Hawks“ kiek anksčiau išvykoje 1:12 neturėjo vilčių prieš „Tigers“. D.Nomanovas pelnė vienintelį ekipos įvartį.

„Hawks“ (12 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 7-ą vietą, „Stars“ (8 tšk.) yra 9-a, o „Lions“ (0 tšk.) lieka paskutiniai – 10-i.


Artiomas Starovoitovas (nr.5) | Jekaterinos Uroslevos nuotr.

Artiomas Starovoitovas (nr.5) | Jekaterinos Uroslevos nuotr.

Antroje Latvijos lygoje (JAHL) Liepojos SSS su dviem lietuviais išvykoje po pratęsimo 1:2 pralaimėjo Valmieros „HK Valmieras“. E.Binkulis ir P.Rumševičius nepasižymėjo.

Artiomo Starovoitovo atstovaujama Daugpilio „HK Dinaburga“ komanda svečiuose 3:4 neatsilaikė prieš Rygos „HS Riga 2002“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

„HK Dinaburga“ (35 tšk.) pirmauja lygoje, o SSS (33 tšk.) tarp 9 ekipų rikiuojasi 3-ia.


Anglijos antroje lygoje „NIHL 2“ Danieliaus Tamašausko atstovaujama „Haringey Huskies“ komanda svečiuose 0:9 buvo sutriuškinta „Solent Devils“ ekipos. Gynėjas iš Lietuvos nežaidė.

„Haringey Huskies“ (7 tšk.) užima 11-ą poziciją tarp 15 komandų.


Vokietijos ketvirtoje lygoje „ESC Dorfen“ su Povilu Vereniu namuose po pratęsimo 4:3 nugalėjo „TEV Miesbach“, o išvykoje 2:6 nusileido „EC Bad Kissingen“. P.Verenis nežaidė, o į „EC Bad Kissingen“ grįžęs Domantas Čypas gavo 2 baudos min.

Kitose rungtynėse „EC Bad Kissingen“ išvykoje 3:6 pralaimėjo „TSV Erding“. D.Čypas nepasižymėjo.

Donato Žukovo atstovaujamas „EHC Konigsbrunn“ klubas svečiuose 6:3 nugalėjo „EHF Passau“, bet namuose 1:5 neprilygo „EHC Klostersee“. Vartininkas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas, o „EHC Konigsbrunn“ vartus gynė Vokietijos moterų rinktinės narė Jennifer Harss.

Danieliaus Bogdziulio atstovaujama „EC Nordhorn“ ekipa namuose 4:2 susitvarkė su „Salzgitter Icefighters“ pasipriešinimu. Lietuvis nepasižymėjo. D.Bogdziulis (10 rungtynių, 11 įvarčių, 13 rezultatyvių perdavimų) yra rezultatyviausias „Regionalliga Nord“ žaidėjas.

„EHC Konigsbrunn“ (33 tšk.) „Bayernliga“ konferencijoje tarp 14 komandų yra 3-ia, „EC Bad Kissingen“ (32 tšk.) – 4-a, o „ESC Dorfen“ (21) – 12-a. „EC Nordhorn“ (19 tšk.) Šiaurės konferencijoje užima 3-ią poziciją tarp 6 ekipų.


Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

Artūras Laukaitis | Organizatorių nuotr.

JAV studentų čempionato trečiajame divizione (NCAA III) „UW-Stout“ su Artūru Laukaičiu namuose 4:7 pralaimėjo Šv.Tomo universitetui, bet 7:1 sutriuškino „Northland“ koledžą. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, net 7 kartus atakavo varžovų vartus ir laimėjo 9 iš 13 ritulio išmetimų. Antrajame mače A.Laukaitis pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 3 kartus smūgiavo į varžovų vartus.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NCDC) Patriko Misiuko atstovaujama „South Shore Kings“ ekipa du sykius pralaimėjo prieš „Northern Cyclones“: po pratęsimo 3:4 ir 2:5. Lietuvis pirmose rungtynėse įvarčiu išplėšė pratęsimą, o antrose nepasižymėjo.

Sirakūzų „Stars“ (23 tšk.) su Dominyku Bogdziuliu užima 9-ą vietą, o „South Shore Kings“ (22 tšk.) tarp 12 komandų smuktelėjo į 10-ą poziciją.


JAV Vidurio Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) „Valencia Flyers“ su dviem lietuviais namuose 5:8 nusileido Long Bičo „Bombers“, o vėliau išvykoje du kartus – 2:5 ir 2:3 – pralaimėjo prieš San Diego „Sabers“. Per trejas rungtynes Eimantas Noreika įmušė įvartį ir gavo 2 baudos min., o Matas Mikalauskas atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 10 baudos min.

Dviejų lietuvių atstovaujama Dalaso „Snipers“ komanda išvykoje tris sykius pralaimėjo prieš El Paso „Rhinos“: 3:10, 1:8 ir 4:6. Karolis Krasilnikovas iš viso pelnė 1 įvartį, o Arvydas Domeika įmušė 2 įvarčius ir užsidirbo net 31 baudos minutę.

 „Snipers“ (26 tšk.) Vidurio Vakarų divizione užima 4-ą vietą tarp 5 ekipų, o „Valencia Flyers“ (16 tšk.) Vakarų divizione nukrito į paskutinę – 5-ą – poziciją.


JAV jaunimo (iki 21 metų) lygoje („USPHL Premier“) Ignoto Rago atstovaujama Ričmondo „Generals“ komanda du kartus po pratęsimo nugalėjo Atlantos „Junior Knights“ – 3:2 ir vėl 3:2. Lietuvis abu kartus nepasižymėjo.

Konektikuto „Nighthawks“ su Denisu Kuzminovu pasidalino po pergalę su „HC Skipjacks“ – 3:1 ir 3:4. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose pridėjo įvartį ir rezultatyvų perdavimą.

„DME Swamp Rabbits“ (37 tšk.) su Kristupu Blažiu pirmauja 5 komandų Floridos divizione, „Nighthawks“ (39 tšk.) lyderiauja 7 ekipų Šiaurės Rytų divizione, „Generals“ (35 tšk.) Pietryčių divizione yra 3-ia, o „Potomac Patriots“ (15 tšk.) su Elvinu Karla, Dominyku Motiejūnu ir Martynu Miliūnu rikiuojasi paskutinė – 6-a. 


Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Martino Petiulo atstovaujama „Almaguin Spartans“ ekipa namuose 2:8 pralaimėjo „Bradford Rattlers“, bet 4:2 nugalėjo „South Muskoka Shield“. Lietuvis pirmose rungtynėse sužaidė 20 min., o antrose – be keitimų. Iš viso jis atrėmė 47 iš 53 varžovų smūgių.

Almaguin Spartans“ (30 tšk.) rikiuojasi 4-i tarp 11-os Šiaurės konferencijos ekipų.


JAV jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Long Bičo „Sharks“ su Dino Mukovozu namuose 9:5 nugalėjo „Skylands Kings“, tačiau 1:3 pralaimėjo prieš „Northeast Generals“. Lietuvis pirmose rungtynėse pelnė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose nepasižymėjo.

„Sharks“ (22 tšk.) Pakrantės divizione tarp 6 komandų rikiuojasi 4-a.


Elitinėje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su Laurynu Lubiu namuose patyrė dvi nesėkmes: 2:5 prieš Juveskiulės JYP ir 3:5 prieš Helsinkio IFK. Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė nuo 26-os min., o antrose – nuo pat pirmųjų sekundžių. Iš viso L.Lubys atrėmė 41 iš 45 varžovų smūgių.

„SaiPa“ (33 tšk.) nukrito į 17-ą vietą tarp 18 komandų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „HC Lugano“ su Herkumi Marcinkevičiumi namuose 1:6 neturėjo vilčių prieš „EV Zug“, bet 5:3 pranoko Lozanos „4 Clubs“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„HC Lugano“ (29 tšk.) lenkia du klubus ir rikiuojasi 10-as.


Danijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Herning“ su dviem lietuviais namuose 4:1 pranoko „Aalborg“. N.Piazenko 5 kartus atakavo varžovų vartus, o M.Radzevičius nežaidė. Tuo tarpu „Esbjerg“ be Gvido Rimkaus patyrė dvi nesėkmes išvykoje: 4:6 prieš „Aalborg“ ir 2:4 prieš „Frederikshavn“.

T.Ramanausko atstovaujama „Herlev“ ekipa pasidalino po pergalę su „Rodovre“: išvykoje 5:6 ir namie 5:3. Lietuvis pirmose rungtynėse žaidė iki 24-os min., o antrose – be keitimų. Pastarajame mače jis atrėmė 22 iš 25 smūgių.

„Herning“ (32 tšk.) Vakarų konferencijoje užima 2-ą vietą, o „Esbjerg“ (10 tšk.) yra 5-a tarp 6 ekipų. „Herlev“ (15 tšk.) su T.Ramanausku Rytuose tarp 5 komandų žengia 3-ia.


Antroje Vokietijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje „EV Fussen“ su Mantu Stankiumi išvykoje 9:4 pranoko „SC Riessersee“. Gynėjas iš Lietuvos pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„EV Fussen“ (28 tšk.) užima 6-ą vietą tarp 10 klubų.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Martyno Griniaus atstovaujama Vasos „Sport“ komanda išvykoje po pratęsimo 4:5 nusileido Kuopijo „KalPa“, svečiuose 5:10 pralaimėjo Raumos „Lukko“, o namuose 8:6 nugalėjo Helsinkio IFK. Lietuvis pirmose rungtynėse pelnė įvartį, antrose įmušė 2 įvarčius, o trečiose nepasižymėjo.

„Sport“ (23 tšk.) tarp 17 ekipų žengia 15-a.


„Erste Bank“ jaunių (iki 18 metų) lygoje (EBJL) „Okanagan HC Europe White“ (Austrija) komanda su Nikita Kuzminovu svečiuose 6:5 palaužė „Gyori Nemak-Dana ETO HC“ (Vengrija) pasipriešinimą, tačiau po baudinių serijos 1:2 nusileido Linco „EHC Black Wings“ (Austrija). Lietuvis be keitimų žaidė antrose rungtynėse, kai atrėmė 42 iš 44 smūgių.

„Okanagan HC Europe White“ (21 tšk.) turnyrinėje lentelėje yra 7-a tarp 10 A grupės komandų. EBJL lygoje iš viso žaidžia 20 ekipų: 10 iš Austrijos, 9 – iš Vengrijos ir 1 – iš Čekijos.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (AYHL) Luko Washco atstovaujama „Valley Forge Minutemen“ po pratęsimo 5:6 pralaimėjo „Mercer Chiefs Premier“. Lietuvis pasižymėjo rezultatyviu perdavimu.

„Valley Forge Minutemen“ (14 tšk.) užima 7-ą vietą tarp 9 ekipų.


Antroje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Fausto Nausėdos atstovaujama „K-Vantaa“ komanda namuose 11:3 sutriuškino „Nikkarit HyRi“, o išvykoje 9:2 nepagailėjo HJK ekipos. Tik pirmose rungtynėse žaidęs lietuvis atrėmė 24 iš 27 smūgių.

„K-Vantaa“ (63 tšk.) laimėjo 7 komandų ketvirtąją grupę.


Švedijos Vakarų regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje „HC Viking“ su Nikita Volochu savo arenoje 11:2 sutriuškino „Filipstad/Hallefors/BIK Karlskoga“ ir 3:2 palaužė „HC Hammaro“ pasipriešinimą. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o antrose gavo 2 baudos min.

„HC Viking“ (24 tšk.) tarp 8 komandų rikiuojasi 2-a.


Antroje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Danilo Drozdovo atstovaujama „Stavanger-2“ ekipa išvykoje du kartus neturėjo vilčių prieš Oslo „Hasle/Loren“ – 1:9 ir 2:12. Lietuvis abejose rungtynėse atliko po rezultatyvų perdavimą, o antrose dar pridėjo įvartį.

„Stavanger-2“ (15 tšk.) 7 komandų lygoje nukrito į 2-ą poziciją.

Kitos naujienos apie Lietuvos ledo ritulininkus užsienyje ČIA.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City